تولد
نابودی زندگی مشترک
برخی از رفتارها هستند که شاید به نظر عادی برسند و یا اصلا به چشم نیایند ولی میتوانند به راحتی زندگی مشترک را نابود کنند که بایستی آنها را به درستی شناخت.

این موارد زندگی مشترک شما را بالاخره نابود میکند!

هیچ زندگی و رابطه ای یک شبه خراب نمی شود. الگوهای رفتاری ظریف و مخربی وجود دارد که پیوند بین زوجین را از بین می برد و این نگرش سمی می تواند یک رابطه افسانه ای و عاشقانه را به یک مبارزه تبدیل کند به همین دلیل از فرصت استفاده کنید و با شناسایی الگوهای رفتاری مخرب رابطه را دوباره بسازید. در این بخش از خانواده پلاس نمناک به معرفی رفتارهایی می پردازیم که زندگی را نابود می کند.

کنترل گری

تمایل به کنترل شریک زندگی ریشه در ترس و ناامنی دارد و هنگامی که رفتار کنترلگری وارد یک رابطه می شود در واقع می توان گفت یک ترس اساسی وجود دارد و ممکن است این ترس از ابهام آینده نشات بگیرد یا ترس از داشتن یک همسر وحشتناک باشد و تا زمانی که با ناامنی های خود روبه رو نشویم، شریک زندگی رنج خواهد برد.

کنترل گری همسر

مقایسه

با وجود سهولت در برقراری ارتباط از طریق پیام های متنی و سایر رسانه های اجتماعی، وسوسه مقایسه در برخی زوجین بیشتر شده است. مقایسه همسر فعلی با همسر سابق یا دیگران یک فاجعه است و کار درستی نیست و باید بدانید هیچ فردی همه معیارها را ندارد. شما با مقایسه همسر فعلی خود با همسر قبلی تان، به از بین بردن زندگی مشترک خود دامن می زنید.

عادی انگاری

در همه روابط با گذشت زمان وقتی زوجین با یکدیگر راحت می شوند برخی رفتارها عادی خواهد شد و به همین خاطر بعد آن از انجام کارهای کوچک دست می کشند و کسالت و بی علاقگی به وجود می آید که کاملا طبیعی است. اما، برای تغییر اوضاع به یک روال جدید نیاز دارید بنابراین می توانید برای تعطیلات به یک مکان جدید بروید و سرگرمی داشته باشید.

نابودی زندگی مشترک

دیوار کشی

هر زندگی در سطوح مختلف درگیری و کشمکش خواهد داشت اما، اگر سنگ اندازی کنیم از نظر احساسی خود را از همسرمان بیشتر دور می کنیم. هنگامی که درگیری و اختلاف در رابطه ایجاد می شود از هم فاصله می گیریم یا سعی می کنیم موضوع را تغییر دهیم و یا به خود اجازه می دهیم در اختلاف حضور داشته باشیم؟

بزرگ‌ترین هدیه‌ای که می‌توانیم به همسرمان بدهیم، حضور عاطفی است. زمانی را برای گفتگو با شریک زندگی خود تعیین کنید، این امر سلامت، شادی و ثبات طولانی مدت را در تمام روابط شما تضمین می کند.

نامهربانی

گفتن "نه" به هر چیزی که همسرتان پیشنهاد می دهد می تواند برای او بسیار ناامید کننده باشد همچنین، کمک نکردن به کارهای کوچک در خانه بر ناامیدی اش می افزاید و به نوبه خود، اگر هر یک از طرفین این کارها را انجام دهند، دیگری باید این واقعیت را که آنها کاری انجام داده اند، تصدیق و قدردانی کند. اگر هیچ یک از موارد بالا اتفاق نیفتد، قطعا یکی از زوجین احساس می کند به او اهمیت داده نمی شود.

5 رفتاری که دلیل نابودی زندگی مشترک امروزی هاست

511
این مطلب مفید بود ؟110
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی