خانواده همسر
برخی از افراد معتقدند در خانواده همسرشان بهشان بی احترامی می شود اما علتش را نمی دانند، نشان دادن واکنش درست در این جور مواقع به شما کمک زیادی خواهد کرد.

در این مواقع باید به خانواده همسر واکنش نشان داد

احترام به والدین و بزرگترها یکی از مهمترین خصوصیات اخلاقی است که در دین ما اسلام به آن توصیه های زیادی شده است. برخی از زوجین بعد از ازدواج می پندارند زندگی مشترک میدان جنگ است و با حساسیت هایشان مشکلاتی ایجاد می کنند اما ازدواج، پیوند دو نفر نیست. پیوند دو خانواده است گاهی اوقات رفتار بین والدین و فرزندان به یکی از بزرگترین چالش های زندگی آنها تبدیل می شود. توصیه می شود همه حرف های والدین همسرتان را به خود نگیرید و سوء تفاهمات کوچک را بزرگ نکرده و از برخی عبور کنید. در ادامه این بخش از نمناک به شما خواهیم گفت که در چه مواقعی نسبت به حرف های خانواده همسرتان با احترام واکنش نشان دهید.

وقتی به خودت توهین می کنن

اگر خانواده همسرتان به شما توهین و بی احترامی می کنند،سکوت نکنید، شما باید بتوانید با احترام از حقتان دفاع کنید، کسی اجازه توهین و زدن حرف های ناشایست به شما ندارد.

مادر شوهر

وقتی وارد حریم خصوصیت میشن

گاهی والدین سمی همسر شما وارد حریم خصوصیتان شده و می خواهند از همه چیز سر درآورند یا بسیاری اوقات بدون دعوت و بدون هیچ اطلاعی به خانه‌تان می‌آید یا می خواهند مدام شما را نصیحت کنند و راهکار های خودشان را روی شما اجرا کنند، برای این که ازدواج خود را به شکل سالمی پیش ببرید، باید حد و مرز و محدودیت تعیین کنید تا پایشان را فراتر نگذارند.

وقتی به خانواده ات توهین می کنن

کسی حق توهین به خانواده فرد دیگر را ندارد، اگر خانواده همسرتان به خانواده تان توهین و بی احترامی نمودند، به آنها بگویید این بار نادیده می گیرم و جمع را ترک کنید. بهتر است دیگر در مورد رازهای خانواده تان پیش همسر و فرد دیگری چیزی نگویید.

وقتی اسمت رو با بی احترامی صدا می زنن

اگر خانواده همسرتان اسم شما را با بی احترامی صدا زدند، با شوخی و خنده به آنها بگویید که من را اینطور صدا نزن و منظور شما خانم و یا آقای... است. بهتر است در یک جمع خانوادگی درباره سیاست، مذهب و موضوعات حساس دیگر نیز صحبت نکنید.

وقتی به فرزندتون بی احترامی می کنن

متاسفانه برخی از مادربزرگ ها و پدربزرگ ها بین نوه های خود فرق گذاشته و به دلیل ناراحتی با عروس یا دامادشان، نوه را مورد خطاب قرار داده و گاهی بی احترامی می کنند. احترام گذاشتن دو روی یک سکه است، نمی‌توان انتظار احترام از فرزندان داشت، زمانی که خودتان به آنها احترام نمی‌گذارید. در چنین مواقعی از فرزند خود با کمال ادب دفاع کرده و در همه جمع ها به فرزندتان احترام بگذارید تا دیگران نیز به او ارزش و احترام قائل شوند.

بی احترامی

وقتی در مورد امور اقتصادی نظر غیر واقعی میدن

گاهی خانواده همسر در همه امور به خصوص امور اقتصادی دخالت کرده و حتی می خواهند از میزان دخل و خرج و پس انداز زوجین سر در بیاورند یا اگر آنها خرید کوچکی بکنند، به تفریح، سفر بروند و یا برای درمان بیماری به مرکز خصوصی مراجعه کنند، باید به خانواده همسرشان توضیح بدهند. در چنین مواقعی برخورد قاطع و محترمانه جوابگو است.

وقتی بهت احساس گناه میدن

اگر خانواده همسرتان از روی عمد کاری می کنند و یا رفتاری دارند که حال تان بد شود و حس بدی به شما بدهند، نسبت به به سخن هایش کاملاً بی تفاوت باشید و محترمانه با آنها گفتگو کنید.

نکات مهم برای بهتر شدن روابط با خانواده همسر

 • شناخت خود را از خانواده همسرتان بالا ببرید.
 • کمی محتاط باشید و رفتارها و اخلاق آن ها زیر نظر بگیرید.
 • قبل از هر گونه برخوردی یاد بگیرید،چگونه خود را آرام کنید.
 • برخورد محبت آمیز شما با خانواده شوهر، بازخورد مثبتی خواهد داشت.
 • در رفت و آمد با خانواده شوهر اعتدال را رعایت کنید.
 • افراط در مهمانی دادن ها و مهمانی رفتن ها باعث می شود که حرمت ها در جاهایی شکسته شود یا در میان صحبت ها حرف هایی زده شود که دو طرف به نوعی آن را ” ” تیکه” یا ” کنایه” تلقی کنند.
 • رفتارهای کودکانه را کنار بگذارید.
 • تحمل خود را نسبت به مشکلات و صحبت ها بالا ببرید.
 • سررشته رابطه را دست بگیرید و کنترل گری های آن ها را مدیریت کنید.
 • انتظارات و توقعات خانواده شوهرتان را از خود شناسایی کنید.
 • به چارچوب ها و قوانین خانواده شوهر احترام بگذارید.
 • خودتان را جای آن ها بگذارید و هر رفتار آن ها را به خودتان نسبت ندهید و ساده از آن بگذرید.
 • سوءتفاهمات را بزرگ نکنید.
 • همسرتان را مسئول همه چیز ندانید.

جاییکه باید جواب خانواده همسرت رو بدی

4.715
این مطلب مفید بود ؟141
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی