تعادل در زندگی
داشتن زندگی خوب نیازمند انجام برخی کارها و تلاش هاست. عاداتی وجود دارد که با پیروی از آن ها می توانید برای خود زندگی خوب و متعادلی ایجاد کنید و لذت ببرید.

بهترین راه و روش برای رسیدن به تعادل در زندگی

درست زندگی کردن و لذت بردن از زندگی یک هنر است که افراد کمی به این هنر آراسته اند. بسیاری از ما مدام به فکر فرصت های از دست رفته گذشته و نگران آینده نامعلوممان هستیم و از زمان حال غافلیم. زندگی همین حالا زیباست پس اگر تا کنون فرصت خوب زندگی کردن و لذت بردن از زندگی تان را نداشته اید و حس می کنید زندگیتان از دست رفته است، دوباره تلاش کنید و این کارها را که در این بخش از نمناک آورده ایم، انجام دهید تا زندگی خوب و متعادلی داشته باشید.

شکرگزاری کنید

یکی از بهترین راه ها برای داشتن یک زندگی متعادل، شکرگزاری هر روزه است. شما چیزهای زیادی برای شکرگزاری دارید و هرگز نباید نعمت های خود را نایده بگیرید حتی در سخت‌ترین روزها همچنان باید بر نعمت های خود تمرکز کنید. عادت به نوشتن همه چیزهایی که کائنات به شما داده است را در خود ایجاد کنید این شما را شکرگزار نگه می دارد.

لبخند بزنید

لبخند زدن چیز کوچکی است اما، تأثیر قابل توجهی دارد وقتی لبخند می زنید، نگرش ذهنی خود را از منفی به مثبت تغییر می دهید و از آنجایی که لبخند زدن مسری است، فضای شادی ایجاد خواهید کرد و افراد تمایل بیشتری به برقراری ارتباط خوب با شما خواهند داشت به علاوه، لبخند زدن می تواند سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشد و در نهایت به کاهش سطح استرس شما کمک کند.

لبخند زدن

مدیتیشن انجام دهید

اگر به زندگی آرام‌تری نسبت به آنچه دارید، نیاز دارید، زمان آن رسیده است که مدیتیشن انجام دهید. آیا می‌دانستید که برای ایجاد عادات خوب باید با تغییر طرز فکر خود شروع کنید؟ مدیتیشن می تواند به شما کمک کند افکار منفی را کاهش دهید و به فضای مثبت تری برسید.

زندگی آگاهانه را تمرین کنید

زندگی آگاهانه به این معناست که به چیزهای اطراف خود توجه کنید و خودکار زندگی نکنید. آیا وقتی شام می خورید، می ایستید و روی طعم هر لقمه ای که می خورید تمرکز یا برای انجام کار بعدی عجله می کنید؟

بسیاری از افراد رنج می برند از اینکه زندگی را با عجله می گذرانند پس داشتن یک زندگی متعادل مستلزم توجه و تمرکز است.

با لحن دوستانه صحبت کنید

هنگام صحبت لحن از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر ناراحت یا ناامید هستید به ناچار چیزهایی می گویید که بعداً پشیمان می شوید. آیا می‌دانستید که خطاهای ارتباطی یکی از بزرگترین دلایل مشکلات در سطح جهانی است؟

اجازه دادن به احساساتتان کار سختی نیست اما، باید عادت خوب صحبت کردن با لحن خوب را در خود ایجاد کنید حتی اگر گفتگو تند باشد به یاد داشته باشید که با مهربانی صحبت و واکنش های خود را کنترل کنید.

صحبت با لحن دوستانه

وقت خود را با دوستان و خانواده بگذرانید

داشتن یک زندگی متعادل همراه با رضایت و آرامش ناشی از چیزهای ساده مانند گذراندن وقت با خانواده و دوستان است. به نظر می‌رسد که این روزها همه در وضعیت دشواری قرار دارند و زمان کافی برای کسانی که دوستشان دارند صرف نمی‌ کنند. به یاد داشته باشید، خانواده شما کسانی هستند که وقتی همه چیز در اطرافتان بهم می ریزد درکنارتان خواهند بود بنابراین ضروری است که برای آنها وقت بگذارید.

لیست کارهای خود را ساده کنید

کارهایتان را به ساده‌ترین روش انجام دهید زیرا ابرقهرمانی نیستید که قدرت های خارق العاده ای داشته باشید همچنین نمی توانید کارهای معجزه آسایی انجام دهید. شما نه تنها با عبور از همه چیز احساس بهتری خواهید داشت بلکه احساس موفقیت نیز خواهید داشت که تعادل شما را حفظ می کند. یک لیست طولانی بار سنگینی است بنابراین آن را کوتاه و سپس شروع به انجام کنید.

ورزش کنید

بخشی از یک زندگی متعادل و ایجاد عادات خوب، ورزش کردن است. افراد همیشه سلامت جسمانی خود را در جهت تمرکز بر مسائل مورد نظر قرار می دهند. اولین قدم سخت‌ترین قدم در این سفر به سوی سلامتی است اما، ارزش تلاش را دارد تا در این مسیر مشکلی نداشته باشید.

ورزش نه تنها به شما انرژی بیشتری برای انجام تمام وظایف روزانه می دهد، بلکه احساس خوبی به شما می دهد تا فردی شادتر شوید.

ورزش کردن

از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید

خواندن جملات تاکیدی مثبت می تواند در ایجاد نگرش مثبت به شما کمک کند. متأسفانه، بدبینی می تواند یک ویژگی ژنتیکی باشد که از بین بردن آن غیرممکن به نظر می رسد اما، می توانید مغز خود را از منفی به مثبت تر تغییر دهید مثلاچند بار از کلمات "من نمی توانم" استفاده کرده اید؟

اگر دیدگاه خود را به چیزها و آنچه می گویید تغییر دهید به شما کمک خواهد کرد پس می توانید با استفاده از جملات تاکیدی مثبت شروع به تغییر آن کنید.

سرگرمی داشته باشید

آیا سرگرمی دارید؟ سعی کنید کارهایی را بیابید که هزینه ای نداشته باشند اما، به شما کمک کند تمرکز و خلاقیت خود را تقویت کنید. یک زندگی متعادل جنبه های زیادی دارد از جمله اینکه به شما اجازه می دهد کمی تفریح کنید.

افراد فکر می کنند که برای ایجاد یک سرگرمی جدید به زمان زیادی نیاز دارند، اما اگر بتوانید چند ساعت در هفته به خود اختصاص دهید کافی است.

روال خواب سالم را حفظ کنید

هر شب چقدر استراحت می کنید؟ آیا می‌دانستید اگر می خواهید به طور طبیعی با احساس خوب از خواب بیدار شوید، باید حداکثر ساعت 10 شب بخوابید؟ زیرا کم خوابی مطمئنا سطح رضایت شما را در زندگی به هم می زند.

وقتی کمبود خواب دارید احساس خواب آلودگی، خستگی، نوسانات خلقی خواهید داشت و توجه لازم را ندارید.

خواب سالم

رژیم غذایی متعادل داشته باشید

اگر می‌خواهید زندگی متعادلی داشته باشید، متعادل کردن وعده‌های غذایی خود یک راه ساده برای شروع است. اگر تغذیه مناسب خود را داشته باشید هرگز دچار اضافه وزن نخواهید شد.

روی سمت راست مغزتان تمرکز کنید

گاهی اوقات افکار شما بلند و سریع هستند که اغلب به دلیل فعال تر بودن بخش راست مغز نسبت به سمت چپ ایجاد می شود. اگر در زندگی خود به آرامش و ثبات نیاز دارید وقت آن است که روی سمت راست تمرکز کنید. برخی از چیزهایی که می توانند به تقویت این نیمکره کمک کنند عبارتند از نقاشی بزرگسالان، جدول کلمات متقاطع، بازی هایی مانند سودوکو، نقاشی و مدیتیشن.

بسیاری از افراد نمی دانند که آن دسته از افراد که سمت راست مغزشان فعال تر از چپ است، در طول زندگی آرام‌تر هستند بنابراین، اطمینان از اینکه سمت راست در سطوح بهینه کار می کند، ضروری است.

بیرون بروید

شما برای داشتن یک زندگی متعادل به ویتامین های زیادی نیاز دارید اما، یکی از مهم ترین آنها ویتامین د است. خبر خوب این است که این ویتامین را از نور خورشید دریافت می کنید و تنها چیزی که نیاز دارید نشستن حدود 20 دقیقه در آفتاب است. گذراندن وقت در فضای باز نه تنها احساس بهتری به شما می دهد، بلکه سلامتی را بهبود می بخشد.

راه ایجاد تعادل در زندگی که فکر میکنی از دستت در رفته

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : سبک زندگی
وبگردی