فنگ شویی کابینت
رعایت اصول فنگ شویی باعث می شود که انرژی بهتر داخل منزل شما پخش شود، و در نتیجه چیدمان منزلتان زیبا تر به نظر برسد و به بیننده احساس آرامش را انتقال می دهد.

فنگ شویی و چیدمان داخل کابینت آشپزخانه

برای فنگ شویی آشپزخانه باید به داخل کابینت ها توجه کنید. قرار دادن ابزار و غذاهای مختلف داخل کابینت آشپزخانه باعث حرکت بهتر انرژی می شود و شما باید به این نکته توجه داشته باشید. در این قسمت از دنیای مد نمناک نکات مهم مربوط به فنگ شویی کابینت آشپزخانه را به شما معرفی می کنیم.

فضای کابینت و سایز آشپزخانه

بسته به اینکه آشپزخانه شما چه اندازه ای است، ممکن است احساس کنید که کابینت فضای کافی ندارد. بهتر است هر چقدر که فضا دارید استفاده کنید و بیش از حد کابینت ها را پر نکنید، زیرا مانع تبادل انرژی می شود. همچنین می توانید با اضافه کردن کمد های داخل آشپزخانه فضا را کمی گسترش دهید.

اگر هیچ کدام از این موارد در دسترس نبود، می توانید از ابزار های کوچک تر استفاده کنید. آشپزخانه های بزرگ فضای بیشتری دارند اما بسیار مهم است که شما باز هم از ارگانایزر داخل کابینت استفاده کنید.

آشپزخانه

کابینت های بالایی

کابینت های بالایی در فنگ شویی همیشه باید تا سقف ساخته شده باشند. نباید بین کابینت بالایی و سقف فاصله ایجاد شده باشد، زیرا در این ناحیه انرژی به دام می افتد. در صورت وجود فاصله هم بهتر است که گیاهان زنده را در این ناحیه قرار ندهید و آن را خالی نگه دارید.

کابینت و قفسه های باز

کابینت و قفسه های باز فضا را سمی می کنند. اگر کابینت باز در منزل دارید، به آن در اضافه کنید. قفسه های باز را می توانید با نصب کابینت همراه با در پر کنید.

کابینت و کانتر های پایین تر

کابینت های پایین تر اغلب به خاطر این که خم شدن برای جابجا کردن وسایل در آن ها راحت نیست، کابینت های شلوغی هستند. سعی کنید چند عدد ابزار برای آویزان کردن داخل آن ها بگذارید تا همه چیز به ته و کف کابینت نرسد و برای جابجایی کارتان را راحت کنید.

کابینت

نور کابینت

نور و روشنایی داخل کابینت مورد نیاز است. می توانید کابینت های در شیشه ای را با اضافه کردن چند عدد چراغ و باطری زیباتر کنید. زیر کابینت هم می توانید چراغ بگذارید. اگر کابینت های بالایی به سقف نمی رسند، می توانید جریان انرژی را از طریق گذاشتن چراغ بالای کابینت های بالایی و روشن کردن سقف، افزایش دهید.

قرار دادن چاقو داخل کشوها

وسایل تیزی مثل چاقو را بسیاری از افراد بیرون کابینت قرار می دهند اما بهتر است آن ها را داخل کابینت در دار یا کشوها بگذارید تا مشخص نباشند.

قرار دادن مواد غذایی داخل کابینت

مواد غذایی کنسروی و جعبه ها را باید بر اساس نوعی که دارند و دسته بندی شان داخل کابینت قرار دهید تا راحت تر آن ها را پیدا کنید.

 قفسه آشپزخانه

دور ریختن مواد تاریخ گذشته

اگر هر چیزی تاریخش گذشته یا خراب شده، سریعا آن را دور بیاندازید تا مانع از رد و بدل انرژی در بدن تان نشود. غذا هایی که تاریخ مصرف آن ها گذشته است را باید هرچه سریع تر دور بیندازید و هرگز نباید آن ها را داخل کابینت نگهدارید.

قرار دادن مواد شبیه به هم کنار یکدیگر

شما می توانید از قبل یک چک لیست آماده کنید و سپس موادی که در یک دسته بندی هستند را کنار یکدیگر بگذارید. به عنوان مثال می توانید از نکات زیر استفاده کنید:

  • موادی که پوشش نقره ای دارند را در کنار یکدیگر داخل یک کابینت قرار دهید و موادی که مربوط به پخت و پز هستند، مثل قابلمه و ماهتابه را در یک قسمت دیگر بگذارید.
  • ابزار های کوچک را در کشو گذاشته و جای آن ها را جدا کنید.
  • بهتر است که هیچ ابزار آشپزی را به دیوار آویزان نکنید.
  • بعضی از افراد عادت دارند که قابلمه و ماهتابه را روی قفسه های بیرون از کابینت قرار می دهند اما نباید این کار را بکنید. بهتر است که قابلمه و ماهیتابه در کابینت نزدیک به گاز باشند.

وسایل آسیب دیده را بیرون بیاورید

هر جسم آسیب دیده و خرابی نباید داخل کابینت باشد. در غیر این صورت مانع رد و بدل شدن انرژی می شود. پس هر چه سریع تر آن را بیرون بیاورید.

وسایل چوبی

چیز هایی که نباید کنار یکدیگر نگه دارید

بعضی از افراد نمی دانند که اگر بعضی از پاک کننده ها در کنار بعضی از مواد غذایی قرار بگیرد، به آن ها آسیب وارد کند. پس بهتر است که مراقب باشید. راحت ترین مکان برای نگه داشتن پاک کننده و مواد شیمیایی سفت و سخت داخل کابینت زیر سینک است که می توانید از ارگانیزر برای مرتب کردن آن ها استفاده کنید.

فنگ شویی کابینت آشپزخانه و چیدمان داخلشان

512
این مطلب مفید بود ؟120
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی