کاشت مو

کوتاه کردن پیشانی بلند با کاشت مو

کد مطلب : 90857زمان مطالعه : 4 دقیقه
پایین آوردن خط رویش مو، یک اصلاح زیباییبخش است که در کاهش خط اصلاح مو تاثیر بسزایی دارد. درحقیقت خط موی طبیعی بین 5 الی 6.5 سانتیمتر بالای ابروها شروع میشود و ارتفاعی بیش از این مقدار، فرم نامتناسبی به صورت میبخشد.

چرا پیشانی برخی افراد بلند است؟

پیشانی بلند ممکن است حاصل ژنتیک یا ریزش بیرویه موها باشد. معمولا افرادی که دچار این مشکل هستند، هدف از اصلاح فرم پیشانی را ایجاد ظاهری جذابتر میدانند. ازاینرو بهدنبال این هستند که با شناخت این روش اصلاحی از مزیت آن بهرهمند شوند.

جراحی پایین آوردن خط مو و کاشت مو از جمله درمانهایی هستند که نتیجه ثمربخش آنها منجر به تعادل نسبتهای صورت شما خواهند شد. در ادامه راجع به این موضوع بیشتر میخوانید.

راز موفقیت در پایین آوردن خط رویش مو با روش طبیعی

همه افراد به خصوص جوانان به دنبال داشتن خط موی صاف و پیشانی کوچک هستند اما چرا به سراغ تهاجمی ترین تغییرها میروند؟ به نظر شما بازسازی خط مو با کاشت امکانپذیر نیست؟

به خاطر داشته باشید که یکی از طبیعیترین و موثرترین راهها برای کوتاه کردن پیشانی، است. علت اینکه این ترفند را کاملا طبیعی مینامیم، استفاده درست از واحد فولیکولاری در خط موی جلویی است.

پایین آوردن خط رویش مو با رویکردهای مبتکرانه کاشت

خط رویش مو همان خط فرضی است که کلیه روند کاشت بر مبنای آن انجام میشود. حالا به ما بگویید که آیا با روشهای کاشت موی طبیعی چقدر آشنایی دارید؟ درصورت عدمآگاهی کافی میتوانید از اطلاعاتی که در ادامه شرح دادهایم بهره ببرید.

  • روش FIT:از جمله روشهای نوینی است که نقصهای آن با بهکارگیری دستگاه میکروموتور اصلاح شده تا با هولدرهای اتوماتیک آسیبی به گرافت مو وارد نشود.
  • روش FUT:متخصص با برداشت یک لایه از پوست سر که حاوی فولیکول است و پیوند آن به ناحیه طاسی، یک زمینه کاملا طبیعی را برای رشد موها فراهم میکند.
  • روش DHI:بهروزترین ترفند کاشت موی طبیعی است که طی آن گرافتها با میکروموتورهای اتوماتیک برداشته شده و با دستگاه ایمپلمنتر، بهصورت کاملا یکدست و با ظرافت میکرون کاشته میشوند. بنابراین؛ در این روش شاهد تراکم بیشتری هستیم.

اهمیت تخصص پزشک در پایین آوردن خط رویش مو، چشماندازی به آینده با موهای طبیعی

کاشتن مو

مو و خط رویش آن نقش ویژهای در ظاهر وزیبایی افراد دارد. 2 دسته از افراد معمولا از خط رویش موی خود ناراضی هستند. گروه اول کسانی که پیشانی کوتاهی دارند و چهره آنها گرد و عبوس به نظر میرسد و گروه دوم کسانی هستند که پیشانی بلندی دارند و صورت آنها بیش از حد طبیعی کشیده است.

دررابطه با گروه دوم باید برای اینکه تنظیم خط رویش موهایشان کاملا طبیعی به نظر برسد، میتوانند از راهحل کاشت مو بهره ببرند. البته ناگفته نماند انجام این کار مستلزم تجربه و تخصص فوقالعاده بالایی است. در غیر این صورت، ترسیم غیرطبیعی این خط منجر به ساخت چهرهای مصنوعی برای مراجعهکننده خواهد شد و درنتیجه نمیتوان به رضایت متقاضی امیدوار بود.

در پایین آوردن خط رویش مو، این نکات حیاتی نباید فراموش شوند

از مهمترین مراحل کاشت، طراحی خط مو است که توصیه میشود حتما قبل از عمل در چند جلسه پزشک و بیمار با هم صحبت کنند تا علاوه بر آگاهی متقاضی از روند درمان، پزشک نیز خواسته ها و انتظارات او را بشناسد.

همچنین بهترین دکترکاشت مو میداند که چه نکاتی را باید قبل از جراحی پایین اوردن خط رویش مو در نظر بگیرد تا عمل موفقیتآمیزی را رقم بزند. شاخصه های قابل توجه در این راستا عبارت اند از:

  • توجه به اصول زیباشناسی و سبک چهره فرد
  • استفاده از گرافتهای تکی و 2تایی برای کاشت در خط رویش و داشتن ظاهری کاملا طبیعی
  • عدم طراحی خط رویش بهصورت کاملا یکدست، قرینه و بیشازحد منظم که منجر به ساخت چهرهای عروسکی از شخص میشود.
  • در نظرگرفتن فاصلهای مناسب میان ابرو و خط طراحیشده
  • توجه به سن فرد برای کشیدن خط رویش طبیعی

قبل و بعد کاشت مو

 پایین آوردن خط رویش مو و بالابردن حس اعتماد به نفس

درحالحاضر تعداد افرادی که از عدم رشد مناسب مو، کچلی و داشتن پیشانی بلند ناراحت هستند، زیاد است اما از طرفی دیگر تکنیک نوینی که در کانون توجه پزشکان حوزه پوست مو قرار گرفته، کاشت موهای طبیعی است که معایب و عوارض تمام روشهای ترمیمی سابق را منسوخ کرده است.

 

مهمترین مزیت این شیوه درمانی، عدم محدودیت سنی و جسمی است و همه افراد میتوانند بهجای استفاده از کلاه گیس و اسکالپ سر، از وجود این تکنیک بهرهمند شوند.
مسئله بعدی که در صدر خواستههای بیماران جای دارد، بازیابی زیبایی ازدسترفته است. آنها با این روش برای خود ظاهری کاملا طبیعی و رضایتبخش رقم میزنند چراکه موهای کاشتهشده قابلیت رشد دارند و امکان پیرایش و اصلاح آنها به هر مدلی که خود شخص بخواهد، امکانپذیر است.

تکنیکهای مراقبتی در دوره نقاهت، پس از جراحی پایین آوردن خط رویش مو

اگر تنظیم خط رویش با جراحی کاشت مو صورت گرفته، لازم است متذکر شویم که مراقبتهای پس از این عمل شامل دوره یک تا 2 هفتهای و یک دوره یک ساله است.

در 2 هفته نخست، تمرکز شما باید بر مسائلی مانند شستوشوی مناسب، ضدعفونیکردن موها، اعمال حساسیت در نوع تغذیه و فعالیت بدنی، خودداری از مصرف دخانیات، خوردن مرتب داروهای تجویزی و مصرف ویتامین به اندازه کافی باشد.

اما مسئله مهمتر دوره یک سالهای است که شما را وادار میکند سبک زندگی خود را بهبود ببخشید زیرا بعد از گذشت این زمان، موهای کاشتهشده و موهای قبلی با کیفیتی یکسان روی سر شما خواهند بود و شما باید با رویکردهایی مانند کنترل تغذیه در جهت حفظ، نگهداری و مراقبت از آنها کوشا باشید.

 جمع بندی

هدف اصلی خیلی از بیماران از پایین آوردن خط رویش مو، داشتن یک سر پوشیده از مو است اما واقعیت اینجاست که انتخاب نامناسب خط رویش موجب پیوندی غیرطبیعی خواهد شد که ممکن است بعدها به درمانهای بیشتری برای اصلاح نیاز داشته باشد.
اگر شما نیز بهدلایلی همچون ریزش مو یا ویژگیهای ژنتیکی از کشیدهبودن پیشانی خود ناراضی و بهدنبال کلینیک کاشت مو در تهران هستید، آیا پزشک مجربی را میشناسید؟
کلینیک تصویر جوانی با مدیریت پزشک باتجربه، محسن پیروز هاشمی، قریب به 20 سال است که میزبان مراجعه کنندگان مختلف است. متخصصان فعال و حرفهای این مجموعه، طراحی آرامش بخش فضای کلینیک، به کارگیری دستگاههای پیشرفته و دارابودن مجوزهای لازم به شما این اطمینان را میدهد که روند درمانتان طبق استانداردهای جهانی انجام میشود و نتیجه فوقالعاده مثبتی خواهید گرفت

کوتاه کردن پیشانی بلند با کاشت مو

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی