تولد
مراقبت صبحگاهی پوست
پوست نقش مهمی را در زیبایی ما ایفا میکند و سلامت آن یکی از ضروری ترین نکات است که باید به آن توجه کرد و برخی عادات صبحگاهی اثرات زیادی بر آن دارند.

عادات صبحگاهی که پوست رو خراب میکنن

گاهی علاوه بر توجهات زیاد به پوست مثل استفاده از روتین های مناسب برای مراقبت ازآن، ممکن است به دلیل اشتباهاتی که اصولا ناآگاهانه مرتکب می شوید، پوست شما ازشادابی و سلامتی کامل برخوردار نباشد.

ما در بخش بهداشت و سلامت پوست و موی نمناک تصمیم گرفتیم عمیق تر به این موضوع ورود کنیم و برخی از عادت های نادرست را که ممکن است پوست شما را خراب کنند جمع آوری کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

شما هر روز برای صبحانه جودوسر می خورید

خوردن یک کاسه بلغورجودوسر برای صبحانه یک ایده ی خوشمزه و سالم برای شروع روز شماست. اما اگر هر روز به خوردن آن مداومت کنید، ممکن است ناخواسته به بدن و پوست خود آسیب وارد کنید. هنگامی که بیشتر اوقات بلغورجودوسر می خورید، بدن خود را از سایر مواد مغذی ضروری محروم می کنید، که به تدریج ممکن است منجر به سوء تغذیه و خشکی و پوسته پوسته شدن پوست شما شود.

جو دوسر

دوش صبحگاهی طولانی می گیرید

دوش گرفتن طولانی مدت با بخار آب یک راه عالی برای سرحال شدن در صبح است، به خصوص زمانی که هوا سرد است. اما عادت انجام روزانه آن می تواند به سلامت پوست شما آسیب بزند.

آب داغ به لایه محافظ پوست که رطوبت مورد نیاز پوست را تامین می کند، آسیب می رساند و باعث تسریع روند پیری می شود. و اگر صبح صورت خود را زیر دوش می شویید، ممکن است به مویرگ های صورت خود آسیب بزنید زیرا آب داغ باعث گشاد شدن آن ها می شود.

هر روز اول صبح قهوه می نوشید

بسیاری از مردم نمی توانند صبح خود را بدون یک فنجان قهوه داغ تصور کنند. قهوه علاوه بر خوشمزه بودن، حتی می تواند برای پوست شما مفید باشد. اما اگر آن را هر روز قبل از صرف صبحانه بنوشید، ممکن است بیشتر از اینکه مفید باشد به پوستتان آسیب برساند.

قهوه یک ادرارآور قوی است، به این معنی که ممکن است باعث کم آبی بدن شما شود. این کم آبی خروج سموم بدن را از طریق پوست دشوارتر می کند و پوست را بیشتر در معرض چین و چروک های زودرس قرار می دهد.

قهوه

ضد آفتاب را جدی نمیگیرید

کرم ضد آفتاب هنگام بیرون رفتن در تابستان به محافظت از پوست شما کمک می کند، اما استفاده از آن حتی اگر تمام روز را در خانه بگذرانید می تواند از پیری پوست جلوگیری کند.

اگرچه شیشه های مورد استفاده در اتومبیل ها، خانه ها و پنجره های اداری از ورود بیشتر اشعه های UVB جلوگیری می کند، اما نمی تواند از پوست شما در برابر اشعه های مضر UVA محافظت کند. بنابراین، حتی اگر تمام روز را در دفتر کار می کنید و یا زمان زیادی را در خارج از منزل نمی گذرانید، ولی باز هم بهتر است از کرم ضدآفتاب استفاده کنید تا به پوستتان برای بیشتر جوان تر ماندن کمک کند.

روتین پوستی یکسان دارید

استفاده از محصولات مراقبتی یکسان در همه فصول به هیچ وجه به پوست شما کمک نمی کند. متخصصان پوست توصیه می کنند که بهتر است برای داشتن پوستی سالم و شاداب، روال مراقبت از پوست خود را با تغییر فصول تغییر دهید و با سردتر شدن هوا از پاک کننده های ملایم تر به جای پاک کننده های لایه بردار بسیار قوی استفاده کنید.

محصولات پوستی

از محصولات نامناسب شستشوی صورت استفاده میکنید

آیا تا به حال متوجه شده اید که وقتی از خواب بیدار می شوید صورتتان چرب به نظر می رسد؟!!! در واقع یک توضیح علمی برای آن وجود دارد؛ بدن شما در طول شب آب از دست می دهد و به عنوان راهی برای جلوگیری از کم آبی بدن، شروع به تولید سموم بیشتری می کند و باعث می شود با صورت چرب از خواب بیدار شوید.

حال اگر نمی توانید این چربی را تحمل کنید و می خواهید صورتتان مات به نظر برسد، از پاک کننده هایی با فرمول های خشن استفاده نکنید. بهتر است صورت خود را با آب ولرم وبا یک پاک کننده ملایم بشویید و قبل از خشک شدن از مرطوب کننده استفاده کنید.

عادات صبحگاهی که پوست شما رو خراب میکنن

3.517
این مطلب مفید بود ؟125
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی