تولد
اشکان خطیبی و نوید محمدزاده
بازیگران مطرح بسیاری برای ایفای نقش های متفاوت و خاص، حاضر به انجام کارهایی شده اند که با تغییرات فیزیکی آنها همراه بوده است.

تغییر فیزیکی بازیگران در فیلم و سریال ها

نقش های خاص و متفاوتی که در فیلم و سریالها ماندگار شده اند مرهون تمرین و ممارست بسیار بازیگرانی است که برای رسیدن به آن کارکتر خاص متحمل شده اند. این هنرمندان برای ایفای نقشهای خاص از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند حتی اگر لازمه این کار، تغیرات فیزیکی چشمگیر باشد.

در سینما و تلویزیون هنرمندان بسیاری برای ایفای نقش متفاوت خود، حاضر به تغییرات فیزیکی از قبیل کاهش یا افزایش وزن محسوس، زندگی در قالب نقش و ... شده اند که در این بخش از نمناک برخی از آنها را مرور خواهیم کرد.

اشکان خطیبی در فیلم سینما نیمکت

سینما نیمکت فیلمی به کارگردانی محمد رحمانیان در سال 1393 است که اشکان خطیبی به عنوان بازیگر نقش اصلی آن، 20 کیلو وزن کم کرد تا نقش خود را به نحو احسن ایفا کند. این فیلم داستان مردی را روایت می کرد که عاشق فیلم و سینما بود اما در زندگی او دستخوش اتفاقات بسیار می شود.

اشکان خطیبی در این فیلم در میان برف ها با بدنی نیمه برهنه موسیقی می نوازد و در تمامی سکانسها بدون استفاده از بدلکار با گریمی سنگین به کار خود ادامه می دهد.

اشکان خطیبی

کاهش وزن و گریم سنگین اشکان خطیبی در فیلم سینما نیمکت

باران کوثری در فیلم عرق سرد

باران کوثری بازیگر موفق سینما و تلویزیون نیز یکی دیگر از هنرمندانی است که در کارنامه هنری خود، علاوه بر نقش و گریم های متفاوت، برای نقش های خود حاضر به انجام هر کاری می شود. او در فیلم عرق سرد ساخته سهیل بیرقی برای نشان دادن قدرت بدنی یک ورزشکار خانم، کاهش وزن 20 کیلویی را تجربه کرد.

باران کوثری

کاهش وزن باران کوثری در فیلم عرق سرد

نوید محمدزاده در ابد و یک روز

نوید محمدزاده  بازیگر موفق و مطرح سینما که با فیلم ابد و یک روز سعید روستایی به شهرت بسیاری دست یافت برای افای نقش خود دراین فیلم وزن زیادی از بدن خود را کاهش داده و به خوبی از عهده کاراکتر مورد نظر برآمد.

نوید محمدزاده

کاهش وزن نوید محمدزاده در فیلم ابد و یک روز

سارا بهرامی در فیلم دارکوب

سارا بهرامی یکی دیگر از بانوان هنرمند سینما و تلویزیون است که برای رسیدن به نقش خاص خود در فیلم دارکوب ساخته بهروز شعیبی، زمان بسیاری را صرف تحقیق درباره نقش خود کرد و برای ایفای شخصیت زنی که گرفتار اعتیاد شده است ماههای بسیاری به دیدن افراد گرفتار به اعتیاد رفته و زندگی آنها را زیر نظر داشت، همچنین وزن خود را کاهش داد.

سارا بهرامی

گریم سنگین سارا بهرامی در فیلم دارکوب

ماهایا پطروسیان در فیلم هنرپیشه

ماهایا پطروسیان در سال 1371 نقش متفاوتی را در کارنامه هنری خود رقم زد که در سینما جزو آثار ماندگار محسوب می شود. او هنگام ساخت فیلم هنرپیشه، به صورت واقعی در خیابان های تهران به دستفروشی و گدایی پرداخت تا نقش خود را به طور طبیعی ایفا کند.

خانم پطروسیان در گفتگویی گفته بود که با لباسهایی مندرس و گریم مخصوص در چهارراههای مختلف شروع به فروختن آدامس و بادبزن کردم اما از نحوه برخورد مردم به شدت حالم بد شد و بارها آرزوی مرگ کرد.

ماهایا پطروسیان

ماهایا پطروسیان با گریم فیلم هنرپیشه

فریبرز عرب نیا در مختارنامه

مختارنامه یکی از سریالهایی بزرگ تلویزیون بود که فریبرز عرب نیا نقش اصلی آن را بر عهده داشت. او 6 سال برای ایفای نقش خود زمان صرف کرد و در این مدت در هیچ پروژه سینمایی یا تلویزیونی دیگر حضور نداشت.

فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا بازیگر سریال مختارنامه

سوگل قلاتیان در سریال شرایط خاص

سوگل قلاتیان یکی از بازیگران مستعد کشورمان است که پس از سالها حضور در تئاتر با ایفای نقش خاص در تلویزیون، نام خود را ماندگار کرد.

این بازیگر در سریال کمدی شرایط خاص به کارگردانی وحید امیرخانی، شخصیت فردی ناشنوا به نام آسیه را ایفا می کرد. او پس از یادگیری زبان اشاره شروع به آموزش ویژگی های زندگی یک دختر ناشنوا کرد و ساعت ها پای صحبت ناشنوایان می نشست تا نحوه زندگی آنها را بیاموزد.

سوگل قلاتیان

سوگل قلاتیان بازیگر سریال شرایط خاص

 صدف اسپهبدی در علفزار

 صدف اسپهبدی بازیگر سریال سفر در خانه و مجری شبکه جام جم، با ایفای نقش خاص خود در فیلم علفزار در جشنواره فجر 1400 موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. او در این فیلم وزن خود را 23 کیلوگرم کاهش داد تا به خوبی از عهده نقش خود برآید..

 خانم بازیگر در این فیلم نقش زنی معتاد را ایفا کرده است که از لحاظ فیزیک و چهره شباهت بسیاری به این افراد دارد.

صدف اسپهبدی

گریم  صدف اسپهبدی در فیلم علفزار

کارهای خاصی که سلبریتی ها برای نقش هاشون انجام دادن

3.914
این مطلب مفید بود ؟113
وبگردی