بارداری و نوزاد

لباس تنگ در بارداری

عوارض لباس های تنگ برای خانم های باردار

تاریخ انتشار : 5 بهمن 1399زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی از خانم ها در بارداری از لباس های تنگ سابق خود دست برنمی دارند اما باید بدانند پوشیدن این لباس ها می تواند به سلامت خود و جنین آسیب برساند.
عوارض پوشک بچه

عوارض پنهان پوشک بچه برای دختر و پسر

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در گذشته برای کودکان از کهنه استفاده می کردند اما امروزه برای راحتی از پوشک استفاده می کنند ولی پوشک ها معایب و عوارضی دارند که بسیاری از والدین نمی دانند.
دوران بارداری

ورزش های خطرناک و ممنوع برای زنان باردار

زمان مطالعه : 7 دقیقه
ورزش در دوران بارداری برای خانم های بارداری بسیار مفید می باشد اما برخی از تمرینات ورزشی برای سلامت مادر و جنین خطرناک است.
طب سوزنی در بارداری

انجام طب سوزنی در بارداری ؛ بله یا خیر ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
طبی سوزنی یکی از بهترین درمان ها برای علائم بارداری مانند حالت تهوع، سوزش معده و یبوست می باشد اما عوارضی را هم به دنبال دارد که باید قبل از انجام بدانید.
پاشنه بلند در بارداری

خطرات جدی پوشیدن پاشنه بلند در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خانم هایی که عادت به پوشیدن کفش پاشنه بلند دارند، در بارداری هم از این کفش ها استفاده می کنند اما باید بدانند خطراتی را برای مادر و جنین به همراه دارد.
بارداری

رژیم غذایی و تغذیه مناسب سه ماهه دوم بارداری

زمان مطالعه : 9 دقیقه
تغذیه مادر در دوران بارداری در روند رشد جنین تاثیر مستقیم دارد و داشتن یک برنامه و یا رژیم تغذیه ای مناسب مواد لازم برای رشد جنین را تامین می کند.
سونوگرافی

خطری که حین سونوگرافی جنین را تهدید میکند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در کنار تمام پیشرفت های پزشکی،انجام سونوگرافی در بارداری از مهمترین دستاوردها برای تشخیص سلامت و ناهنجاریهایی جنین بوده است اما خطراتی هم برای مادر و جنین به همراه دارد.
زایمان کاذب

زایمان کاذب چیست و چه نشانه هایی دارد ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
زایمان کاذب یا انقباضات براکستون هیکس با زایمان حقیقی تفاوت چندانی ندارد و شما از روی برخی علائم می توانید تشخیص حقیقی یا کاذب بودن آن را بدهید.
سیسمونی نوزاد

وسایل به درد نخور و اضافه سیسمونی نوزاد

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بسیاری از خانواده ها فقط با نگاه کردن به سیسمونی نوزاد دیگران اقدام به خرید وسایل اضافه در سیسمونی می کنند در حالی که بسیاری از آن ها اصلا استفاده نمی شوند.
افزایش هوش جنین

پیشنهاد طب سنتی برای باهوش شدن جنین

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تغذیه بارداری نقش کلیدی در هوش جنین دارد، به همین دلیل مصرف برخی از مواد غذایی و غذاها و رعایت نکات مهم تغذیه ای در دوران بارداری باعث افزایش هوش جنین می شود.
علت سکسکه نوزاد

دلایل مهمی که باعث سکسکه نوزاد می شود

زمان مطالعه : 8 دقیقه
پرخوری، آسم و تغییرات دما چند نمونه از دلایل سکسکه کردن کودک و نوزاد می باشد، با استفاده از چند روش مناسب می توان از سکسکه کردن نوزاد پیشگیری و یا آن را متوقف کرد.
بارداری

کارهایی که هرگز نباید در بارداری انجام دهید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
در دوران بارداری،مصرف یک سری مواد غذایی ، برخی داروها ، پوشیدن بعضی از لباس ها و برخی از ممنوعیت های دیگر باید رعایت شود تا خطری مادر و جنین را تهدید نکند.
بارداری و تن ماهی

عوارض مصرف زیاد تن ماهی در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خوردن تن ماهی در حاملگی برای تامین پروتئین و ویتامین دی مفید است اما مصرف بیش از حد کنسرو ماهی در بارداری می تواند سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد.
بعد از زایمان

چکاپ بعد از زایمان کی و چطور انجام می شود؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
چند هفته بعد از زایمان طبیعی جهت کنترل و سلامت بررسی دستگاه تناسلی به پزشک مراجعه کرده و در این زمان، سوالات خود را از پزشک مراقب خود بپرسید.
بارداری و لثه

درمان بیماری لثه و بوی بد دهان در حاملگی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بیماری لثه تاثیر زیادی در بارداری خانم ها دارد و آن را به تاخیر می اندازد به این صورت که خانم هایی که بیماری لثه دارند دیرتر باردار میشوند.
صفحه 1 از 63