ادبیات

کتاب های روانشناسی
بامطالعه کتاب های روانشناسی شخصیت ، محتوا و درون خود را کشف کرده و با بالا بردن اعتمادبه نفس به موفق ترین در نوع خودمان تبدیل شویم و از لحظات زندگی نهایت لذت را ببریم.
حکایت شمس و مولانا

حکایت جالب و ماجرای آشنایی شمس و مولانا

زمان مطالعه : 6 دقیقه
حکایت جالبی که در این بخش می خوانید مجادله شمس و مولانا در مورد پیامبر می باشد که مولانا با صراحت تمام بزرگی و شآن و مقام پیامبر را به وی اثبات می کند.
کتاب های برتر

معرفی 4 کتاب که خواندن آن توصیه میشود

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تاثیری که کتاب ها بر روی درک ما از زندگی و تغییر مسیر ما دارند؛دست کمی از تجربه های واقعی ندارد. اگر از آن دسته از افرادی هستید که قصد پیشرفت در زندگی دارید، توصیه می شود این کتاب ها را از دست ندهید.
کتاب پرنده باز

روایت پرنده ای که در گذشته اش یک پسر بود

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اولین کتابی که از ویلیام وارتن به فارسی ترجمه شده کتاب پرنده باز است. « پرنده باز » داستان پسر جوانی است که به پرندگان علاقه دارد. در این مقاله شما را با این کتاب آشنا میکنیم.
کتاب شعر

سه مورد از برجسته ترین و ماندگارترین اشعار در زبان فارسی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در شعر همه ی شاعران پارسی زبان می توان عناصری را یافت که سبب تمایز کلام آنها با یکدیگر شود و بیان شاعرانه متفاوتی با هم داشته باشند.
کتاب خواندن

کتاب هایی که خواندن آنها به شدت توصیه میشود

زمان مطالعه : 6 دقیقه
شاید در شروع کتابخوانی و پاگذاشتن در مسیر تبدیل شدن به یک کتابخوان حرفه ای،هیچ چیز مهم تر از انتخاب کتاب مناسب برای مطالعه نباشد. در این مقاله قصد داریم کتاب هایی را به شما معرفی کنیم که خواندن آنها به شدت توصیه میشود.
کتاب خواندن

6 کتاب برتر که بر اساس موضوع داستانشان ارزش خواندن دارند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
ادبیات داستانی را می توان محبوب ترین سبک ادبی در جهان دانست؛ سبکی که با انواع کتاب های رمان و انواع اشعار در قالب داستان، یکی از غنی ترین موضوعات تاریخ ادبیات نیز محسوب می شود.
حافظ شيرازی

از همسر و تک فرزند حافظ تا اشعار ناب او

زمان مطالعه : 9 دقیقه
شمس الدین محمد حافظ ملقب به حافظ شیرازی مشهورترین شاعر تاریخ ایران زمین است که اشعار و غزل های زیبای او در جهان طرفداران بسیار زیادی دارد.
حروف ابجد

معرفی کامل حروف ابجد و شگفتی های آنها

زمان مطالعه : 7 دقیقه
حروف ابجد روشی برای مرتب سازی حروف در زبان عربی است که بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی می باشد، سه نوع حروف ابجد وجود دارد و این حروف کاربردهای بسیار مناسبی دارند.
عشق

5 شعر زیبا و اشتیاق آور

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شعر فارسی یکی از غنی ترین و سرشارترین منابع ادبی جهان در توجه به ابعاد گوناگون زندگی بشری محسوب می شود.
کتاب خواندن

داستان عاشقانه هایی که باید در ایام جوانی خواند!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
داستان های عاشقانه به دلیل محتوایی که دارند، گاهی آموزنده، گاهی با ته مایه طنز و گاهی هم به شکل یک داستان واقعی که در گذشته اتفاق افتاده اند، بیان می شوند.
فکر کردن

چگونه یک جمله تلقینی خفن بنویسیم؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هر تلقین یک تصویر در ذهن ما بوجود می آورد. هر تصویر در ذهن ما یک ارتعاش و فرکانس ایجاد میکنه که این ارتعاش و فرکانس در تمام جهان هستی پخش میشه و اصلا محدودیت زمانی و مکانی ندارد.
شاعر

4 شاعر نامی که درباره عشق سخن میگویند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
عشق پرتکرارترین موضوعی است که از دیرباز به تمامی زبان ها و فرهنگ ها در مورد آن شعر سروده شده. عشق؛ پیچیده ترین و عمیق ترین احساس آدمی که هیچ کس نتوانسته است تعریف دقیقی از آن ارائه دهد.
تند خوانی

آموزش تند خوانی به کمک ساده ترین روش های موجود

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تندخوانی یکی از مهمترین تکنیک های مربوط به مطالعه می باشد که بیش از 50 سال است که در کشور های پیشرفته جهان تدریس می شود.
کتاب خواندن

مزایای کتاب کار و تاثیرات آن بر رشد تحصیلی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
چندین بار کتاب درسی رو خوندید و بارها تمرین هاش رو حل کردید. اما باز هم یک جای کار ایراد داره! مطالبی هست که خوب متوجه نمی شید و نیاز به توضیحاتی متفاوت تر از چیزی که در کتاب درسی نوشته شده دارید
صفحه 1 از 7