افزایش کلاژن
کلاژن یک ماده طبیعی در بدن است که در زیبایی پوست نقش دارد، اما با افزایش سن ترشح این ماده کم می شود از این رو شما نیازمند تکنیک هایی برای افزایش کلاژن هستید.

تکنیک های رایج امروزی برای افزایش کلاژن پوست

کلاژن تاثیر بسیار زیادی روی ظاهر دارد که تولید کلاژن بدن به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. بسیاری از افراد برای افزایش کلاژن پوست، جلوگیری و رفع افتادگی پوست؛ از پودر کلاژن استفاده می‌ کنند؛ اما این کار زمانی مؤثر واقع می شود که استراتژی های دیگر را هم به کار ببرید تا تاثیرپذیری بیشتری داشته باشد. در این قسمت از نمناک این راهکار ها را به شما خواهیم گفت.

لایت تراپی نور قرمز

لایت تراپی که ریشه در سنت مصر، یونان، چین و هند دارد، با تولید یک اثر بیوشیمایی در سلول های پوستی، باعث تقویت آن ها می شود. در این روش از یک دستگاه ساطع کننده نوراستفاده می کنند که می تواند نور مادون قرمز و گرما ساطع کند که تا عمق حدود 8 تا 10 میلی متری پوست جذب شده و پوست به آن اجازه می دهد که به درون درم، لایه پوستی که بیشتر کلاژن شما در آن قرار دارد، نفوذ کند و تولید کلاژن را افزایش دهد و یک درمان مؤثر خواهد بود.

لایت تراپی

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ که به عنوان درمان القای کلاژن نیز شناخته می ‌شود، یک درمان پوستی کم تهاجم است که با حرکت سوزن ‌های ریز روی پوست و ایجاد سوراخ‌ های کوچک در لایه بالایی پوست انجام می ‌شود و یک راهکار امن است که باعث ترمیم زخم ها می گردد و کلاژن سازی را نیز افزایش می دهد.

ورزش

شاید ورزش یک درمان زیبایی محسوب نشود؛ اما زمانی که با ورزش عرق می کنید و تمرینات قدرتی یا هوازی انجام می دهید، باعث افزایش تولید هورمون می شوید که یکی از آن ها هورمون رشد است که خودش عاملی برای افزایش کلاژن می باشد؛ پس هر ورزشی که باعث افزایش هورمون رشد شود، میزانِ کلاژن سازی را هم بالا می برد.

پیشنهاد بهترین متخصص پوست برای افزایش کلاژن صورت

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی