مشکلات خانوادگی
گاهی اوقات در جریان زندگی ممکن است هر انسانی با مشکلاتی رو به رو شود که خود به تنهایی نمی تواند برای حل آن راهی بیابد.در این صورت لازم است از خدمات مشاوره ایی و روانشناسی استفاده کند و از علم و تجربه آنها بهره بگیرد.

مشاوره و روانشناسی تخصصی در غرب تهران

هر انسانی در طول دوران زندگی خود حداقل یکبار به مشاور، روانشناس و روانپزشک نیاز خواهد داشت. حال یا برای مشکلات شخصی خود و یا برای رفع مشکلات فرزندان، وجود این متخصصین بسیار مفید خواهد بود. اکنون که شما این مقاله را مطالعه می کنید، قطعا به دنبال مرکز مشاوره و روانشناسی در غرب تهران هستید.

کلینیک مشاوره، روانشناسی و روانپزشکی رویا ، یک کلینیک روانشناسی در اکباتان با تیمی از متخصصین توانمند و حرفه ای در خدمت شما هستند تا با آرامش و آسایش، زندگی را در شادی ادامه دهید. به خاطر داشته باشید که سخت ترین اختلالات روانی نیز درمان خواهند داشت به شرطی که درمان را در اولین فرصت شروع کرده و تا انتها، ادامه دهید.

خانواده شاد

خدمات کلینیک روانشناسی در اکباتان

خوشبختانه در سال های اخیر در تمامی استان های و شهرهای کشور، کلینیک های مشاوره  و روانشناسی وجود دارد که شما با خیال آسوده و بدون نگرانی می توانید مشکلات روحی و روانی خود و یا نزدیکان خود را با آن ها در میان بگذارید. در مرکز مشاوره و روانشناسی در غرب تهران بهترین شرایط را براساس متد علمی برای شما فراهم می کنیم تا سریع تر سلامتی خود را به دست بیاورید. مهمترین خدماتی که در کلینیک روانشناسی در اکباتان ارائه می شود شامل:

1.مشاوره خانواده

خانواده، کوچکترین واحد تشکیل دهنده جامعه است که نقش بسیار مهمی در رفتار و موفقیت افراد در جامعه دارد. شما در خانواده خود یاد می گیرید که چگونه با دیگران معاشرت کنید، چگونه برای رسیدن به آرزوهای خود تلاش کرده و با دیگران رقابت سالم داشته باشید، چگونه مدیریت یک زندگی جدید را در دست گیرید و...

پس همانگونه که متوجه شدید، سلامت خانواده، تضمین کننده سلامت شما و زندگی آینده خواهد بود. جالب است بدانید که علی رغم اینکه افراد خانواده با هم زندگی کرده و فرزندان در کنار هم قد می کشند اما باز هم سلائق و عقاید آن ها با هم تفاوت دارد. این تفاوت ها می تواند منجر به اختلاف گردد اگر به خوبی مدیریت نشود.

مشکلات زندگی مشترک

همسرانی که به تازگی با یکدیگر ازدواج می کنند، چندین سال از عمر خود را در خانواده ای دیگر بوده و اکنون باید حضور در خانواده جدید را تجربه کنند. قطعا چند سال زمان لازم است تا تفاوت ها را به فرصت تبدیل کرده و مکمل یکدیگر شوند. در تمام این موارد که ذکر شد، مشاوره خانواده به عنوان یک راه حل درست و منطقی، به شما کمک می کند تا با حل اختلافات، محیطی ایمن و آرام را برای زندگی خود و سایر اعضای خانواده ایجاد کنید.

آیا می دانید بسیاری از مسائلی که از نظر شما مشکل بزرگ به حساب می آیند، از نظر علم روانشناسی بسیار ساده و پیش پا افتاده هستند ولی دیدگاه شما اشتباه است؟ پیشنهاد می کنیم در صورت نیاز، حتما از یک مشاور خانواده کمک بگیرید تا معجزه آن را در زندگی خود تجربه کنید.

2.درمان اعتیاد و وابستگی

زمانی که در مورد اعتیاد صحبت می کنیم، همه ما بدون استثنا به استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی فکر می کنیم چرا که شناخته ترین نوع اعتیاد، همین مورد است. اما شاید برای شما نیز جالب باشد اگر بگوییم هر نوع رفتاری اگر بسیار تکرار شود، تبدیل به اعتیاد خواهد شد.

برای مثال ممکن است شما حتی به نوشیدنی قهوه نیز معتاد شوید. یا کودکانی که به شدت به یک عروسک خود وابسته شده و در صورت از دست دادن آن، به شدت از نظر روحی آسیب می بینند. اعتیاد و وابستگی هر دو باعث ضعف در سیستم عصبی شما می شوند به گونه ای که در صورت نبود عامل اعتیادآور، شما تعادل روحی خود را از دست خواهید داد.

درمان اعتیاد

اعتیاد و وابستگی نوعی ناهنجاری روانی هستند که در هر سن و برای هر فرد ممکن است رخ بدهد مهم این است که در زمان ابتلا، درمان را شروع کنید. این مسئله را به خاطر داشته باشید که هر چه برای درمان دیرتر اقدام کنید، وابستگی روانی شما بیشتر شده و اکنون ترک آن، سخت تر خواهد شد.

اما به هر حال اگر شما در بدترین وضع از نظر اعتیاد و وابستگی باشید، باز هم متخصصین کلینیک روانشناسی در اکباتان با درمان اعتیاد و وابستگی تمام تلاش خود را خواهند داشت تا شما سلامتی خود را به دست بیاورید. فراموش نکنید که دوره درمان باید به طور کامل پیش برود و اگر در میانه راه درمان رها شود، اختلال بدتر از حالت اولیه، مجددا شکل می گیرد.

3.گفتار درمانی

اختلال در گفتار، از جمله مشکلاتی است که ممکن است به آن مبتلا شوید. این عارضه که بیشتر از زمان کودکی شروع می شود، به هر دلیل می تواند رخ بدهد. برای مثال توارث، اتفاقات بسیار ترسناک در کودکی، حوادث تلخ و ناگوار در این دوران و... از جمله مواردی که به گفتار کودکان لطمه وارد می کند.

در چنین شرایطی فرد قدرت صحبت کردن به صورت نرمال را از دست داده و نمی تواند به خوبی منظور خود را بیان کند. بریده بریده صحبت کردن، کشیدن صداها، قطع کردن جمله، تاخیر در جواب دادن و... از جمله علائم لکنت زبان است که نیازمند به گفتار درمانی خواهد بود.

گفتار درمانی

والدین عزیز به این مسئله توجه داشته باشند که نمی توانند بدون کمک گرفتن از مشاور، روانشناس و روانپزشک، به تنهایی به فرزند خود کمک کنند تا توانایی صحبت کردن را به دست بیاورد. شما در اولین فرصت که متوجه اختلال گفتاری در کودک خود شدید، باید درمان را تحت نظر متخصص شروع کنید.

هر چه درمان زودتر شروع شود، چون اختلال در مرحله اولیه است، درمان سریع تر و در مدت کوتاه تری پیش می رود.متخصصین ما در کلینیک روانشناسی در اکباتان همچنین کارگاه های آموزشی را برای والدین برگزار می کند تا به ان ها آموزش دهند در کنار درمان فرزند، چگونه با او رفتار کنند تا درمان بهتر پیش برود.

همراهی والدین و تمرین هایی که با فرزند در خانه دارندف نقش بسیار موثری در نتیجه نهایی درمان دارد. به این معنا که گفتار درمانی باید با همکاری والدین و کودک انجام شود تا نتیجه ایده آل به دست آید. 

مرکز مشاوره و روانشناسی در غرب تهران

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی