اخاذی پسر نوجوان
پسر 11 ساله ای که پدری پولدار داشت با نقشه ای عجیب و باورنکردنی شروع به اخاذی و گرفتن پول های پدرش کرد.

اخاذی پسر نوجوان از پدر پولدارش

تهدید و اخاذی توسط هکرها ماجرای جدیدی نیست اما اینکه عضوی از خانواده با عضو دیگری چنین کاری کند به نوعی عجیب است، آنهم اگر هکر فرزند باشد و فرد مورد اخاذی قرار گرفته پدر.

مردی در غازی آباد هند برای گزارش یک مورد تهدید و اخاذی به اداره ی پلیس مراجعه کرد و گفت که حساب ایمیل وی در اول ژانویه هک شده است و از آن زمان تهدیدها و مطالبات مالی گروهی از هکرها را دریافت می کند. پلیس وارد عمل شد تا هکرها را شناسایی و دستگیر کند برای همین مکالمات و ... شاکی را تحت کنترل قرار گرفت.

آقای " راجیو کوما " تصور می کرد با افراد خیلی ماهر و حرفه ای روبروست چون هر اقدامی که انجام میداد سریعا هکرها متوجه می شدند و تهدیدها را جدی تر می کردند.

چنانچه در بخش سرگرمی نمناک میخوانید اطلاعات قوی هکرها از زندگی شخصی او ، رفت و امدهایش به اداره ی پلیس و... راجیو را بیشتر به وحشت می انداخت و او برای اینکه اطلاعات شخصی و تصاویر خانوادگی اش در فضای مجازی منتشر نشود هر لحظه به فکر تسلیم و پرداخت پول تعیین شده می افتاد.

کودک هکر

مجرمان هر لحظه او و خانواده اش را تحت نظر داشتند و این از اطلاعات و تهدیداتی که برایش ارسال می شد کاملا مشخص بود. " راجیو" که ابتدا ایمیل های تهدید آمیز را نادیده گرفته بود کم کم متوجه دسترسی به گوشی موبایلش هم شد و تمام این اقدامات او را بیشتر مجاب به پرداخت 1 میلیون روپیه ای که هکرها در قبال منتشر نکردن اطلاعات و تصاویر خانوادگی اش میخواستند میکرد تا اینکه پلیس موفق به ردیابی هکرها شد.

طی تحقیقات، پلیس دریافت که IP دریافتی از طریق ایمیل اولیه اخاذی و پیام های بعدی، همه از یک محل بوده است، به این معنی که ایمیل ها از داخل خانه وی ارسال شده است.

این اطلاعات مسئله را پیچیده تر کرد تا اینکه پلیس با تحت نظر گرفتن خانه و پیامهای ارسالی متوجه شد هکر حرفه ای داخل خانه ی خود مرد پنهان است. خیلی زود روشن شد که پسر 11 ساله ی خود این مرد ثروتمند در حال زوردگیری از پدرش بوده، حقیقتی که همه را بخصوص "راجیو " را شوکه کرد.

پلیس پسر 11 ساله کومار را مورد بازجویی قرار داد و دریافت که دانش آموز کلاس پنجم این خانواده با دیدن فیلم ها و آموزش های YouTube در مورد جرایم اینترنتی این کار را آموخته است و فکر می کند که به اندازه کافی برای انجام چنین کاری باهوش است برای همین با هک ایمیل پدرش سنجش توانایی خود را شروع کرده.

اخاذی عجیب پسر 11 ساله از پدر پولدارش

3.434
این مطلب مفید بود ؟2311
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی