درمان درد دندان عقل
درد دندان عقل می تواند به طور ناگهانی و بدون هشدار اتفاق بیافتد و میتواند درد غیر قابل تحمل داشته باشد بطوریکه مانع فعالیتهای روزانه شود اما شما می توانید با نسخه های خانگی این درد طاقت فرسا را درمان کنید.

درمانهای خانگی برای کاهش و رفع درد دندان عقل

دندان عقل، از آخر لثه خارج می شود و در هر گوشه ای از دهان قرار می گیرد در بعضی موارد، می توانند دردناک شوند، و در نتیجه زخم مشخصی در پشت لثه ها ایجاد می شود. تحقیقات نشان می دهد که حدود 85 درصد از افرادی که دندان های عقل دارند باید آن را بکشند چون فضای خالی در لثه برای این دندان وجود ندارد بنابراین، چنین دندان هایی ممکن است در یک زاویه ناخوشایند ظاهر شوند و به راحتی می توانند غذا را به دام اندازند، که منجر به تکثیر باکتری ها می شود.

در بعضی موارد، دندان های عقل می توانند تحت تاثیر قرار بگیرند که موجب حساسیت و درد می شوند. متأسفانه اکثر مردم به ندرت فرصت دیدن دندانپزشک را دارند بنابراین، قبل از این که فرصتی برای بازدید از دندانپزشک داشته باشید، درد ناشی از دندان های عقل را با استفاده از داروهای خانگی محدود کنید.

15 درمان گیاهی و طبیعی برای تسکین درد دندان عقل

درمان درد دندان عقل

درمان درد دندان عقل بدون دارو

کاهش درد دندان عقل با آب نمک گرم

دندانپزشکان معمولا توصیه می کنند که آب نمک به عنوان یک کاهش دهنده درد عمل می کند ؛ آب نمک شناخته شده دارای ویژگی های ضد عفونی کننده طبیعی است و مطالعات متعدد نشان داده است که استفاده ازا آب شور به عنوان یک شستشو برای دهان می تواند به طور قابل توجهی باکتری را کاهش دهد. بنابراین، آب نمک می تواند درمان را تسریع کند و به این ترتیب، ناراحتی در دندان عقل را به حداقل برساند.

میخک یک درمان موثر برای درد دندان عقل

گل میخک یک درمان موثر برای درد دندان است. می توان از خواص بیهوشی گل میخک استفاده کرد تا درد را کاهش داد همچنین از خصوصیات ضد باکتری گیاه می توان برای جلوگیری از عفونت استفاده کرد. برای استفاده از گل میخک، می توانید روغن گل میخک را روی یک پنبه اعمال کنید و آن را به طور مستقیم بر روی دندان عقل و لثه های اطراف دندان قرار دهید تا درد کاهش یابد.

کاهش درد دندان عقل با کیسه یخ

اگر درد در محل دندان عقل، موجب تورم شود، استفاده از یخ کمک کننده خواهد بود. یخ را در یک کیسه پلاستیکی و در یک حوله قرار دهید، توصیه می شود که بسته یخ را در ناحیه تورم قرار دهید، زیرا می تواند درد را از بین ببرد و همچنین التهاب را کاهش دهد.

درمان درد دندان عقل

درمان درد دندان عقل با کمپرس یخ

ایبوپروفن از داروهای ضد درد برای درمان درد دندان عقل

ایبوپروفن نوعی از داروهای ضد درد است که به کاهش التهاب کمک می کند ، این دارو می تواند برای کاهش ناراحتی و درد در اطراف دندان های آسیب دیده استفاده شود. چنین داروهایی به عنوان داروهای موقت موثر عمل می کنند تا زمانی که یک فرد بتواند به دندانپزشک مراجعه کند.

درمان درد دندان عقل با نعناع تند

نعناع تند به عنوان یک کشنده درد عالی برای دندان های عقل محسوب می شود. برگ آن دارای خواص بیهوشی و بی حسی برای محدود کردن درد است. همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است که از عفونت جلوگیری می کند. برای استفاده از این گیاه برای این منظور می توانید یک توپ پنبه ای را در عصاره نعناع قرار دهید و آن را به آرامی در ناحیه آسیب دیده اعمال کنید. مزیت های اضافی با نعناع تند این است که دارای عطر و بوی تازه است و می تواند به طور قابل ملاحظه ای دهان را تازه کند.

درمان درد دندان عقل

درمان درد دندان عقل در خانه

روغن درخت چای در کاهش درد دندان عقل موثر است

روغن درخت چای در کاهش درد دندان عقل موثر است ؛ روغن به عنوان یک عامل ضد باکتری قوی عمل می کند که باکتری ها را در دهان ریشه کن می کند. از آنجا که این دارو بسیار قوی است، توصیه می شود آن را با روغن نارگیل رقیق کنید. برای این درمان، می توان روغن رقیق شده را در محل درد مالش داد. معمولا پس از مدت کوتاهی درد از بین می رود.

کاهش احساس درد در لثه و دندان عقل با ژل نامبینگ

ژل نامبینگ برای لثه ها می تواند برای کاهش احساس درد در لثه استفاده شود.ماده فعال در این ژل معمولا بنزوکائین است ؛ معمولا ژل های دندانی به لثه ها اعمال می شود، اما اگر به بنزوکائین حساسیت دارید، استفاده نکنید.

درمان درد دندان عقل

درمان درد دندان عقل در طب سنتی

وانیل در کاهش درد ناشی از درد دندان موثر است

وانیل در کاهش درد ناشی از درد دندان موثر است. با استفاده از یک سواب پنبه، می توانید چند قطره عصاره را در حدود 15 دقیقه در محل آسیب دیده قرار دهید ؛ این عصاره دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان ها و دارای ویژگی های بی حس کننده فعال است.

درمان درد دندان عقل با زردچوبه

زردچوبه به دلیل خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری خود در درمان درد دندان شناخته شده است ؛ برای درد دندان ها، زردچوبه را روی دندان ماساژ دهید، تا درد و تورم را کاهش دهد. به جای آن، دهان را با آب مخلوط شده با زردچوبه شستشو دهید.

درمان های گیاهی درد دندان عقل

درمان های گیاهی درد دندان عقل

روغن پونه کوهی بسیار موثر در درمان درد دندان عقل

پونه به علت توانایی آن برای از بین بردن باکتری به عنوان یک شفا دهنده قوی شناخته شده است در نتیجه، به طور مرتب برای جلوگیری از عفونت استفاده می شود. پونه معمولا برای کاهش تورم، درد و التهاب استفاده می شود. با توجه به ماهیت بسیار قوی آن، توصیه می شود که با روغن های دیگر رقیق کنید ، متناوبا، می توان از یک تکه پنبه برای اعمال روی لثه استفاده کرد.

درمان درد دندان عقل با پیاز

این درمان خانگی برای تسکین درد و التهاب مفاصل به کار رفته است ؛پیاز به این دلیل موثر است که حاوی مواد گیاهی شیمیایی است که میکروب های مسئول این عفونت را هدف قرار می دهند و درد را تسکین می دهند می توانید پیاز خام بخورید، هرچه پیاز تند تر باشد، تسکین درد نیز بهتر خواهد شد. پیاز ملایم، مانند پیاز شیرین، درد را تسکین می دهد ، اما نتیجه بهتر با خوردن پیاز قرمز یا زرد صورت می گیرد. با اولین نشانه دندان درد ، یک تکه پیاز بردارید و آن را بجوید آب پیاز به دندان نفوذ می کند. اگر متوجه شدید که درد شدید است، می توانید از انگشت برای نگه داشتن تکه پیاز به طور مستقیم روی دندان استفاده کنید.

درمان خانگی درد دندان عقل

پیاز بهترین درمان  خانگی درد دندان عقل

تسکین درد دندان عقل با تکه های خیار

چیزی بهتر از پیاز می خواهید ؟تکه های خیار می توانند به تسکین درد دندان کمک کنند. آن ها خواص مبارزه با عفونت را ندارند ، اما وقتی دهان آسیب می بیند می تواند کارآمد باشد. برای درمان درد دندان عقل یک خیار بردارید و آن را به طور کامل بشویید و تکه تکه کنید و سپس در یخچال قرار دهید. وقتی دندان آسیب دید ، یک تکه خیار بردارید و آن را به طور مستقیم روی دندان آلوده قرار دهید. خنکی خیار درد را تسکین خواهد داد.

با کیسه های چای درد دندان عقل خود را درمان کنید

 

اگر درد دندان عقل ناشی از تورم زبان در ناحیه آلوده باشد، کیسه های چای درمان خوبی هستند. چای در بسیاری از درمان های خانگی به دلیل خواص ضد التهابی موجود در تانیک اسید استفاده می شود. موثرترین راه برای استفاده از کیسه های چای برای درمان این است که یک فنجان چای درست کنید و فنجان را در یخچال بگذارید و کیسه چای را داخل فنجان بگذارید. زمانی که خوب سرد شد کیسه را بردارید و آن را در دهان قرار دهید، به طور مستقیم روی لثه آسیب دیده قرار دهید . این کار به کاهش تورم کمک خواهد کرد و تسکین درد را تقریبا بلافاصله افزایش خواهد داد.

کاهش درد دندان عقل

کاهش درد دندان عقل با چای کیسه ای

برگ های گواوا روشی برای درمان درد دندان عقل

اگر تجربه زیادی از دندان درد داشته باشید، میوه گواوا بهترین دوست شما خواهد بود. برگ های میوه گواوا حاوی خاصیت ضد اسپاسم ،آنتی باکتریایی ،ضد عفونی کنندگی هستند. برگ ها را میتوان تنها با آرام جویدن استفاده کرد. آب آن در عرض چند دقیقه آزاد خواهد شد. گزینه دیگر این است که 5 تا 7 برگ را انتخاب کرده و آن ها را 5 دقیقه در قابلمه بجوشانید. وقتی آب سرد شد، می توانید از مایع آن به عنوان دهان شویه استفاده کنید.

کاهش درد دندان عقل

چگونه  درد دندان عقل را درمان کنیم

درمان درد دندان عقل با خمیر جوش شیرین 

استفاده از خمیر جوش شیرین می تواند به تورم دندان و نیز کاهش درد کمک کند. این درمان خانگی را می توان به راحتی با استفاده از خمیر دندان بکار برد، آن را در ظرف کوچکی قرار دهید و آن را با جوش شیرین مخلوط کنید. می توانید این مخلوط را مستقیما روی دندان بزنید که با استفاده از این روش درد چند دقیقه بعد کاهش می یابد.

توصیه های دیگر برای درمان درد دندان عقل

درمان درد دندان عقل با نسخه های خانگی

درمان درد دندان عقل با نسخه های خانگی

در اینجا چند توصیه ساده آورده شده است که می تواند از بدتر شدن دندان درد جلوگیری کند:
اجتناب از غذاهایی که سخت و یا پر از قند هستند ، جویدن غذاهای سفت می تواند درد را بدتر کند در حالی که شکر در غذاهای شیرین می تواند به داخل وارد شود و عفونت دندان را بدتر کند.
مقدار زیادی آب بنوشید تا مطمئن شوید لثه تمیز شده است.
برای این که عفونت را به حداقل برسانید ، دندان ها را بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید و نخ دندان را تا جایی که می توانید در ناحیه آلوده بکشید.
هر چه زودتر به دندان پزشکی مراجعه کنید.

15 درمان سریع خانگی درد دندان عقل با مواد طبیعی و گیاهی

4.1649
این مطلب مفید بود ؟536113
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
برچسب : دندان عقل
وبگردی