تولد
روغن گیاهی آرگان

بهترین درمان ریزش مو

کد مطلب : 91439زمان مطالعه : 4 دقیقه
ریزش مو اتفاق ناخوشایندی است که ممکن است بیشتر افراد آن را تجربه کرده باشند. نوع ریزش مو در افراد متفاوت است.

روش های درمان ریزش مو

ریزش مو اتفاق ناخوشایندی است که ممکن است بیشتر افراد آن را تجربه کرده باشند. نوع ریزش مو در افراد متفاوت است. به عنوان مثال ریزش مو در دسته ای از افراد به صورت سکه ای اتفاق می افتد. داشتن موهای پرپشت و زیبا مخصوصا برای خانم ها اهمیت زیادی دارد. روشهای مختلفی وجود دارند که از طریق آنها می توان ریزش مو را درمان کرد. یکی از این روشها که یک نوع درمان ریزش مو خانگی محسوب می شود، استفاده از روغن های گیاهی است. در واقع روغن های گیاهی با تقویت کردن ریشه مو، ریزش مو را به صورت اصولی درمان می کنند. روغن های گیاهی مختلفی وجود دارند که از آنها برای تقویت ریشه مو و درمان ریزش مو زنان استفاده می شود. در ادامه به معرفی بیشتر این روغن های گیاهی خواهیم پرداخت.

روغن آرگان

یکی از روغن های گیاهی که در درمان ریزش مو زنان تاثیر فوق العاده ای دارد، روغن آرگان است. این روغن یکی از بهترین روغن های گیاهی جهت تقویت ریشه و ساقه مو به شمار میرود. روغن آرگان حاوی ویتامین E، آنتی اکسیدان و سایر مواد مغذی است که وجود آنها برای تقویت مو ضروری هستند. به همین دلیل است که روغن آرگان به عنوان یکی از روغن های تقویت کننده مو شناخته می شود. 

روغن رزماری  

کمتر کسی است که مطالبی در رابطه با تاثیر روغن رزماری در درمان ریزش مو نشنیده باشد. در واقع تاثیر این روغن در درمان ریزش موی زنان و آقایان به نحوی است که تولید کنندگان شامپوهای گیاهی، از این روغن در تولید شامپوهای مخصوص ریزش مو استفاده می کنند. با استفاده از روغن رزماری گردش خون در پوست سر بهبود می یابد و همین امر سبب تقویت ریشه مو می شود. یکی از مزایای استفاده از روغن رزماری این است که محدودیتی در رابطه با استفاده از این روغن با توجه به نوع مو (چرب، خشک، معمولی) وجود ندارد. در واقع تمام افرادی که دچار ریزش مو هستند می توانند از این روغن شگفت انگیز استفاده کنند.

روغن سیاه دانه

روغن سیاه دانه یکی دیگر از انواع روغن های گیاهی موثر در درمان ریزش مو خانگی محسوب می شود. این روغن گیاهی بسیاری از نیازهای مو را برطرف می کند و تاثیر چشمگیری در درمان ریزش مو دارد. تاثیر روغن سیاه دانه در قطع ریزش مو و تقویت ریشه آن، به دلیل وجود یک آنتی اکسیدان قوی به نام تیموکینون است. روغن سیاه دانه با درمان مشکلات پوست سر مانند چربی و شوره، بهبود گردش خون، تنظیم چربی پوست سر و تقویت ریشه مو سبب درمان ریزش مو زنان خواهد شد. 

روغن سیاه دانه

روغن نارگیل دیگر روغن مناسب برای درمان ریزش مو خانگی 

روغن نارگیل نیز یکی دیگر از روغن هایی است که می توان در درمان ریزش مو زنان از آن استفاده کرد. اسیدهای چربی که در روغن نارگیل وجود دارند به عمق ریشه مو نفوذ می کنند و سبب تقویت ریشه مو می شوند. علاوه بر اسیدهای چرب، مواد معدنی و ویتامین های بی نظیر موجود در روغن نارگیل نیز تاثیر چشمگیری در تقویت ریشه مو و در نتیجه، درمان ریزش مو زنان دارند.

روغن درخت چای 

از دیگر روغن های گیاهی که می توان از آن در درمان ریزش مو خانگی استفاده کرد، روغن درخت چای است. این روغن گیاهی با خواص ضد میکروبی، پوست سر را به طور کامل از هر نوع میکروب و آلاینده ای پاک می کند. با پاک شدن پوست سر از هر نوع میکروب و مواد آلاینده، مواد مغذی موجود در روغن به طور کامل در ریشه مو نفوذ می کنند. در حقیقت وجود هر نوع چربی و یا میکروبی در پوست سر، مانع جذب مواد مغذی موجود در روغن های گیاهی می شود. به عنوان مثال افرادی که پوست سر آنها چرب است با استفاده از این روغن، چربی پوست سر آنها به طور کامل پاک می شود.

روغن اسطوخودوس مناسب درمان ریزش مو خانگی

یکی دیگر از روغن های گیاهی توصیه شده جهت درمان ریزش مو زنان، استفاده از روغن گیاهی اسطوخودوس است. تاثیر این روغن در درمان ریزش مو فوق العاده است. در واقع روغن اسطوخودوس سبب افزایش رشد سلولی می شود. این روغن همچنین با خاصیت ضد میکروبی که دارد، سبب پاکسازی و سلامت پوست سر می شود.

رسیدگی به مو

معرفی بهترین روغن جهت درمان ریزش مو زنان

با توجه به تنوع روغن های گیاهی موثر در درمان ریزش مو زنان ممکن است که بعضی از افراد در انتخاب بهترین نوع روغن دچار سردرگمی شوند. در حقیقت همه ی افراد مایلند بهترین درمان ریزش مو را برای رفع ریزش موی خود انتخاب کنند. 

در رابطه با معرفی بهترین درمان ریزش مو باید گفت، روغنی بهترین روغن برای درمان انواع ریزش مو از جمله درمان ریزش مو سکه ای محسوب می شود که تمام خواص روغن های اشاره شده را به صورت یکجا داشته باشد.  به همین منظور بهترین روغن جهت درمان ریزش مو، روغن ترکیبی تقویت ریشه مو است. روغن های ترکیبی تمام مواد معدنی و نیازهای مو را به طور کامل رفع می کند و تاثیر چشمگیری در تقویت ریشه مو و درمان ریزش مو خواهد داشت. خرید روغن ترکیبی تقویت ریشه مو و استفاده از آن، برابر با خرید تمام روغن های موثر در درمان ریزش مو است.

بهترین درمان ریزش مو

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی