بارداری و نوزاد

خطرات بارداری در سن بالا
سن یکی از مهم ترین نکات برای بارداری می باشد و از اهمیت بسیاری برخوردار است، همچنین بارداری از یک مدت به بعد عوارض جدی را به همراه دارد.
تهوع بارداری

خبر خوش به زنان بارداری که حالت تهوع دارند

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اکثر مادران در دوران بارداری دچار حالت تهوع می وند که بسیار از آن گلایه می کنند و آن را مشکلی بزرگ می دانند اما خبر ندارند که این یک نشانه خوب از سمت جنین است.
پیاده روی در بارداری

اصول پیاده روی صحیح در بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
پیاده روی در ماه های بارداری میزان متفاوتی دارد و دارای فواید زیادی برای مادر و نوزاد می باشد که به کاهش استرس و تناسب اندام مادر کمک می کند.
بارداری در زمستان

توصیه های زمستانی به خانم های باردار

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بارداری در زمستان مشکلاتی مانند سرماخورگی را به همراه دارد اما زنان باردار به علت ممنوعیت مصرف دارو باید نکاتی را برای جلوگیری از بیماری ها در این فصل رعایت کنید.
مراقبت پوست در بارداری

باید های پوستی ویژه خانم های باردار

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمون ها، تغییرات زیادی در پوست بدن ایجاد می شود بنابراین باید بدانید چه محصولات مراقبتی برای پوستتان در این دوران استفاده کنید.
تاثیر بارداری بر رابطه زناشویی

تاثیر بارداری همسر در زندگی مشترک

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بارداری علاوه بر تغییرات جسمی با تغییرات روانی نیز همراه است که دانستن نحوه رفتار با زنان بارداری در این موارد می تواند بسیار یاری دهنده باشد.
درد سینه در بارداری

درد قفسه سینه در بارداری از چیه؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
درد قفسه سینه در بارداری می تواند طبیعی باشد اما اگر این درد مداوم بود باید به پزشک مراجعه کنید. از دلایل درد قفسه سینه در بارداری می توان به بیماری های قلب اشاره کرد.
لبو در بارداری

زنان باردار لبو را چطور بخورند بهتر است ؟ + فواید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
یکی از مواد خوراکی مفید برای مادران باردار چغندر است. آیا شما نیز با فواید شگفت انگیز خوردن چغندر در بارداری آشنا هستید.
مراقبت از نوزاد

اصلی ترین بخش مراقبت از نوزاد تازه متولد شده

زمان مطالعه : 10 دقیقه
تازه بچه دار شدید و نمی دانید چطور از نوزادتان نگهداری کنید مراقبت از نوزاد نیازمند توجه و آگاهی است سی روز اول بعد تولد بسیار حیاتی هستند.
بستن شکم بند بعد زایمان

فواید و زمان بستن شکم بند بعد زایمان

زمان مطالعه : 6 دقیقه
از تغییرات ناخوشایند بدن زنان بعد از زایمان، شل شدن و باقی ماندن پوست اضافی شکم است که می توان آن را با بستن شکم بند برطرف نمود.
لباس مناسب بارداری

صفر تا صد انتخاب یک لباس مناسب در دوران بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
یکی از مشکلات و دغدغه های خانم ها در دوران بارداری به دلیل افزایش وزن انتخاب لباس مناسب می باشد که باید با توجه به ویژگی های لباس بارداری مناسب و راحت بهترین و زیباترین انتخاب را داشته باشند.
یوگا در بارداری

یوگا در بارداری ؛ کدام ماه کدام حرکت ؟

زمان مطالعه : 15 دقیقه
مادران باردار برای انجام تمرینات یوگا حتما بایستی به این ورزش در ماه های مختلف دوران بارداری خود آشنا باشند تا خطری جنین و خود آنها را تهدید نکند.
تاریخ زایمان

فرمول محاسبه تاریخ دقیق زایمان طبیعی و سزارین

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اکثر خانم های باردار به دنبال دانستن زمان دقیق زایمان خود هستند برخی فرمول ها برای حدس دقیق زایمان به شما کمک خواهند کرد.
ژل دندان نوزاد

ژل دندان برای نوزاد شما خوبه یا بد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
متخصصان پیشنهاد می کنند تا جایی که امکان دارد از ژل دندان نوزاد استفاده نشود و به جای آن از دندان گیر ها استفاده شود.
داشتن فرزند دوم

هر مادری قبل داشتن فرزند دوم، این ترسو داره

زمان مطالعه : 2 دقیقه
مادر شدن برای اولین بار همانقدر که حس زیبایی است مسئولیت بسیار سنگینی هم دارد. این حس ترس و مسئولیت برای مادران در بارداری دوم چند برابر به سراغشان می آید.
صفحه 1 از 65