پرداخت خلافی خودرو
در این مقاله، همراه کارت قصد دارد تمامی روش های موجود برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو را به شما معرفی کند تا بتوانید از بین آن ها بهترین و بهینه ترین روش را انتخاب کنید.

وب سایت پلیس راهور ناجا

یکی از روش های اینترنتی استعلام و پرداخت خلافی خودرو ، مراجعه به وب سایت پلیس راهور ناجا به آدرس rahvar120.ir  است. به علاوه، از طریق این سایت می توانید از نمره منفی گواهینامه نیز مطلع شده و از سابقه تصادفات یک خودرو هم استعلام بگیرید.

پرداخت خلافی خودرو مراجعه به دفاتر پلیس +10

علاوه بر موارد گفته شده در بالا، برای پرداخت و چاپ خلافی خودرو می توانید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید که باید کارت، سند یا بیمه نامه خودرو موردنظر را به همراه داشته باشید.

توجه داشته باشید که تنها در صورتی می توانید از این روش استفاده کنید که مجموع خلافی خودروی شما کمتر از یک میلیون تومان باشد. پس حتما قبل از مراجعه به دفاتر پلیس +10 به کمک یکی از روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم، خلافی خودرو خود را استعلام بگیرید و اگر مبلغ آن کمتر از یک میلیون تومان بود به این دفاتر مراجعه کنید. در صورتی که مبلغ خلافی شما یک میلیون تومان یا بیشتر بود، بایستی به اداره راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

اپلیکیشن های پرداخت مانند همراه کارت

در اکثر اپلیکیشن های پرداخت مانند همراه کارت هم می توانید اقدام به استعلام و پرداخت خلافی خودرو کنید. امروزه به دلیل امنیت، سرعت بالا و چند منظوره بودن، این اپلیکیشن ها محبوبیت بسیاری در بین مردم پیدا کرده اند. علاوه بر استعلام و پرداخت خلافی خودرو، امکان استعلام و پرداخت جریمه طرح ترافیک و عوارض آزادراهی نیز در همراه کارت وجود دارد.

این اپلیکیشن، امکان استعلام ریز خلافی خودرو را برای شما فراهم می آورد که علاوه بر مبلغ جریمه، اطلاعاتی مانند نوع خلافی و محل وقوع را هم به شما نمایش می دهد. پس از مشاهده گزارش خلافی، در صورت تمایل می توانید آن ها را پرداخت کنید.

اپلیکیشن استعلام خلافی
همچنین، در همراه کارت می توانید انتقال وجه از مبدا 32 بانک کشور، استعلام و پرداخت قبض آب ، گاز، برق، پرداخت قبض تلفن ثابت، خرید شارژ مستقیم و بسته اینترنت را انجام دهید.

استعلام خلافی با تلفن

در این روش، کافی است با شماره تلفن 88288888 تماس بگیرید و طبق راهنمایی های تلفن گویا عمل کرده تا به اپراتور وصل شوید. سپس برای استعلام خلافی باید شماره پلاک ماشین موردنظر را برای اپراتور بخوانید تا از میزان جریمه خودرو آگاه شوید.

استعلام خلافی خودرو از طریق پیامک

در این روش، کافی است کد 17 رقمی VIN که روی سند و کارت خودرو درج شده است را به شماره 1101202020 پیامک کنید. سپس، مبلغ کل خلافی خودرو مورنظر شما، شناسه قبض و شناسه پرداخت برای شما ارسال می شود که پس از دریافت این پیامک می توانید با مراجعه به دستگاه های خودپرداز یا سایر روش های ذکر شده در بالا، جریمه رانندگی خود را پرداخت کنید.

کد دستوری

روش دیگری که برای استعلام خلافی خودرو وجود دارد، استفاده از کد دستوری USSD است. در این روش، کافی است کد #110* را شماره گیری کنید که دو گزینه به شما نمایش داده می شود که شامل موارد زیر می شود:
  • خدمات قابل ارائه
  • خدمات در دست اقدام
برای دریافت خلافی خودرو بایستی عدد 1 را ارسال کنید. در مرحله بعد، گزینه استعلام خلافی خودرو به شما نشان داده خواهد شد که طبیعتا باید آن را انتخاب کنید. در گام بعدی، کد VIN خودرو موردنظر خود را که با IR شروع می شود وارد کنید تا از مبلغ جریمه خودرو مربوطه مطلع شوید.

چه روش هایی برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو وجود دارد؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی