پیشگیری و بیماریها

درمان عفونت زخم
عفونت زخم مشکلی است که بسیاری از افراد می توانند دچارش شوند که زود هم بهبود پیدا نمی کند و می تواند کل بدن را درگیر کند.
آندوسکوپی

از عوارض آندوسکوپی چیزی می دانید؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آندوسکوپی معمولا برای تشخیص مشکلات معده و شکم و مری انجام می شود که در برخی موارد از آندوسکوپی برای درمان نیز استفاده می شود.
کیسه صفرا

درمان گیاهی کیسه صفرایی که سنگ داره

زمان مطالعه : 13 دقیقه
افرادی که سنگ کیسه صفرا دارند و به دنبال درمان آن هستند، یکی از راه های درمان طب سنتی است که با مصرف آب و بعضی از گیاهان می توانند باعث نابودی سنگ کیسه صفرا شوند.
رژیم دیابتی

برنامه غذایی مخصوص دیابتی های نوع 2

زمان مطالعه : 5 دقیقه
افراد مبتلا به دیابت نوع 2 با استفاده درست و به اندازه از مواد غذایی و ترک عادات غلط می توانند تا حد زیادی قند خون خود را کنترل کنند.
حمله قلبی

اگر در تنهایی دچار حمله قلبی شدیم چه کنیم؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
حفظ آرامش، خبر کردن آمبولانس و خوردن آسپرین در هنگام وقوع حمله قلبی می تواند تا حدود زیادی به شما کمک کند تا از حمله قلبی نجات پیدا کنید.
کف پا صاف

روش تشخیص صافی کف پا و تمرینات درمانی آن

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کف پای صاف عارضه ای است که در آن به علت نقص رشدی در دوران کودکی هیچ قوسی در کف پاها وجود ندارد و این عارضه زمانی نیاز به درمان دارد که موجب ناراحتی و درد شود.
معاینه چشم

روشهای ساده معاینه چشم ها در خانه

زمان مطالعه : 9 دقیقه
معاینه چشم ها یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از آسیب های چشمی و سلامت چشم ها می باشد، روش هایی هم برای معاینه چشم در خانه وجود دارد.
داروی اسکیزوفرنی

اسکیزوفرنی با چه دارویی درمان می شود؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
اسکیزوفرنی بیماری است که بر روان فرد تاثیر منفی می گذارد و باعث می شود فرد دچار توهم شود و نتواند درک درستی از نحوه رفتار و گفتار خود داشته باشد.
رابطه تلفن همراه و سرطان

تلفن همراه واقعا سرطان زاست؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تلفن همراه از وسایلی است که همیشه با ماست حتی زمانی که به دسشویی می رویم یا استراحت می کنیم این یک خطر جدی برای سلامت بشر است و باعث سرطان می شود.
عطش شدید

شما هم هرچی آب میخورید باز عطش دارید ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
عطش شدید با یک نوع بیماری به نام پلی دیپسیا مرتبط است بروز این بیماری می تواند ناشی از مصرف داروهای خاصی باشد تشنگی مداوم همچنین می تواند نشانه ای از بیماری دیابت باشد.
تورم غدد لنفاوی

علت و راههای درمان طبیعی تورم غدد لنفاوی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تورم غدد لنفاوی زیر گلو، ران ها و زیربغل یا بخش های دیگری که قرار دارند به دلیل عفونت ایجاد می شود با درمان های سنتی و گیاهی رفع و درمان می شوند.
دیستروفی قرنیه

دیستروفی قرنیه در چشمانی با علائم خاص

زمان مطالعه : 5 دقیقه
علائم دیستروفی قرنیه در افراد متفاوت است درد خفیف و حساسیت به نور و احساس چیزی در چشم چند مورد از نشانه های آن هستند و در موارد حاد از پیوند قرنیه برای درمان استفاده می شود.
داروی تالاسمی

انواع داروی درمان کننده تالاسمی + عوارض

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بیماری تالاسمی بصورت ارثی منتقل می شود و گونه های مختلفی دارد، مصرف داروی درمانی در بیماران تالاسمی با علائمی مانند تهوع و خونریزی گوارشی همراه است.
راه های عقب انداختن پریود

روش عقب انداختن عادت ماهانه با لیمو

زمان مطالعه : 11 دقیقه
برای عقب انداختن پریود قبل از شروع قاعدگی شروع به ورزش کنید، غذاهای تند نخورید و یا ژلاتین را در آب حل کرده و میل کنید تا عادت ماهانه شما به تاخیر بیوفتد.
کف پای صاف

علل کف پای صاف و درمان آن در سنین مختلف

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کف پای صاف یا صافی کف پا مشکلی مادرزادی است که در آن بیمار احساس درد ندارد، البته کف پای صاف عوارضی را هم به همراه دارد.
صفحه 1 از 176