عجیب ترین غذای چینی ها
عجیب ترین غذاهای چینی یا بهتر بگوییم، چندش آورترین خوراکی های دنیا را میتوان شامل لیستی دانست که حتی اسامی شان غیرقابل تحمل است.

عجیب و غریب ترین غذاهای چینی

غذاهای عجیب و غریب چینی که به دلیل تنوع بالا و البته مواد اولیه چندش آورشان شهرت جهانی دارند، بری مردم این کشور بسیار محبوب هستند. اگر غذا خوردن یک ورزش المپیکی بود، به جز چین هیچ کشور دیگری به آن نزدیک نمی شد و شما تا زمانی که به چین سفر نکردید، هرگز ملتی را ندیده‌اید که اینقدر به مصرف هر چیزی که راه می‌رود، می‌خزد، پرواز می‌کند، می‌لغزد یا رشد می‌کند، علاق نشان دهد. از آنجا که لیست کردن تمامی این غذاهای عجیب و غریب کار ساده ای نیست، در ادامه این بخش از سرگرمی نمناک، مواردی از معروف ترین این غذاها را معرفی کرده ایم که شاید حتی تحمل خواندنش برایتان سخت باشد.

سوپ تف پرنده

یکی از بحث برانگیزترین غذاهای عجیب و غریب در چین، سوپ لانه یا تف پرنده است. این سوپ عجیب از لانه واقعی یک سوئیفتلت درست می شود. این پرنده کوچک در غارهای تاریک مانند خفاش زندگی می کند و در جنوب شرقی آسیا یافت می شود. لانه آنها از بزاق صمغی خودشان که توسط غدد زیر زبانشان تولید می شود ساخته شده است. لانه بزاق با قرار گرفتن در معرض هوا سفت می شود.

روش معمول پخت سوپ لانه پرنده این است که بعد از خیساندن آن در آب، به آرامی آن را بخارپز کنید. اعتقاد بر این است که اگر سوپ به طور منظم مصرف شود، به حفظ جوانی و بدنی قوی کمک می کند.

سوپ خفاش

سوپ خفاش حاوی یک خفاش است که در یک کاسه سوپ قرار داده شده است. آبگوشت را با قاشق می خورند و خفاش را با چاقو و چنگال جدا می کنند و همراه با اندام موجود آن، خورده می شود. همراه با غشای بال های خفاش، مو نیز در ظرف وجود دارد. در پاسخ به سوال سوپ خفاش چه طعمی دارد باید بگوییم، بهتر است این را از افرادی بپرسید که آن را تجربه کرده اند.

عجیب و غریب ترین غذاها

تخم مرغ هزار ساله یا تخم مرغ قرن

تخم مرغ اردک را با آهک، خاکستر و گل پوشانده و به مدت 100 روز در آب نمک خیس کنید تا زرده سبز شود و سفیده ها ژلاتینی و قهوه ای تیره شوند. این غذای عجیب چینی طعم پنیر خامه ای با بوی تند دارد. 

جنین مرغ داخل تخم

بالوت یک غذای چینی است که در قرن هفدهم توسط فیلیپین پذیرفته شد. اکنون به عنوان یک غذای ملی فیلیپین در نظر گرفته می شود. ممکن است خوردن یک جوجه نیمه رشد کرده عجیب به نظر برسد، اما در بسیاری از جاها مانند چین، این غذا به عنوان یک غذای لذیذ در نظر گرفته می شود. بدترین قسمت این غذا، آن است که شما باید جوجه های مرغ را در حالتی میل کنید که هنوز پرهای نازک آنها روی تنشان است.

سوپ مار

این سوپ تا حدودی یک غذای لذیذ در نظر گرفته می شود، در طول زمستان برای گرم کردن بیشتر در هنگ کنگ سرو میشود. این سوپی که یکی از غیرمعمول ترین غذاهایی است که فقط در چین وجود دارد با مار خرد شده داخل آن سرو می شود و بسیاری می گویند طعم آن شبیه مرغ است.

عجیب و غریب ترین غذاها

پی دان

پی دان که نوع دیگری از تخم مرغ قرن نیز شناخته می شود، یک غذای سنتی چینی است که رنگ و عطری منحصر به فرد دارد. معمولاً تخم مرغ اردک یا مرغ است که در مخلوطی از خاک رس، مواد قلیایی، خاکستر و نمک نگهداری می شود. بسته به زمان پردازش، زرده تخم مرغ ممکن است زرد، سبز تیره یا قهوه ای به نظر برسد اما مرکز آن معمولاً در همه رنگ ها نرم است. اگر پوسته تخم مرغ نشکن باقی بماند، پی دان را می توان تا پنج ماه حفظ کرد.

اسب دریایی سرخ شده

اسب دریایی در خیابان های چین به عنوان میان وعده یافت می شود. اسب دریایی بسیار شور است و قوام ماهی مرکب را دارد. اسب های دریایی دارای قطعات تیز هستند که می توانند در لثه ها یا دندان های شما گیر کنند، بنابراین هنگام مصرف باید مراقب باشید. چینی ها همچنین معتقدند خوردن این غذای عجیب و غریب که چین می خورد فواید زیادی دارد و یک ضرب المثل چینی می گوید که خوردن اسب دریایی می تواند یک پدربزرگ 80 ساله را جوان نگه دارد.

عقرب

در حالی که در خیابان های چین قدم می زنید، عقرب هایی سرخ شده می بینید که یک خوراکی خوشمزه برای کسانی باشد که به دنبال غذای دیوانه کننده برای میان وعده هستند. این عقرب های کوچک سرخ شده را روی چوب سیخ سرو می کنند. این غذا را می‌توانید در خیابان‌های شهرهای محبوبی مانند پکن، شانگهای و غیره پیدا کنید. 

عجیب و غریب ترین غذاها

ژله لاک لاک پشت

این غذا که به عنوان guilinggao، ژله لاک پشت یا ژله لاک لاکپشت شناخته می شود، یک دسر ژله مانند چینی است. به طور سنتی از چندین محصول گیاهی و انواع مختلف پوسته لاک پشت تهیه می شود. این غذای بی نظیر برای مصارف دارویی در چین نیز استفاده می شود. گفته می شود که این غذای چندش آور، می تواند گردش خون را بهبود بخشد، عملکرد کلیه را قوی تر و به رشد عضلات کمک کند. بسیاری بر این باورند که مصرف منظم این غذای عجیب چینی می تواند با دادن زیبایی به پوست آن را بهبود بخشد.

کرم ابریشم

در بسیاری از فرهنگ ها، حشرات مختلف به عنوان یک غذای لذیذ در نظر گرفته می شوند. کرم ابریشم یکی از آن حشرات است و مردم محلی چین از خوردن آن لذت می برند. طعم این عجیب ترین غذای چینی شبیه میگو یا خرچنگ است و قوام جویدنی دارد. کرم ابریشم را می توان در بازارهای محلی یافت که به روش های مختلفی پخته شده یا به صورت منجمد و کنسرو شده نگهداری می شوند. کرم ابریشم معمولاً با برنج یا رشته فرنگی سرو می‌شود، یا شفیره‌ها را می‌توان سرخ کرده و با سس دلخواه سرو کرد.

عجیب ترین غذاهای چینی ها؛ مورد اول باورنکردنیه

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ ن
وبگردی