روانشناسی

مسئولیت پذیری نوجوانان
ایجاد احساس مسئولیت پذیری، نقش تعیین کننده ای در مسیر زندگی ما دارد و این در حالی است که اگر از نوجوانی این حس در ما تقویت شود تاثیر بیشتری خواهد گذاشت.
برخورد با بیمار در حال احتضار

رفتار مناسب با بیمار در حال مرگ

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شاید شما نیز در این موقعیت قرار گرفته اید که یکی از اطرافیانتان در حال مرگ است و برای شما مجهول است که چه رفتاری باید در قبال این بیماران داشته باشید.
انسان های غمگین

غمگین ها ، همه این شکلی اند!

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی از افراد هستند که به طور ناخودآگاهی غمگین تر از انسان های دیگر هستند، این افراد همچنین دارای ویژگی و مشخصات رفتاری خاصی می باشند.
فراموش نکردن درس

تکنیک های ساده برای فراموش نکردن درس

زمان مطالعه : 5 دقیقه
فراموش کردن درس یکی از معضلات افراد در جامعه است که برای افزایش یادگیری و همچنین تقویت حافظه راه های زیادی وجود دارد.
برخورد با تمسخر

وقتی کسی مسخره ات میکنه ...

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هنگامی که افراد شما را مورد تمسخر قرار می دهند شما عصبانی و ناراحت می شوید درحالی که شما می توانید با در پیش گرفتن چند راهکار به بهترین شکل با این افراد برخورد کنید.
کمک به مضطرب

به یک فرد مضطرب چگونه کمک کنیم؟

تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1400زمان مطالعه : 5 دقیقه
فردی که دچار اضطراب می شود، برای درمان به کمک اطرافیان خود احتیاج دارد. شما می توانید با راه های مناسب به رفع استرس و اضطراب دوستتان کمک کنید.
شخصیت شناسی

شخصیت شناسی از روی فرم شانه ها

زمان مطالعه : 2 دقیقه
روش جالب دیگری برای شخصیت شناسی دقت در فرم حالت سرشانه هاست ، به طبع افرادی که شانه های خمیده دارند از نظر شخصیتی با افرادی که شانه بالا هستند متفاوتند.
افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس چیست و راههای تقویت آن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در این مقاله قصد داریم ضمن ارائه یک تعریف درست برای این ویژگی شخصیتی بسیار مهم، مهم ترین راه هایی که می توانید برای تقویت اعتماد به نفس در پیش بگیرید را نیز معرفی می کنیم.
شخصیت شناسی

تست شخصیت شناسی جالب با عکس خورشید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در این تست شخصیت شناسی خورشیدی که انتخاب می کنید برخی از رازهای درونی شما در مورد خصوصیات اخلاقی که دارید را فاش می کند.
راه حل پشیمانی

راه رهایی از احساس تلخ پشیمانی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
احساس پشیمانی بعد از اتفاقی که برایمان اخیرا رخ داده است، باید منجر به درس گرفتن از گذشته شود و در غیر این صورت باعث ایجاد مشکلات متعددی خواهد شد.
مشکلات جوانان با والدین

مشکلات رایج جوانان امروزی با والدین شان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
جوانی سن بسیار مهمی است که هر فرد در زندگی خود پشت سر می گذارد زیرا در این دوران جوان وارد بزرگ سالی می شود و ارتباط آن با اطرافیان خود تغییر می کند.
رفتار با سالمند آلزایمری

بهترین شیوه ی رفتار با سالمند آلزایمری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
افراد سالمندی که دچار بیماری زوال عقل یا آلزایمر شده اند به مرور زمان دچار تغییرات شخصیتی می شوند و به توجه، رفتارها و مراقبت های مناسبی نیاز دارند.
عادات ارثی

عاداتی که خبرندارید ولی ارثی هستند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شاید ندانید که یک سری از عادات بد و خوب شما ارثی هستند که از پدر و مادرتان به شما رسیده است بی خوابی و تمایل به خوردن شیرینی از این عادات می باشند.
شخصیت شناسی از روی فرم رژ لب

شخصیت شناسی جالب خانم ها با فرم رژلب شان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
شناخت شخصیت افراد از روی فرم رژ لب بسیار جالب و آسان است و شما با دانستن چند نکته به راحتی می توانید به گوشه ای از شخصیت اطرافیانتان پی ببرید.
تاب آوری

تعریف تاب آوری و بهترین راه برای تقویت آن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تاب آوری به معنای تحمل استرس و مواجه شدن با مشکلات و سختی هاست. با تقویت و افزایش تاب آوری در زندگی می توانید به موفقیت ها برسید.
صفحه 1 از 13