بارداری و نوزاد

شلیل در بارداری
خوردن شلیل در بارداری هیچ منعی ندارد و مادر می تواند این میوه خوشمزه و پرخاصیت را برای بهبود حال خود و فرزند درونش در رژیم غذایی خود جای دهد.
حرکت جنین

اگر جنین تکان نخورد و حرکت نکرد چه کنیم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تکان خوردن جنین یکی از لذت بخش ترین لحظه های زندگی برای مادر است در ماه های آخر جنین کمتر حرکت می خورد چون بزرگتر شده و نیاز به استراحت دارد.
به پشت خوابیدن بارداری

از هفته چندم بارداری نباید به پشت خوابید؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی از خانم هایی که عادت دارند رو به پشت بخوابند باید این عادت را در زمان خاصی در دوران بارداری ترک کنند تا آسیبی به جنین وارد نشود.
شیردهی نوزاد دوقلو

نکاتی مفید درباره شیردهی به نوزاد دوقلو

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر نوزاد دوقلو دارید شرایط مراقبت و نگهداری سخت تری دارید که مهم ترین آن ها شیردهی می باشد. در شیردهی به نوزادان دوقلو به نکات مهمی باید توجه کنید.
اشتباهات تازه مادرها

4 اشتباهی که فقط تازه مادرها مرتکب می شوند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
معمولا بعد از تولد کودک زندگی پدر و مادر به کل عوض می شود و تازه مادرها باید به این نکته توجه کنند که نباید همسر خود را فراموش کنند و تمام وقت خود را برای نوزادشان بگذارند.
افسردگی بعد از زایمان

افسردگی بعد از زایمان چرا و به چه علت سراغم می آید؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بعضی از مادران بعد از زایمان به علت عدم آمادگی و بی خوابی و یا به هم ریختن اندامشان دچار آشفتگی و افسردگی می شوند که ممکن است خطرناک باشد.
دندان در بارداری

مشکلات رایج دندان ها و لثه در بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بیماری های دهان و دندان در طول دوران بارداری تأثیر زیادی روی جنین دارد و می تواند به عفونت، زایمان زودهنگام و برخی مشکلات دیگر منجر گردد.
عرقیات در بارداری

اگر باردارید، این عرقیات را نخورید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خانم های باردار در طول مدت زمان بارداری می توانند برخی از عرقیات را استفاده کنند و این در حالی است برخی عرقیات ممنوع هستند و نباید استفاده کنند.
افزایش شیر مادر

افزایش سریع شیر مادر با چند تکنیک خانگی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
قبل از اینکه به سراغ دارو و گیاهان بروید از روش های طبیعی برای افزایش شیر مادر استفاده کنید این روش ها شامل تحریک سینه با تکنیک های جالبی است.
نتیجه آی وی اف

طب سوزنی باعث مثبت شدن نتیجه آی وی اف میشود؟

تاریخ انتشار : 3 مرداد 1401زمان مطالعه : 3 دقیقه
خانم هایی که با آی وی اف قصد مادر شدن دارند و نگران نتیجه هستند بهتر است بدانند طبق تحقیقات انجام شده طب سوزنی تاثیر قابل توجهی در نتیجه آی وی اف دارد.
زردآلو در بارداری

زردآلو در بارداری فایده دارد به جز این مواقع

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خوردن زردآلو در بارداری بسیار مفید است زیرا سرشار از آهن و مس است و شیر مادر را افزایش می دهد و همچنین زردآلوی خشک شده ورم بارداری را رفع میکند.
سیگار کشیدن در بارداری

فاجعه ای که در شکم مادر سیگاری برای جنین رخ می دهد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سیگار کشیدن در دوران بارداری بسیار مضر و خطرناک است و اثرات منفی بر سلامت ریه و رشد وزن جنین دارد و گاهی ممکن است منجر به مرگ کودک شود.
تنظیم خواب نوزاد

10 راهکار ساده برای تنظیم خواب نوزاد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تنظیم خواب نوزاد از مشکلاتی است که اکثر خانواده ها با آن درگیر اند ولی شما با انجام روش هایی ساده می توانید خواب کودک را تنظیم کنید.
هویج بارداری

مصرف هویج و آب هویج در بارداری خوب است یا بد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مصرف هویج در دوران بارداری باعث تقویت استخوان بندی جنین و بهتر شکل گرفتن دندان های نوزاد می شود اما نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.
لباس مناسب نوزاد در تابستان

لباس مناسب نوزاد در تابستان چه لباسی است؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در تابستان لباس مناسب تن نوزاد خود کنید و از پتو های سبک استفاده کنیدو مراقب باشید که دمای اتاق به اندازه کافی خنک باشد تا با این روش ها از سندروم مرگ ناگهانی نوزادتان جلوگیری کنید.
صفحه 1 از 65