بارداری و نوزاد

سونوگرافی 4 بعدی
سونوگرافی 4 بعدی یکی از آزمایش ها و سونوگرافی های اختیاری دوران بارداری است که باید قبل از انجام، نکات و اطلاعات کامل در مورد این نوع اسکن را کسب کنید.
تلفن همراه بارداری

باید نبایدهای استفاده از تلفن همراه در بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تلفن همراه، دوران بارداری و زایمان را همراه با عوارض و خطراتی می سازد که مادر و نوزاد هر دو درگیر آن می شوند. زمان استاندارد برای استفاده از آن در این دوران حساس باید رعایت شود.
جگر در بارداری

خوردن جگر در دوران بارداری خطری دارد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر باردار هستید و هوس جگر کرده اید در خوردن آن مراقب باشید که ممکن است آسیب های جدی به جنین شما وارد کند تغذیه در بارداری از مهم ترین مسائل است.
طب سوزنی در بارداری

انجام طب سوزنی در بارداری ؛ بله یا خیر ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
طبی سوزنی یکی از بهترین درمان ها برای علائم بارداری مانند حالت تهوع، سوزش معده و یبوست می باشد اما عوارضی را هم به دنبال دارد که باید قبل از انجام بدانید.
براي قد بلند شدن جنين

تغذیه مادر باردار برای قد بلند شدن جنین

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از عوامل اصلی که قد نوزاد شما را تعیین می‌کند عوامل وراثتی است؛ اما با تغذیه مناسب در بارداری نیز می‌توانید بر رشد قد جنین تاثیر مثبت بگذارید.
سرماخوردگی در بارداری

سرما خوردگی در بارداری و راه حلش

زمان مطالعه : 5 دقیقه
وقتی در دوران بارداری دچار سرماخوردگی شدید؛ سعی کنید بدون مشورت پزشک دارویی استفاده نکنید که ممکن است آسیبات جدی به مادر و جنین برسد.
ممنوعیت های بارداری

کارهایی که هرگز نباید در بارداری انجام دهید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در دوران بارداری مصرف یک سری مواد غذایی، برخی داروها، پوشیدن بعضی از لباس ها و برخی از ممنوعیت های دیگر باید رعایت شود تا خطری مادر و جنین را تهدید نکند.
خانه داری زنان باردار

کارهای ممنوع خانه تکانی برای باردارها

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در دوران بارداری زنان باردار باید در انجام امور خانه داری نکات مهمی را رعایت کنند و بیشتر مراقب خود باشند تا جنین و خودشان آسیب نبینند.
حرف زدن با جنین

روش تاثیرگذار حرف زدن با جنین در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شاید فکر کنید حرف زدن با جنین کاری بیهوده و بی تاثیر است اما بچه ها عاشق شنیدن صدای مادرشان هستند صدای شما باعث آرامش جنینتان می شود.
شیر نخوردن نوزاد

دلیل مهم شیر نخوردن نوزادتان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در زمان به دنیا آمدن فرزند بزرگترین معضل برای مادران شیر خوردن نوزاد است، بسیاری از نوزادان شیر مادر را نمیخورند و این موضوع میتواند ناراحت کننده باشد.
تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین

با جوش شیرین چجوری جنسیت جنین رو تشخیص میدن؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
جوش شیرین علاوه بر خواص جالب خود می تواند در تعیین جنسیت جنین داخل شکم مادر نیز موثر باشد و دختر یا پسر بودن بچه را قبل از سونوگرافی مشخص کند.
سونوگرافی تعیین جنسیت

برای تعیین جنسیت کی سونوگرافی برم بهتره ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
احتمال کمی وجود دارد که در سه ماه اول بتوان با سونوگرافی جنسیت جنین را تعیین کرد ب این حال اگر در این دوران سونوی سه بعدی انجام شود تا حد زیادی قابل تشخیص خواهد بود.
نداشتن ویار در بارداری

اگه بارداری اما ویار نداری بخون

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بعضی از خانم ها در دوران بارداری ویار و حالت تهوع ندارند و این مسئله موجب نگرانی آن ها می شود. آیا نداشتن ویار در بارداری خطرناک است؟
کارهای بعد زایمان

کارهای ممنوعه روز بعد زایمان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در دوران بارداری مادر حساس تر از همیشه است اما نمیتوان گفت که بلافاصله بعد از زایمان این حساسیت از بین می رود، بعد از زایمان هم انجام یکسری کارها درست نیست.
کمردرد بارداری

این نوع کمردرد در بارداری یعنی خطر!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
“کمردرد بارداری” انواع مختلف و به طبع علل متفاوتی دارد که زن حامله با توجه به علائم همراه این دردها می تواند از وضعیت خود آگاه شود.
صفحه 1 از 65