تولد
آرد کیک
یکی از نکات مهمی که در کیفیت کیک و شیرینی ها مؤثر است آرد می باشد بنابراین اگر قصد تهیه کیک و شیرینی داشتید حتما باید آرد مناسب کیک پزی را بشناسید.

بهترین آرد برای کیک پزی را بشناسید

آرد یکی از اصلی ترین مواد برای تهیه کیک و شیرینی است اما هر آردی برای تهیه کیک و شیرینی مناسب نیست. از آنجایی که آرد ساختار کیک را میسازد بنابراین کیفیت آن در کیفیت نهایی کیک تاثیر بسیار زیادی دارد پس باید برای تهیه کیک و شیرینی از آرد مناسب برای این کار استفاده شود اما چه آردی برای کیک پزی و شیرینی پزی مناسب است؟ پاسخ این سؤال خود را با مطالعه این بخش از آشپزخانه نمناک خواهید یافت؛ پس با ما همراه شوید.

آرد مناسب برای کیک پزی

آرد قنادی که به آن آرد نول یا سه صفر نیز گفته می شود برای کیک پزی و شیرینی پزی مناسب است. کیک و شیرینی های تهیه شده با این آرد تردتر و خوشمزه تر می شود.

چرا آرد قنادی برای تهیه کیک مناسب است؟

آرد در کیک پزی و شیرینی پزی کمترین میزان گلوتن را دارد. گلوتن نوعی پروتئین پیچیده ای است که به خمیر خاصیت ارتجایی می دهد. هر چه گلوتن آرد کمتر باشد، نرم تر بوده، محصول ترد و آسیب پذیر است. آرد قنادی دارای گلوتن کم، دارای بافت یکنواخت، دارای سبوس، دانه بندی نرم، بیشترین میزان نشاسته و سبک است به همین علت کیک هایی که با آرد قنادی تهیه می شوند، ترد و شکننده هستند.

آرد کیک

آرد مورد استفاده برای تهیه نان گلوتن بالایی دارند که باعث استحکام و خُرد نشدن نان می شود.

انواع آرد کیک

جالب است بدانید که آرد انواع مختلفی داشته و شاید فکرش را نیز نکنید که حدود 23 نمونه آرد موجود است. آرد قنادی نیز انواع مختلفی دارد:

طرز تهیه آرد قنادی

آرد قنادی را می توانید از فروشگاه ها و لوازم قنادی ها تهیه نمایید. اگر به هرحال آرد قنادی در دسترس نداشتید میتوانید حدود 10 درصد از وزن کل آرد را نشاسته ذرت اضافه کنید و چندین بار الک کنید تا هوادهی شود.

انواع آرد کیک

نکات مهم در مورد آرد

  • حتما از آرد مخصوص کیک و شیرینی (آرد نول یا سه صفر) استفاده کنید.
  • تازگی و کیفیت آرد نقش مهمی در کیفیت کیک دارد بنابراین آرد را از لوازم قنادی هایی که فروش بالایی دارند تهیه کنید.
  • آرد را در جای خشک، خنک و به دور از هرگونه رطوبت نگهداری کنید.
  • زمان نگهداری آرد حدود 6 ماه است بعد از این مدت، آرد کیفیت خود را از دست می دهد چون رطوبت میگیرد و سنگین خواهد شد.

کیک با چه آردی بهتر و خوشمزه تر میشه؟

4.647
این مطلب مفید بود ؟434
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ز.ت
وبگردی