خانه داری

بخارشوی
بخارشوی قادر است به فاصله میان کثیفی و سطح نفوذ کرده و آن را از سطح جدا نماید. حتی لکه های سرسخت هم با این روش مقاومتی نخواهند داشت.
رفع بوی دنبه

تکنیک سرآشپز برای رفع بوی دنبه از هر نوع غذا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
روغن دنبه یا روغن حیوانی خواص زیادی برای سلامتی دارد اما برخی افراد به دلیل بوی بد آن استفاده نمی کنند. روش هایی وجود دارد که می توانید بوی دنبه را از هر غذایی از بین ببرید.
پوست کندن بادمجان کبابی

پوست کندن بادمجون کبابی، به همین راحتی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
برخی از خانم ها برای پوست کندن بادمجان کبابی و دودی دچار مشکل می شوند و برایشان دشوار است، چندین روش ساده اما مناسب برای پوست کندن بادمجان کبابی وجود دارد.
تمیز کردن سردوش حمام

شگرد تمیز کردن رسوب سردوش حمام با سرکه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
سردوش حمام بعد مدتی پر از رسوبات آب می شود و دیگر آب را مثل اول از خود عبور نمی دهد که لازم است هر چند وقت یکبار اقدام به تمیز کردن آن کرد.
گیاه آپارتمانی

کاری که تو هوای گرم، باید واسه گیاه آپارتمانی انجام داد

زمان مطالعه : 3 دقیقه
با گرم تر شدن هوا گیاهان نیاز بیشتری به مراقبت دارند تا دچار مشکل نشوند، اگر میخواهید گلدان هایتان در فصل تابستان و گرما شاداب بمانند باید نکاتی را رعایت کنید.
محلول دفع حشرات

با شامپو محلول قوی دفع حشرات بسازید + دستورالعمل

زمان مطالعه : 1 دقیقه
به هنگام تمیز کردن خانه ممکن است موجودات ریز و موزی که به هیچ وجه از دیدنشان احساس خوبی ندارید را ببینید، با استفاده از مواد خانگی می توانید محلول قوی برای دفع حشرات بسیار را بسازید.
حبوبات

هر کدوم از حبوبات چقدر باید خیس بخورن؟

تاریخ انتشار : 8 خرداد 1402زمان مطالعه : 3 دقیقه
خیساندن حبوبات یکی از روش های مهم برای گرفتن نفخ حبوبات است که به زودتر پخته شدن حبوبات نیز کمک زیادی میکند اما نحوه خیساندن حبوبات ها با یک دیگر متفاوت است.
تميز كردن شوره كولر

روشی مطمئن برای تمیز کردن شوره کولر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برای بهتر کارکردن، خنک کردن و افزایش عمر کولر باید از ایجاد شوره و رسوب در کولر جلوگیری کنید. برای رفع شوره و رسوب کولر باید از توپ شوره گیر و فیلتر رسوب گیر استفاده کنید.
کاشت بلوبری

آموزش صفر تا صد کاشت بلوبری در گلدان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر بلوبری جزء میوه های مورد علاقه تان است میتوانید به کمک آموزش کاشت و شرایط نگهداری از بلوبری، این میوه ی خوشمزه را به راحتی در گلدان پرورش دهید.
بوی بد توالت فرنگی

رفع بوی بد توالت فرنگی با سرکه و آبلیمو

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برای اکثر شما پیش آمده است که با بوی بد سرویس بهداشتی منزل مواجه شده باشید. نگران نباشید، برای رفع بوی بد توالت فرنگی راه هایی وجود دارد که شاید از آن ها بی اطلاع باشید.
تمیز کردن خانه

ترفند تمیز کردن خانه در کمترین زمان ممکن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
روزانه تنها با صرف 10 دقیقه از وقت خود به نظافت منزل ، دیگر نیازی به گذاشتن ساعت ها وقت در پایان هفته برای تمیز کردن خانه نخواهید داشت.
نگهداری آواکادو

بهترین روش نگهداری آواکادو کال و رسیده

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آواکادو میوه ی پرخاصیت و البته گران قیمتی است که شرایط نگهداری آن کمی متفاوت می باشد ، روش نگهداری آواکادو رسیده و یا برش خورده را خانه دارهای حرفه ای خوب می دانند.
طرز تهیه زردآلو خشک

طرز تهیه زردآلو خشک و برگه قیسی اعلا در خانه

تاریخ انتشار : 6 خرداد 1402زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی از میوه ها درزمانی که خشک می شوند چیزی از طعم مزه آنها کاسته نمی شود، یکی از این میوه ها زردآلو است که در زمان خشک شدن به آن قیسی هم گفته می شود.
برق انداختن سرامیک

برق انداختن سرامیک با محلولی کاملا طبیعی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برق انداختن سرامیک از سخت ترین کارهای خانه است ولی با چند ترفند می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.
شستشوی لکه خون

آموزش شستن صحیح لکه خون خشک شده

زمان مطالعه : 6 دقیقه
شستشوی لکه خون خشک شده از روی پارکه کار بسیار دشوار است، اما با استفاده از راهکاری های صحیح و مناسب می توان لکه خون خشک شده از سطوح مختلف را از بین برد.
صفحه 1 از 93