گرجستان

قوانین کشور گرجستان و شهر تفلیس

کد مطلب : 88166زمان مطالعه : 4 دقیقه
هر کشور نسبت به شرایط، مذهب، مردم، آداب‌ورسوم، نوع حکومت و... قوانین خاصی را وضع می‌کند و گرجستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر قصد سفر به گرجستان و شرکت در تور تفلیس را دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

قانون اساسی کشور گرجستان

شما باید با برخی قوانین این کشور از قبیل کلیت قانون اساسی، قوانین وضع‌شده برای گردشگران خارجی، ورود یا خروج کالا از گرجستان و شرایط مهاجرت به این کشور آشنا شوید. همچنین در این مطلب بهترین روش برای اطلاع از قیمت تور گرجستان را برای شما شرح خواهیم داد. در مقاله بعدی حتما در مورد شرایط خرید تور ارمنستان صحبت خواهیم کرد.

گرجستان نیز مانند بقیه کشورها قانون اساسی دارد و همه مردم باید به آن احترام بگذارند. این قانون اساسی سال 1995 میلادی توسط دولت و مجلس تصویب و اکتبر همان سال اجرا شد. قبل از وضع این قوانین مردم باید از فرمان قدرت حکومتی که سال 1992 به اجرا درآمده بود پیروی می‌کردند. پس از این تصمیم سال 1996 دادگاهی در گرجستان تاسیس شد. وظیفه این دادگاه نظارت بر شیوه اجرای قانون اساسی است. کتاب قانون گرجستان از مقدمه، بخش اصلی، قسمت موازین انتقالی، 11 بخش و 121 اصل تشکیل شده است.

قوانین گرجستان برای گردشگران خارجی

افرادی‌که به هر کشور قدم می‌گذارند، باید قوانین آن کشور را مانند شهروندان رعایت کنند تا مشکلی برای آن‌ها پیش نیاید. به‌طورمعمول این قوانین براساس دین، مدهب، فرهنگ، آداب اجتماعی و... تنظیم می‌شود و همه افراد باید آن‌ها را انجام دهند. در گرجستان برای گردشگران خارجی قوانین تنظیم شده است؛ باید از این قوانین مطلع باشید تا بدون مشکل در تور تفلیس شرکت کنید. ما درادامه این قوانین را برای شما شرح خواهیم داد:

 • هنگام سفر و درطول پرواز نباید ساک دستی همراه خود داشته باشید.
 • اجازه همراه‌داشتن هیچ نوع آرام‌بخش بدون نسخه پزشک را ندارید؛ حتی استامینوفن و کودئین
 • به‌هیچ‌عنوان نباید قرص ترک اعتیاد، موادمخدر، داروهای روان‌گردان یا سلاح سرد و گرم همراه داشته باشید.
 • حمل بار برای افراد معمولی هنگام سوارشدن به هواپیما نباید بیشتر از 100 کیلوگرم باشد، اگر وزن وسایل از این مقدار تجاوز کند، شما جریمه خواهید شد.

شهر تفلیس

این مطلب را هم بخوانید:ایرلاین های پرواز تبریز استانبول

قوانین حمل کالا به داخل یا خارج از کشور گرجستان توسط اشخاص عادی

به‌طورطبیعی هر شخص ممکن است هنگام رفتن به کشور دیگر وسایلی را به آن حمل کند یا وسایل خریداری‌شده را به کشور خود بازگرداند. افرادی که قصد سفر به گرجستان را دارند، باید قوانین حمل‌ونقل کالا به این کشور را بدانند. درادامه با ما همراه باشید تا برخی از این قوانین را برای شما شرح دهیم:

 • اگر به گرجستان سفر می‌کنید، نمی‌توانید بیشتر از 20 بسته سیگار به گرجستان ببرید. اگر از این قوانین سرپیچی کنید، مقامات مربوطه شما را مجازات خواهند کرد.
 • فقط با حکم و اجازه وزارت فرهنگ می‌توانید صنایع‌دستی این کشور را به‌عنوان سوغات از گرجستان خارج کنید. درصورتی‌که این حکم را نداشته باشید، نمی‌توانید صنایع‌دستی را از این کشور خارج کنید.
 • خارج‌کردن ارز محلی گرجستان از این کشور هیچ‌گونه محدودیتی ندارد؛ اما بیشتر از 500 دلار نمی‌توانید از کشور خارج کنید.
 • اگر وزن وسایل شخصی موجود در چمدان بیشتر از 20 کیلوگرم باشد، به‌ازای هر یک کیلوگرم باید یک لاری گرجستان مالیات پرداخت شود. هر لاری قیمتی حدود 1200 تومان دارد.
 • شهروندان هیچ کشوری برای خروج از گرجستان نباید مالیات پرداخت کنند.
 • اگر حیوانات خانگی همراه خود به این کشور حمل می‌کنید، باید روی این موجودات آزمایش‌های پزشکی صورت بگیرد تا گواهی سلامت برای آن‌ها صادر شود. همچنین همراه‌داشتن گذرنامه حیوان خانگی اجباری است.

کشور گرجستان

قوانین مهاجرت به گرجستان

قوانین مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. گرجستان برای ایرانیان قوانین ویژه‌ای را وضع کرده که می‌توانند با این شرایط به سادگی به این کشور مهاجرت کنند. درادامه بعضی از آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد:

 • افراد می‌توانند برای تحصیل به کشور گرجستان مهاجرت کنند.
 • یکی ‌دیگر از انواع مهاجرت کاری است و کسانی ‌که حرفه و مدرک داشته باشند، می‌توانند با این روش به گرجستان مهاجرت کنند.
 • با خرید ملک یا سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توانید شهروند آن شوید.
 • درصورتی‌که همسر شما اهل گرجستان باشد، می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید.
 • یکی ‌دیگر از روش‌های مهاجرت این است که فرزند شما در گرجستان متولد شده باشد.
 • افراد می‌توانند با روش‌های مختلف پناهدگی گرفته و تبعه این کشور شوند.

روشی برای اطلاع از قیمت تور تفلیس

روش‌های گوناگونی برای رزرو تور وجود دارد، روش‌هایی مانند مراجعه به آژانس‌های مسافرتی یا سایت‌های اینترنتی. بسیاری از افراد بدون صرف وقت و هزینه اضافه به سایت‌های اینترنتی مراجعه کرده و امور خود را پیگیری می‌کنند و به‌همین دلیل تاکنون شرکت‌های زیادی برای ارائه خدمات غیرحضوری سفر تاسیس شده‌اند که علی بابا یکی از باسابقه‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود. این شرکت سال 1393 آغاز به کار کرد و درحال‌حاضر با مراجعه به آن می‌توانید نسبت به رزرو بلیط، تور و هتل اقدام کنید. 

در این مطلب با کلیت قانون اساسی کشور گرجستان، قوانین مخصوص گردشگران و آسان‌ترین روش برای اطلاع از قیمت تور تفلیس آشنا شدید. اگر تجربه سفر به این کشور یا رزرو تور تفلیس از علی بابا را داشتید، خاطرات و نظرات خود را درباره این موضوعات با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

قوانین کشور گرجستان و شهر تفلیس

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی