رژیم غذایی

رژیم لاغری برای چه کسانی مناسب نیست؟

کد مطلب : 81697زمان مطالعه : 4 دقیقه
در این مطلب به طور خلاصه به بررسی انواع رژیم های لاغری ، عوارض و باید ها و نباید ها خواهیم پرداخت.

بررسی رژیم های لاغری 

تناسب اندام آرزوی خیلی از افراد است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد یا در اطرافیان خود کسانی را دیده باشید که عادت های خاصی را در غذا خوردن خود رعایت می کنند؛ به عنوان مثال چیزی نمی خورند تا وزن کم کنند و لاغر شوند یا دنبال روش هایی هستند که به وزن ایده ال برسند. امروزه شیوه های متنوع رژیم لاغری وجود دارد که هرکدام دستورالعمل های متفاوتی دارند. قطعاً تناسب وزن و اندام یک مسئله بسیار مهم و خوب است، اما قبل از آن باید جواب یک پرسش را به دست آورید تا بتوانید رژیم خوبی داشته باشید. قبل از اینکه خود را از خوردن غذاهای مختلف منع کنید، از خود بپرسید آیا رژیم لاغری برای شما خوب است یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم رژیم های لاغری برای چه کسانی مناسب نیست؟

آشنایی با انواع رژیم های لاغری

اضافه وزن داشتن و مشکلاتی که به همراه خود دارد، قطعاً یک معضل است و همه می خواهند از آن فرار کنند. امروزه بیش از هر زمان دیگری مسئله تناسب اندام و لاغری گسترش یافته است. در این میان علاقه و تقاضای برخی افراد به کم کردن وزن در سریع ترین زمان و راحت ترین حالت باعث افزایش فعالیت سودجویان در این زمینه شده است. هم اکنون با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید به بیش از 200 روش و شیوه برای برنامه رژیم لاغری دست پیدا کنید؛ اما آیا می توان به همه آن ها اعتماد کرد؟ آیا هر کسی می تواند از رژیم های لاغری استفاده کند؟

انواع و اقسام رژیم های مختلفی که پایه های گوناگون هم دارند در دسترس افراد هستند. رژیم های گیاهی، رژیم های قندی، رژیم های چربی سوز، رژیم خام خواری و انواع مختلف دیگر که غالباً اسم های عجیب و غریبی هم دارند. اگر در مورد هرکدام جستجو کنید، نتایج جذابی را برای شما شرح داده اند. به عنوان مثال نوشته اند با این رژیم می توانید در هفته چند کیلوگرم وزن کم کنید.

برای افرادی که می خواهند زودتر از وزن اضافی خود خلاص شوند، چنین گزینه هایی بسیار جذاب به نظر می رسد! اما آیا واقعا کاربردی و مفید هم هستند؟

رژیم لاغری مناسب باید دارای ویژگی هایی استانداردی باشد تا مفید واقع شود. متخصصین تغذیه معتقدند نمی شود یک نسخه را برای چند نفر پیچید. هر رژیمی باید متناسب با وضعیت جسمی و شرایط ویژه ی فرد تنظیم شود.

رژیم لاغری برای چه افراد مناسب نیست؟

همان طور که گفتیم برای اینکه یک رژیم مناسب باشد و بتواند مفید واقع شود، باید ویژگی های مختلفی را داشته باشد و طبق یک سری اصول تنظیم شده باشد. پس به صورت کلی، رژیم هایی که پایه ی علمی و پزشکی ندارد و مورد تایید متخصصین تغذیه نیستند، برای همه افراد ممنوع است. بنابراین سعی کنید فریب برخی تبلیغات و ادعاهای غیرواقعی را نخورید.

همچنین باید توجه داشته باشید رژیم غذایی لاغری برای همه افراد هم توصیه مناسب نیست. رژیم لاغری برای تعداد معدودی - بدون در نظر گرفتن زمینه ها و سوابق پزشکی - حکم یک عمل ضد سلامتی دارد.

توصیه می شود افرادی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم از رژیم لاغری عادی استفاده نکنند و صرفا با در نظر گرفتن وضعیت فعلی و سوابق پزشکی شان از رژیم های خاص تحت نظر متخصص بهره مند شوند:

  • زنان باردار
  • زنان شیرده
  • افرادی که اعتیاد دارند. (به هر ماده ای از مخدرها و روانگردان ها)
  • افرادی که مشکلات روحی و روانی دارند، مانند پرخاشگرها و افسرده ها
  • افرادی که دارای بیماری هایی مثل قند و چربی هستند
  • کودکان
  • سالمندان

رژیم های لاغری مرسوم - بدون در نظر گرفتن جنبه های مختلف - برای این افراد خطرناک است. به عنوان مثال رژیم لاغری عادی در زنان باردار می تواند باعث کمبود مواد مورد نیاز برای رشد جنین شود، در حالی که رژیم لاغری مخصوص افراد باردار با در نظر گرفتن سلامت مادر و جنین، مانع از افزایش وزن شده و عوارض بارداری را کاهش می دهد.

عوارض بعضی از رژیم های لاغری

اگر در گروه افراد پرخطر هستید، روش های مرسوم و نسخه های عمومی در رژیم لاغری برای شما مضر است. توجه داشته باشید حتی اگر در گروه این افراد نیستید و می خواهید یک رژیم غذایی را برای کاهش وزن سریع خود انتخاب کنید لازم است قبل از هر چیزی درباره عوارض آن تحقیق کنید. کاهش وزن سریع می تواند اختلالات متعددی را در بدن به وجود آورده و حتی منجر به کاهش ویتامین های ضروری در بدن افراد شود.

بهترین رژیم لاغری و راه حل برای کاهش وزن چیست؟

قطعا نمی توان بی خیال اضافه وزن شد و عوارض آن را تحمل کرد. از طرفی روی آوردن به هر رژیم لاغری یا دارویی هم توصیه نمی شود، پس در این حالت چاره چیست؟ ورزش کردن تنها پیشنهادی است که همیشه ارزش امتحان کردن را دارد؛ اما توصیه می شود برای تنظیم یک برنامه مناسب یا دریافت یک رژیم لاغری مفید به متخصصین تغذیه و پزشک های مربوطه رجوع کنید. برای دریافت مشاوره در این خصوص می توانید از کلینیک ها یا موسساتی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می کنند نظیر لیمومی استفاده کنید. مشاوران لیمومی بدون مراجعه حضوری و صرفا از طریق اینترنت راهنمای شما در مسیر سلامتی هستند. به ویژه که متخصصین لیمومی در فرایند کاهش وزن و ارائه رژیم های لاغری، نگاه ویژه ای به سلامتی افراد و به تعادل رساندن مزاج و متابولیسم آن ها دارد. بنابراین حتی کسانی که دچار بیماری ها یا موارد محدودکننده در رژیم لاغری هستند هم می توانند با ارائه اطلاعات پزشکی، رژیم مناسب خود را بدون نگرانی دریافت کنند.

مزیت رژیم های ارائه شده توسط لیمومی اختصاصی بودن آن برای افراد است. در واقع سایت لیمومی با در نظر گرفتن شرایط جسمانی و سلامتی افراد، بهترین رژیم غذایی را ارائه می کند. برای دریافت رژیم لیمومی می توانید همین حالا از طریق لینک زیر اقدام کنید.

https://limoo.me/namnak3

رژیم لاغری برای چه کسانی مناسب نیست؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی