وسایل دست دوم
استفاده دوباره از وسایل کار بسیار درستی است زیرا هم از مصرف گرایی جلوگیری می شود هم در هزینه ها صرفه جویی می شود، اما اینکار همیشه هم به نفعتان نیست.

وسایلی که دست دوم خریدنشان کار اشتباهی است

خرید کالای دست دوم هزینه ی کمتری نسبت به خرید یک کالای نو دارد. اگرچه خرید برخی وسایل دست دوم ایده ی خوبی است و موجب کاهش هزینه ها می شود اما گاهی خرید وسایل دست دوم نه تنها سبب کاهش هزینه ها نمی شود بلکه به ضررمان تمام می شود.

در این بخش از نمناک وسایلی را معرفی می کنیم که نباید آن ها را به صورت دست دوم خریداری کنید.

بهتر است وسایلی که در ادامه آورده ایم را دست دو نخرید و نو تهیه کنید:

وسایل تخت خواب

یک تشک خوب و وسایل تخت خواب یکی از مهم ترین آیتم هایی است که باید نو خریده شود و اتفاقا برایش هزینه ی مناسبی هم خرج شود. شما نباید وسایل تخت خواب تان را دست دوم بخرید زیرا تشک ها مملو از میکروب هستند و میکروب زداهای خشکشویی هم نمی توانند به خوبی میکروب زدایی نمایند.

کوسن ها

خرید کوسن های دست دوم به طور کلی ایده ی خوبی نیست زیرا روی کوسن ها دست دوم لکه های قابل دید و مخفی وجود دارند. همچنین برای فروش کوسن های دست دو به آنها خوشبو کننده هایی می زنند که پس از اینکه خوش بو کننده ها تاثیر خود را از دست می دهند، کوسن ها بوی بدی خواهند داد.

بالشت

تلویزیون بیش از حد کار کرده قدیمی

خرید یک تلویزیون نو همواره به صرف شما خواهد بود زیرا ممکن است صاحبان قبلی تلوزیون از آنها به خوبی مراقبت نکرده باشند و تلویزیون خیلی زود دچار مشکل شود. مثلا در صورتی که صفحه ی تلویزیون دچار خرابی شود، مجبور خواهید شد هزینه بسیار زیادی برابر با قیمت خرید یک تلویزیون جدید را صرف تعمیر یا تعویض آن کنید.

فرش

فرشی نو خریداری کنید چرا که خرید فرش های دست دوم اصلا ایده ی مناسبی نیست زیرا فرش ها همیشه زیر پا هستند و لکه ها و بو ها را جذب می کنند، پس اگر مایل نیستید که قارچ ها، ذرات آلرژی زا و لکه های مشکوک به خانه شما راه پیدا کنند، از خرید فرش های دست دوم خودداری کنید.

جارو برقی

نباید جاروبرقی تان را دست دوم بخرید زیرا حتما دلیلی وجود دارد که کسی قصد دارد جارو برقی اش را بفروشد، ممکن است جارو برقی مشکل داشته باشد، همچنین شما نمی دانید که صاحب قبلی چگونه از جارو برقی استفاده نموده است. علاوه بر این، جارو برقی ها محل انباشت آلودگی ها و گرد و خاک خانه صاحب قبلی خود هستند. بعید است که مایل باشید این آلودگی ها را وارد خانه خود کنید.

وسایل کهنه

محافظ نوسان برق

خرید محافظ دست دو ایده خوبی نیست و ممکن است هزینه زیادی را برایتان بتراشد زیرا ممکن است محافظ دست دو خریداری شده شما معیوب بوده و به درستی کار نکند و به وسایل برقی شما هم آسیب وارد شود.

اسپیکر

بهتر است اسپیکر دست دوم نخرید زیرا تشخیص سالم بودن اسپیکر در نگاه اول مشکل است و شما زمانی متوجه اشکالات آن می شوید که با آن کار کرده باشید. اسپیکرهای دست دوم ممکن است از نظر پخش صدا دچار مشکل باشند و نتوانید از تمام ظرفیت صوتی آن ها استفاده کنید.

وسایل بچه

بهتر است برای کودکتان وسایلی مانند کالسکه، صندلی کودک، تختخواب و... را به صورت نو بخرید زیرا وسایل دست دوم کودک ممکن است از سلامت و ایمنی کافی برخوردار نباشند و شما نتوانید در موقع خرید عیوب آنها را تشخیص دهید. برای اینکه کودکان دلبندتان دچار مشکلات نشوند، حتما وسایلی مانند کالسکه، صندلی کودک و... را نو بخرید و ریسک نکنید.

مادر و کودک

وسایل حیوانات خانگی

برای حیوان خانگی خود غذا یا مواد خوراکی دست دوم نخرید زیرا غذای دست دوم به احتمال زیاد فاسد است و تاریخ انقضای آن ها گذشته و ممکن است حاوی حشرات یا تخم آن ها باشد.

محصولات زیبایی

لوسیون ها و لوازم آرایشی و محصولاتی که به طور مستقیم روی پوست قرار می گیرد را بهتر است که دست دوم خریداری نکنید زیرا این محصولات اگر دست دوم باشند، به سلامت پوست آسیب رسانده و مشکلات پوستی زیادی را در پی دارند. همچنین عطر دست دوم نیز نخرید زیرا عطرها هم تاریخ انقضا دارند.

زیورآلات

زیورآلات دست دوم به دلیل نداشتن اجرت ساخت ارزان تر است اما اگر در تشخیص ارزش واقعی جواهرات مهارت ندارید، از این کار خودداری کنید زیرا فروشنده سعی می کند زیورآلات را به شما گران بفروشد. همچنین برخی از زیورآلات بدلی موادی سمی یا آلرژی زا مثل نیکل و سرب دارند.

جواهرات

کفش

پا قلب دوم انسان است پس باید به سلامت آن اهمیت داده و کفش نو و مناسب بخرید. کفش های دست دوم شکل پای صاحب قبلی شان را به خود گرفته اندو در زمان استفاده صاحب قبلی از آن ها لایه ی ضربه گیر کفش ها تا حدود زیادی از بین می رود پس اگر شما این کفش ها را بخرید، در طول زمان باعث بروز درد و مشکلات جسمی می شود.

وسایلی که دست دوم خریدنشون اشتباهه

4.652
این مطلب مفید بود ؟484
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی