درمان خانگی گردن درد

درمان خانگی گردن درد کشته داد؛ چه درمانی بود؟

تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1403کد مطلب : 93669زمان مطالعه : 2 دقیقه
گردن درد یک مشکل شایع است که گاها پزشکان تمرینات خاصی برای درمان در منزل پیشنهاد میکنند اما این بار این درمان خانگی مرگبار بود.

روش بحث برانگیز درمان گردن درد، جان بیمار را گرفت

برای درمان گردن درد و دردهای ناشی از ستون فقرات، پزشکان و متخصصان حوزه ارتوپدی، نسخه هایی را در غالب حرکات اصلاحی تجویز می کنند که کاملا علمی و تایید شده هستند. در میان تمام این نسخه ها شاید عجیب ترین مورد مربوط به نسخه ای باشد که جزئیات و عواقب تلخ انجامش را در ادامه این بخش از نمناک میخوانیم.

یک مرد 57 ساله چینی به طرز غم انگیزی جان خود را در حالی که از گردن در فضای ورزشی پارک شهر چنگشی، چونگ کینگ آویزان بود، از دست داد. به گفته یکی از شاهدان مرد چینی حین انجام این نوع ورزش درمان گردن درد ظاهراً به جای چانه، گردن خود را روی تاب گذاشته بود و هنگام چرخاندن بدنش از نیروی زیادی استفاده کرد.

مرگبار بودن این حرکت به این دلیل بحث برانگیز شده که انجام دهندگان آن باید فقط از چانه آویزان شوند؛ بله درست متوجه شدید، آویزان شدن از چانه دقیقا همان کاری است که این افراد باید برای رفع درد گردن انجام دهند. حتی تصورش هم حس نگرانی و استرس منتقل میکند، چراکه تحمل وزن کل بدن برای گردن میتواند دشوار باشد.

درمان گردن درد

اساساً این تمرین شامل چرخاندن بدن در حالت آویزان در هواست و فقط توسط یک بند چانه چرمی متصل شده به یک میله انجام می شود و فرد باید با کمک آن بند، از چانه آویزان شود. این تمرین که در حدود سال 2017 توسط Sun Rongchun بومی شنیانگ به عنوان راهی برای تسکین کمردرد اختراع شد، به سرعت به منظره ای آشنا در پارک ها و سالن های ورزشی در فضای باز در سراسر کشور چین تبدیل شد.

جالب است که حامیان این درمان ادعا می کنند که انجام این حرکت برای گردن و کمردرد شگفت انگیز است. با این حال، پزشکان سال‌هاست در مورد خطرات تمرین گردن آویزان هشدار می‌دهند و فاجعه اخیر اتفاق افتاده نشان می‌دهد که در صورت انجام نادرست، این نوع ورزش می‌تواند کشنده باشد

درمان خانگی گردن درد کشته داد؛ چه درمانی بود؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش خبری نمناک/ن/ا.ن
برچسب : گردن درد
وبگردی