آدمی باش که
همه آدم ها ایده آل هایی در ذهن خود دارند و در تلاشند که به آن برسند، اگر میخواهید به فرد دلخواه خود تبدیل شوید راههای زیادی وجود دارد که میتواند کمکتان کند.

راهی برای آنکه آدمی باشی که میخواهی

قفسه‌ های خانه برخی از ما پر از کتاب هایی هستند که ادعا می‌ کنند؛ می ‌توانند خواننده را به فردی که همیشه آرزوی بودنش را داشته تبدیل کنند؛ اما انجام یک سری کار ها برای این که به آدم دلخواه تان تبدیل شوید، لازم است. اگر می خواهید از این رازها سر در بیاورید، در ادامه این قسمت از نمناک با ما همراه باشید.

با خیال راحت مسیر های شغلی مختلف را امتحان کن

بسیاری از افراد کار هایی را می ‌کنند که برایشان تعیین شده و هیچ‌گاه وقت نمی ‌گذارند تا ببینند که آیا بقیه رشته‌ های کاری مناسب‌ هستند یا خیر. حتی اگر از کارتان راضی هستید، به خود اجازه اکتشاف بدهید. به طور مثال با شرکت در کارگاه‌ های آموزشی یا دوره‌ های دانشگاهی کوتاه ‌مدت دریچه‌ دیگری را به روی زندگی حرفه ای تان باز کنید.

شغل مناسب

همیشه از زوایای مختلف به قضیه نگاه کن

یادگیری از دیگران راه دیگری است که به شما کمک می کند تا فرد بهتری شوید. برخی از مردم در همان طرز فکر و دیدگاهی که در طول سال‌ ها داشته اند، محبوس می ‌شوند و حاضر نیستند راه ‌های دیگری را برای دیدن بقیه چیز ها در نظر بگیرند. سعی کنید همیشه قلب و ذهن تان را برای ایده های مرتبط با سایر دیدگاه های جدید باز نگه دارید.

تا جایی که می توانی؛ داوطلب باش

داوطلب بودن در هر کاری فواید زیادی دارد؛ مثلا یکی از آن ها داشتن زندگی بهتر است. داوطلب بودن همچنین می ‌تواند باعث شود تا حس خوبی نسبت به مسیر تبدیل شدن به ورژن بهتر خودتان داشته باشید.

سعی کن با دیگران خوب ارتباط برقرار کنی

بسیاری از کار هایی که ما در زندگی انجام می دهیم به روابطمان با همکاران یا دوستان مربوط می شود. این مهم است که سخت تلاش کنید تا این روابط را در روزهای خوب و بد هم حفظ کنید. اغلب افرادی که در زندگی ما هستند؛ راهنمایی مان می کنند که باید روی چه زمینه هایی کار کنیم تا به فردی که همیشه می خواستیم باشیم، تبدیل شویم.

برقراری ارتباط

محل زندگی خاص خودت را داشته باش

داشتن یک محل سکونت نشان می دهد که ثبات مالی دارید و مسئولیت پذیر هستید، به علاوه این امکان را به شما می دهد تا با افتخار شخصیت تان را در دکوراسیون خانه به رخ بکشید. به عنوان اولین قدم با پیدا کردن یک خانه اجاره ای شروع کنید.

مسئولیت کارهایت را بپذیر

وقتی همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود، همه به خودشان حق می دهند که سرزنش تان کنند. بهتر است به جای شانه خالی کردن مسئولیت کارهای تان را بپذیرید. انجام این کار سخت است، اما درس های مهمی به شما می دهد.

از منطقه راحتی خارج شو

اگر زندگی خیلی تکراری و غیر چالش برانگیز داشته باشید، احتمال رشد شخصی شما وجود ندارد. جسور باشید و هر از گاهی کار هایی را انجام دهید که در عین ترسناک بودن به شما اجازه می دهند تا مهارت های جدیدی به دست بیاورید.

فکر کردن

بدون توقع مهربان باش

اکثر ما بر اساس اصل مهربانی با دیگران بزرگ شده ایم. با این حال، بهتر است که یک گام جلوتر برویم و بدون توقع کار های محبت آمیز انجام بدهیم. شما وقتی ببینید با یک کار کوچک زندگی کسی را بهتر کرده ‌اید، واقعا احساس رضایت خواهید کرد.

مراقب سلامت و بدنت باش

بدن انسان به طرز شگفت آوری انعطاف‌پذیر است. با این حال، این ویژگی مجوزی برای انجام کار هایی مضر را به شما نمی دهد. اگر سیگار می کشید، خوب غذا نمی خورید یا به ندرت ورزش می کنید، کم کم خودتان را تغییر بدهید و سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید.

خودت را بر اساس میزان تجربیاتت بسنج

مردم اغلب ارزش شان را بر حسب چیز هایی که دارند؛ می سنجند. اگر شخصی یک ماشین خوب یا خانه بزرگ داشته باشد، معمولا این طور فکر می کنند که ارزش شان به همین چیزهاست. اما کنار گذاشتن این طرز فکر و درک تجربیات زندگی گاهی اوقات ارزشمند تر خواهد بود.

در نهایت این را بگوییم که شاید گاهی اوقات از این مسیر منحرف شوید اما تبدیل شدن به آدمی که می خواهید یک فرآیند مداوم است که در آخر نتیجه خوبی به همراه خواهد داشت.

میخوای همون آدمی بشی که همیشه آرزوشو داشتی؟

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی