خامه کیک
“خامه کیک” قنادی را با دو روش حرفه ای در خانه تهیه کنید و می توانید از آن برای تهیه نان خامه ای و یا در تزیین کیک های مختلف استفاده کنید.

 طرز تهیه خامه کیک و خامه شیرینی خانگی :

خیلی از کدبانو ها دغدغه دارند تا تمام کیک ها و شیرینی هایی که در قنادی می بینند را در منزل تهیه کنند تا هم از طعم و مزه آن لذت ببرند و هم از سالم و تازه بودن آن مطمئن شوند.برای اینکه بتوانید به آن مرحله از کیک پزی برسید باید بتوانید خودتان خامه کیک قنادی را تهیه کنید پس با نمناک همراه باشید تا طرز تهیه خامه کیک خانگی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای تهیه خامه کیک خانگی :

مقدار مواد اولیه که ذکر شده برای حدودا 4 لیوان خامه کافی می باشد و شما با توجه به اندازه کیک خود می توانید مقدار مواد اولیه را ضرب و تقسیم کنید و به مقدار دلخواه خود برسید.

خامه با چربی بالا 400 گرم
خاک قند 80 گرم
وانیل 1 قاشق چایخوری 

 نکته :مقدار شیرینی خامه به ذائقه شما بستگی دارد و شما باید خاک قند را کم‌کم به خامه اضافه کنید و با کمک گرفتن از حس چشایی خود میزان شیرینی خامه را اندازه گیری کنید.

خامه کیک چگونه درست می شود؟

خامه کیک را می توانید با 2 روش تهیه کنید اگر هم زن برقی در دسترس است از روش اول استفاده کنید و اگر هم زن نبود می توانید از روش دوم استفاده کنید.

طرز تهیه خامه کیک با همزن برقی :

مرحله اول 

ابتدا باید یک ظرف مناسب و بزرگ انتخاب کنید چون خامه بعد از زده شدن حجم آن زیاد می شود و سپس ظرف را به مدت 20 دقیقه درون فریزر قرار دهید تا خنک شود.در همین مرحله آب خامه را حتما خالی کنید.

مرحله دوم

 خامه، وانیل و خاک قند را به درون ظرف میریزیم و با دور کند هم زن شروع به زدن آن می کنیم و باید حتما بالای سر خامه باشید تا به محض اینکه خامه شکل خود را گرفت هم زن را خاموش کنید چون بعد از اینکه خامه شکل بگیرد و هم زدن ادامه داشته باشد خامه به کره تبدیل می شود.

مرحله سوم 

 بعد از اینکه خامه به مانند تصویر زیر شد آن را درون یخچال قرار دهید و بعد از اینکه کیک شما سرد شد می توانید از این خامه برای تزیین کیک استفاده کنید.

خامه کیک

دستور تهیه خامه کیک بدون هم زن برقی :

مرحله 1

به مانند روش اول یک ظرف مناسب تهیه کنید و سعی کنید ظرفی که انتخاب می کنید درب دار باشد و سپس آن را برای 20 دقیقه در فریزر قرار دهید.

مرحله 2

در این مرحله خامه، وانیل و خاک قند را درون ظرف ریخته و با چنگال و یا هم زن دستی می زنیم و سپس درب آن را بسته و درون فریزر قرار می دهیم و دوباره بعد از بیست دقیقه خارج می کنیم و دوباره میزنیم و این کار را تا جایی که خامه سفت شود ادامه می دهیم.

نکات طرز تهیه خامه کیک خانگی :

  1. به هیچ عنوان از شکر استفاده نکنید چون به دلیل حل نشدن کامل شکر و خامه، هنگام سرو کیک شما دانه های شکر را زیر دندان خود حس می کنید.
  2. موقع هم زدن دقت داشته باشید که با دور تند هم نزنید که باعث می شود بعد از تزیین کیک با خامه و به بعد از گذاشتن در یخچال خامه کیک ترک می خورد و ظاهر کیک را خراب می کند.
  3. اگر تمایل داشتید می توانید از عسل به جای خاک قند استفاده کنید.
  4. از خامه کم چرب استفاده نکنید.

نکات تکمیلی در مورد خامه کیک

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30دقیقه میباشد .
خامه کیک را می توانید در وعده دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه خامه کیک خانگی مرحله به مرحله و حرفه ای به سبک قنادی

4.22042
این مطلب مفید بود ؟1735307
وبگردی