بارداری و نوزاد

درد سینه در بارداری
درد قفسه سینه در بارداری می تواند طبیعی باشد اما اگر این درد مداوم بود باید به پزشک مراجعه کنید. از دلایل درد قفسه سینه در بارداری می توان به بیماری های قلب اشاره کرد.
استامینوفن

تاثیر استامینوفن روی جنسیت جنین

زمان مطالعه : 3 دقیقه
دانشمندان به زنان هشدار داده اند که هنگام بارداری در مورد مصرف استامینوفن احتیاط کنند زیرا این مسکن رایج ممکن است بر روی توان باروری کودکان پسر تاثیر منفی بگذارد.
بارداری و ادویه ها

ادویه های مجاز و ممنوع در حاملگی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مواد غذایی که در دوران بارداری مصرف می کنید برای سلامت جنین بسیار مهم است. از بین تمام ادویه ها برخی از آنها برای خانم های باردار مفید و برخی دیگر مضر و ممنوع می باشند.
علت زایمان زودرس

زایمان زودرس چه دلیل و علتی دارد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
به زایمانی که قبل از هفته 37 بارداری اتفاق می افتد، زایمان زودرس گفته می شود که اغلب به دلیل بیماری دیابت بارداری، بیماری قلبی، استرس یا افسردگی مادر می باشد.
بارداری در پاییز

بارداری در پاییز و نکاتی که باید رعایت کنید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بارداری در پاییز برای خانم های باردار و جنین ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد که با رعایت نکات زیر می توانند از بروز این مشکلات جلوگیری کنند.
ذرت در بارداری

خوردن ذرت در بارداری فایدش بیشتره یا ضررش ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خوردن ذرت در بارداری مزایایی دارد همچون پیشگیری از کم خونی ، سرطان و افزایش کلسترول خون و البته مصرف بیش از حد آن نیز بدون عوارض نیست.
عفونت گوش در بارداری

درمان خانگی عفونت گوش مخصوص زنان باردار

زمان مطالعه : 8 دقیقه
عفونت گوش اغلب به دلیل تجمع موم گوش ایجاد می شود و درد شدید گوش از علائم آن می باشد. برای درمان عفونت گوش در بارداری روش های خانگی موثری وجود دارد که می توانید استفاده کنید.
بارداری و جوش صورت

مهار جوش صورت در دوران بارداری

زمان مطالعه : 8 دقیقه
جوش زدن در بارداری، امری شایع است. صحیح ترین کاری که می توان انجام داد این است که از روش های درمان دارویی اجتناب کنید و در عوض، برای درمان از روش های خانگی استفاده کنید.
عوارض سزارین

عوارض سزارین برای مادر بیشتره یا جنین؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
سزارین فقط باید برای کسانی که توانایی زایمان طبیعی ندارند انجام شود ولی متاسفانه امروزه خیلی از خانم ها بدون توجه به عوارض آن سزارین را انتخاب می کنند.
سن بارداری

محاسبه بهترین سن بارداری با ماشین حساب بارداری!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
محققان هلندی برای داشتن بارداری و فرزند سالم و محاسبه بهترین سن بارداری اول تا سوم ماشین حساب باروری تهیه کردند.
نعناع در بارداری

خوردن نعناع در بارداری و تمام خوب و بدهایش

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مصرف نعناع و چای نعناع در دوران بارداری فواید بسیار زیادی از جمله کاهش حالت تهوع و خنک نگه داشتن دمای بدن دارد اما ممکن است این گیاه برای بعضی از زنان باردار مشکلاتی هم ایجاد کند.
مدفوع سبز نوزاد

مدفوع سبز نوزاد یعنی مشکل و بیماری ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مدفوع نوزاد هر رنگی که باشد علتی پشت آن نهفته است که گاه طبیعی است و گاه نگران کننده، اولین مدفوع نوزاد نیز به رنگ سبز تیره و چسبناک می باشد.
عرقیات در بارداری

خانم های باردار دور این عرقیات گیاهی را خط بکشند

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خانم های باردار باید حسابی حواسشان به تغذیه شان باشد مصرف بعضی از عرقیات در دوران بارداری موجب سقط جنین و یا زایمان زودرس می شود.
بارداری پشت سرهم

بارداری پشت سرهم واقعا خطر و عوارض دارد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بارداری پشت سرهم معمولا ناخواسته پیش می آید زیرا مادران فکر می کنند که در دوران شیردهی تخمک گذاری ندارند و به همین علت جلوگیری نمی کنند.
خطر آنفولانزا برای جنین

ارتباط بین واکسن آنفولانزا و سقط جنین

زمان مطالعه : 2 دقیقه
بیماری آنفولانزا در دوران بارداری بسیار خطرناک است و ممکن است موجب سقط جنین شود پس برای کاهش این خطر در اوایل بارداری باید واکسن آنفولانزا تزریق شود.
صفحه 1 از 61