قانون ایلان ماسک
ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین و موفق ترین فرد جهان شناخته شده است. قانون ها و استراتژی های خاصی وجود دارد که ایلان ماسک را به این ثروت و موفقیت رسانده است.

قانون و استراتژی هایی که ایلان ماسک را ثروتمندترین مرد دنیا کرد

ایلان ماسک اخیرا به عنوان ثروتمندترین فرد روی زمین را به خودش اختصاص داده است، اما من معتقدم که "تأثیرگذارترین فرد روی زمین" شاید مناسب ‌تر باشد. موفقیت ماسک اتفاقی نیست این نتیجه زیر پا گذاشتن هنجارها و پیروی از برخی قوانین خاص فردی است.

اگرچه منابع مالی هر کارآفرینی با دیگری متفاوت است، اما یک استراتژی رسانه ای حساب شده؛ چیزی است که هر کارآفرینی می تواند به مجموعه ابزارش اضافه کند. در این قسمت از نمناک به شهرت ماسک، از موفقیت ‌های تجاری مشهور گرفته تا بازی توییتری ‌اش، می پردازیم تا ببینیم هر کارآفرینی چطور می ‌تواند از او الگو برداری کند.

استراتژی اول:تا تنور داغ است، بچسبانید

ایلان از هر فرصتی استفاده می کند. در بحبوحه حباب دات - کام و در سال 1995، او Zip2 که یک شرکت اینترنتی بود و فهرست کسب وکار ها را ارائه می کرد را تاسیس کرد. چهار سال بعد با فروش Zip2 بیست و دو میلیون دلار به جیب زد. ماسک از علاقه مردم نسبت به دره سیلیکون هم حداکثر بهره را برد.

اگر شما یک کارآفرین به خصوص در یک صنعت پیچیده هستید، به این فکر کنید که چطور می توانید از موج فرهنگی به نفع خودتان بهره ببرید.

ایلان ماسک

استراتژی دوم:کسب و کارتان را شخصی کنید

با این که تجارت یک چیز شخصی نیست، اما ماسک را نمی توان از تسلا و اسپیس ایکس جدا دانست. البته این موفقیت تصادفی نیست، ماسک در مراحل اولیه کارش کنترل شرکت هایش را از دست داد و یاد گرفت که در تجارت، همه قابل تعویض هستند.

سرمایه گذاران شرکت Zip2 یک رئیس باتجربه تر را به جای او منصوب کردند؛ او حتی دو بار از جایگاه مدیر عاملی اخراج شده است. اما توانست اهداف شخصی اش را با اهداف تجاری اش ترکیب کند و جایگاهش را در صدر قرار داد. همه را می توان جایگزین کرد. به این فکر کنید که چطور می توانید شخصیت تان را با اهداف شرکت تان با هم ترکیب کنید تا سِمَت و میزتان حفظ شود.

استراتژی سوم:اهداف غیر واقعی تعیین کنید

ماسک به جای تمرکز بر مسیری روشن برای سود آوری، شاهکار های غیرممکنی را به دنیا معرفی می کند، مثلا رساندن بشریت به مریخ قبل از مرگ یکی از آن ها است. به عنوان یک کارآفرین، اهداف شما چیزی فراتر از اهداف مالی و عملیاتی است. اهداف تان را با نیت ایجاد انگیزه در نیروی کار، جذب سرمایه‌گذار یا جذب مشتریان تان تعیین کنید.

اهداف ایلان ماسک

استراتژی چهارم:به اصول پایبند نباشید

کارآفرینان می‌دانند؛ کلید موفقیت این است که روی اهداف و مقاصدشان متمرکز بمانند. به همین خاطر هم گاهی اوقات پیش می ‌آید که ایلان ماسک با آن جایگاه آنقدر سرش شلوغ است که روی کاناپه ناراحت دفترش می خوابد اما همیشه وقت برای تمرکز دارد.

فقط چون رئیس یک شرکت هستید؛ صرفا خودتان را درگیر نظم دادن به کارها نکنید. کار های غیرمنتظره ای را انجام دهید که می تواند شرکت شما را در کانون توجه قرار دهد.

استراتژی پنجم:آنچه در ذهن تان است را بگویید

ایلان ماسک از توییتر به عنوان یک زمین بازی شخصی استفاده می کند و بر قیمت سهام کسب و کارش و دیگران تأثیر می گذارد. او از 280 کاراکتر توئیتر به هر نحوی استفاده می کند تا ذهنیاتش را منتقل کند.

شما هم به عنوان یک کارآفرین، یادتان باشد هر چیزی که پست می کنید بازتابی از شما و کسب و کارتان است. وقتی ماسک میم‌ های خنده ‌دار پست می ‌کند، نشان می دهد او هم بخشی از فرهنگی است که مشتریانش با آن زندگی می کنند. او با هر پستی یک منظور خاص را در راستای کارش می رساند.

توییتر ایلان ماسک

همه کارآفرینان قانون شکن هستند

شما وقتی یک کارآفرین می شوید که عرف و سنت را به چالش بکشید، کاری را به روشی غیرمنتظره انجام دهید یا چیز جدیدی خلق کنید. هدف نهایی تان را بشناسید و آن را در ذهن تان بپرورانید. آنجاست که می توانید مشخص کنید کدام قوانین را به نفع خودتان زیر پا خواهید گذاشت.

قانونی که ایلان ماسک را ثروتمندترین مرد دنیا کرد

4.745
این مطلب مفید بود ؟423
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی