مدل مو برای قد کوتاه
بسیاری از خانم های قد کوتاه به دنبال راه هایی برای قد بلند دیده شدن هستند. یکی از بهترین راه ها، انتخاب مدل موی مناسب می باشد.

راهنمای انتخاب مدل موی خانم های قد کوتاه

اکثر خانم هایی که قد نسبتا کوتاهی دارند، دوست دارند اقداماتی انجام دهند که بلندتر دیده شوند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، باید در مورد صورت و مدل موی خود هم بیشتر تمرکز داشته باشید.

در این قسمت از دنیای مد نمناک قوانینی را در مورد مدل مو به شما معرفی می کنیم که باعث می شود قدتان بلندتر دیده شود و در واقع راهنمای انتخاب مدل موی مناسب خانم های قد کوتاه است.

نکته ای برای شروع:باید مقیاس و سایز بدن خود را بشناسید

مدل مو و اندازه سر باید به گونه ای باشد که روی بدن شما مناسب جلوه کند بنابراین نباید مدل موهای تان را به گونه ای درست کنید که سرتان بیش از حد بزرگ یا بیش از حد کوچک به نظر برسد. مدل مو های خیلی بلند یا خیلی پر حجم باعث می شود که قدتان کمی کوتاه تر به نظر برسد. پس مراقب باشید که زیاده روی نکنید.

به طور کلی افرادی که قد کوتاهی دارند، سرشان بزرگتر از افراد قد بلند نشان می دهد بنابراین مدل موی کوتاه مانند پیکسی یا گوجه ای و مدل موهایی که تا روی سر شانه باشد، باعث می شود که سر نسبت به قبل کوچکتر نشان داده شود و در نتیجه ؛ نتیجه بهتری خواهد داشت.

مدل مو برای قد کوتاه

و اما مدل موهای پیشنهادی به خانم های قد کوتاه

بهترین مدل موهای زنانه برای خانم های قد کوتاه و ریزنقش عبارتند از:

مدل مو گارسون

این مدل مو که کمی گوش ها را می پوشاند اما پشت گردن را مشخص می کند و در قسمت بالای سر پرپشت تر است، برای خانم های کوتاه قد مناسب است. این مدل مو از جمله استایل های همیشه کلاسیک است که این روزها باز به چرخه مد بازگشته است.

مدل مو باب

این مدل مو که مناسب خانم های قد کوتاه با صورت مربع شکل است، مدت زیادی در ترندهای روز جا دارد. قد این مدل مو تا بالای شانه ها بوده و قد آن در پشت گردن کوتاه تر و در جلو گردن بلندتر است.

مدل مو باب

مدل مو پیکسی

این مدل مو مناسب خانم های قد کوتاه با صورت کشیده است زیرا در این مدل گردن باز است و قد بلندتر دیده می شود. این خانم ها می توانند مدل مو پیکسی را با چتری های جلو مو و چند لیر (لایه مو) در اطراف مو امتحان کنند تا موها پرپشت تر به نظر برسد.

مدل مو پیکسی فون

یکی دیگر از انواع مدل مو پیکسی، مدل مو پیکسی فون است که مناسب خانم های قد کوتاه می باشد. این مدل به صورت سنتی معمولا به صورت فرق یک طرفه استایل داده می شود.

مدل مو بلند و صاف

اگر دوست ندارید موهایتان کوتاه باشد، یکی از مدل موهای مناسب برای شما مدل مو بلند و صاف است. برای اینکه قد بلندتر به نظر برسید، حتما موها را بسیار صاف و یک دست نگه دارید زیرا اگر موها حجیم تر به نظر برسند، نتیجه معکوس خواهد داشت.

موی بلند و صاف

مدل مو باب کاره

این مدل مو از ترندهای محبوب سال 2020 بوده و مناسب خانم های قد کوتاه است زیرا قد را بلندتر نشان می دهد و ظاهر با وقار و شیکی نیز دارد. مدل مو کاره از انواع مدل های باب است که تنها تفاوت آن وجود چتری جلو سر و یا موج دار کردن ملایم موهاست.

مدل موهای میدی

این مدل مو مناسب خانم های کوتاه قدی است که دوست ندارند موهایشان خیلی کوتاه باشد. قد این مدل مو به زحمت تا شانه می رسد و بالاتنه را بلندتر نشان می دهد اما می توانید مدل موهای جمع را نیز با آن انجام دهید.

مدل موهای میدی

مدل مو لاب و یا لاب بلند

این مدل مو مناسب خانم های قد کوتاه با صورت گرد است زیرا خصوصیات صورت را تیزتر نشان داده و چانه را مشخص تر می کند.

مدل مو مولت

یکی دیگر از مدل موهای مناسب برای خانم های قد کوتاه مدل مو مولت است که در جلو مو کوتاه در پشت مو بلندتر است و از استایل های دهه 1990 است که دوباره به چرخه مد بازگشته است.

مدل مو تا قد سینه

اگر مدل موهای کوتاه را دوست ندارید، مدل کوتاهی با قد روی سینه برای شما مناسب است. اینگونه موهایتان نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند است و می توانید موها را بالای سرتان ببندید.

مدل مو تا قد سینه

نکات مهم درباره مدل موهای مناسب برای خانم های کوتاه قد

  1. موهایی که به سمت عقب شانه زده شده اند، روی هر صورتی زیبا جلوه می کنند ؛ به غیر از صورت های خیلی گرد یا خیلی کشیده.
  2. مدل موی صاف و بلوند باعث بلند تر نشان دادن قد تان می شود.
  3. مدل موی دم اسبی و همه مدل مو هایی که بالای سر بسته می شوند، باعث بلند تر نشان دادن قد دختران کوتاه می شود.
  4. مدل موهای کوتاه تر، می تواند قد افراد را بلندتر نشان دهد.
  5. مدل مو های غیر قرینه، جزء مدل موهایی است که گردن را کمی بلندتر نشان می دهد و باعث می شود تا چشم های شما بیشتر در معرض دید قرار بگیرد و همچنین بیشتر تمرکز روی لاغری صورت می رود و قدتان بلند تر دیده خواهد شد.
  6. معمولا مدل موی فرق کج، برای موهای صاف و تیره بهتر جلوه می کند اما به طور کل باعث می شود تا رنگ موی شما زیباتر به نظر برسد. کافی است که با استفاده از مقداری ژل، مو های خود را به سمت بالا بدهید و بعد فرق کج ایجاد کنید. با انجام این کار قد شما هم بلند تر نشان داده می شود.

مدل موی دم اسبی

لباس مناسب برای افراد قد کوتاه

  • دخترانی که قد کوتاه تری دارند، باید از لباس هایی با طرح شلوغ، راه راه افقی، خیلی بلند و یا پف دار دوری کنند زیرا اندام را به هم می ریزد و یک ظاهر بسیار بد به آن ها می دهد.
  • یک کفش معمولی با رنگ خنثی و کمی پاشنه دار، گزینه مناسبی برای خانم های قد کوتاه است. پاشنه کفش نباید بیشتر از 7 الی 8 سانتی متر باشد.
  • همچنین از پوشیدن کفش هایی که نوک تیز هستند، جداً خودداری کنید؛ حتی اگر قد کوتاهی ندارید.

مدل مویی برای بلند بنظر رسیدن خانم های قد کوتاه

4.340
این مطلب مفید بود ؟346
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی