تاریخ و تمدن

سوغات بندرعباس

زیباترین صنایع دستی و سوغات بندر عباس

تاریخ انتشار : 10 مرداد 1401زمان مطالعه : 4 دقیقه
بندرعباس از زیباترین بنادر ایران است که صنایع دستی متنوع و در عین حال خارق العاده این شهر از فرهنگ و تمدن غنی بندرعباس سرچشمه گرفته است.
صنایع دستی مازندران

صنایع دستی زیبا و سوغات معروف مازندران

زمان مطالعه : 8 دقیقه
صنایع دستی هر استان از هنر و فرهنگ مردمان آن استان سرچشمه میگیرد، از این رو مازندران به دلیل تمدن دیرینه مهد هنر بوده است و صنایع دستی و سوغات ارزشمندی دارد.
صنایع دستی قشم

صنایع دستی و سوغات هنری معروف قشم

زمان مطالعه : 5 دقیقه
صنایع دستی قشم از هنرهای خاص زنان و مردان این جزیره سر چشمه میگیرد که در عین زیبا بودن استفاده از آن ها برایتان بسیار لذت بخش خواهد بود.
سوغات خراسان شمالی

صنایع دستی و سوغات توریستی خراسان شمالی

زمان مطالعه : 7 دقیقه
صنایع دستی خراسان شمالی میراث نفیس از تاریخ کهن این سرزمین است که قدمت دیرینه دارند، هنگام سفر به این شهر از صنایع دستی و هنری خراسان شمالی غافل نشوید.
سوغات سبزوار

صنایع دستی و سوغات هنرمندانه سبزوار

زمان مطالعه : 5 دقیقه
سوغات سبزوار به دلیل تنوع و زیبا بودن مورد توجه بسیاری از ایرانیان و گردشگران خارجی کشور قرار گرفته است. آشنایی با صنایع دستی ابن شهر خالی از لطف نیست.
سوغاتی خراسان رضوی

صنایع دستی زیبا و سوغات معروف خراسان رضوی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
گردشگرانی که برای زیارت هشتمین امام شیعیان به خراسان رضوی سفر میکنند به دلیل تنوع و خاص بودن صنایع این استان میتوانند بهترین یادگاری و سوغاتی ها را تهیه کنند.
صنایع دستی سیستان و بلوچستان

صنایع دستی سیستان و بلوچستان+ سوغات معروف

زمان مطالعه : 6 دقیقه
صنایع دستی زیباترین یادگاری و سوغاتی است که میتوان تهیه کرد. سیستان و بلوچستان یکی از استان های هنر دوست ایران، دارای اصیل ترین صنایع دستی می باشد.
صنایع دستی گلستان

صنایع دستی زیبا و سوغات معروف گلستان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تمدن دیرینه استان گلستان، آنجا را به یکی از مراکز بزرگ صنایع دستی در ایران تبدیل کرده است. شناخت این صنایع دستی خالی از لطف نیست.
سوغاتی اراک

صنایع دستی زیبا و سوغات معروف اراک

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هنرمند و هنر پرور بودن مردمان اراک زبان زد است و صنایع دستی استان مرکزی جزء معروف ترین هنرها شناخته شده است که آشنایی با آن ها خالی از لطف نیست.
سوغات چهرم

صنایع دستی زیبا و سوغات معروف جهرم

زمان مطالعه : 6 دقیقه
صنایع دستی هر یک از شهرهای ایران به دلیل موقعیت های جغرافیایی، خاص و متفاوت هستند. جهرم یکی از شهرهای قدیمی و اصیل استان فارس سوغاتی های بسیار دیدنی دارد.
نوروز تهران قدیم

آداب و رسوم جالب عید نوروز در تهران

زمان مطالعه : 7 دقیقه
عید نوروز در قدیم رنگ و بوی دیگری داشت همچنین آداب و رسومی که در تهران قدیم برای عید وجود داشته است برای شما بسیار نوستالژیک خواهد بود.
صنایع دستی قم

صنایع دستی بسیار شیک و معروف قم

تاریخ انتشار : 25 بهمن 1400زمان مطالعه : 4 دقیقه
استان قم از استان های متمدن و باستانی کشور عزیزمان است که با حضور در این استان، توصیه می شود حتما از صنایع دستی محبوب آن بازدید نمائید.
صنایع دستی سمنان

صنایع دستی و سوغات معروف سمنان

تاریخ انتشار : 28 دی 1400زمان مطالعه : 5 دقیقه
استان سمنان یکی از متنوع ترین استان ها از نظر صنایع دستی در ایران به شمار می آید. آشنایی با هنرهای درخشان این استان بسیار جذاب خواهد بود.
سومین جشن دیگان

دی به مهر روز، جشنی در میانه دی ماه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
ایرانیان در قدیم همنام شدن روز و ماه را در هر ماه جشن می گرفتند. یکی از این جشن ها، دی به مهر روز 15 دی سومین جشن دیگان می باشد.
صنایع دستی زنجان

صنایع دستی و سوغات معروف زنجان

زمان مطالعه : 6 دقیقه
صنایع دستی زنجان از زیباترین سوغاتی هایی هستند که میتوان هنگام سفر به این شهر خرید. آشنایی با این صنایع به شما برای انتخاب به یادماندنی ترین سوغاتی کمک میکند.
صفحه 1 از 11