تولد
حسن ریوندی
بیوگرافی کامل “حسن ریوندی” کمدین و مجری کشورمان به همراه جزئیاتی از فعالیت او در شبکه های اجتماعی را در بخش فرهنگ و هنر نمناک بخوانید.

زندگینامه حسن ریوندی کمدین ایرانی

  • نام:حسن
  • نام خانوادگی:ریوندی
  • تاریخ تولد:1 فروردین 1355 در سبزوار
  • سالهای فعالیت:1372 تاکنون
  • پیشه:استندآپ کمدی و مجری
  • وضعیت تاهل:مجرد

زندگی شخصی حسن ریوندی و آغاز فعالیت

حسن ریوندی استندآپ کمدین معروف که برای همه علاقه مندان به طنز چهره بسیار محبوبی است در 1 فروردین ماه سال 1355 در شهر سبزوار متولد شد.

این کمدین کشورمان فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی از دانشگاه سبزوار است و دبیری ورزش شغل اصلی او بوده است.

حسن ریوندی

شکوفایی استعداد حسن ریوندی در مدرسه

حسن ریوندی از دوران کودکی متوجه صدای خاص خود شد و از آن به بعد استعداد تقلید صدای او هر چه بیشتر شکوفا شد و به خاطر داشتن این خصیصه و ویژگی ذاتی همیشه در مراسم های مختلف محل و مدرسه از صدای بی نظیر او بهره مند می شدند.

در دوران کودکی حسن ریوندی در بین دوستان و همسالان خود طرفدار بسیار زیادی داشت و زمانی که برای آنها برنامه ای را اجرا می کرد بسیار مورد لطف و استقبال آنها قرار می گرفت تا اینکه به مرور زمان و در نوجوانی در مراسم های مدرسه اجرای آیتم های طنز را برعهده می گرفت و توجه بسیاری از بینندگان را به خود جلب می کرد.

حسن ریوندی

حسن ریوندی از دیروز تا امروز

اولین درآمد حسن ریوندی

اولین درآمدی که حسن ریوندی از این راه به دست آورد مربوط به سال 1370 است که فقط 15 سال داشت و به مناسبت دهه فجر در تالار شهید مفتح سبزوار اجرایی مشابه تقلید صدا انجام داد و به این بهانه حق الزحمه دریافت کرد.

حسن ریوندی

حسن ریوندی مجری و کمدین ایرانی

ازدواج حسن ریوندی

حسن ریوندی تا به این حال اقدامی به ازدواج نکرده و مجرد است به عقیده او یکی از مهمترین بخش های زندگی هر انسان ازدواج می باشد که باعث بلوغ در او می شود.

آغاز حرفه ای استندآپ کمدی توسط حسن ریوندی

حسن ریوندی اجرا و صداسازی را پس از اینکه دوران خدمت سربازی اش به اتمام رسید به صورت حرفه ای زیر نظر محمد نوری ادامه داد و سلفژ را نیز از او آموخت.

اجرای اولین کنسرت خنده ایران توسط حسین ریوندی

اولین کنسرت خنده ایران توسط حسن ریوندی در 25 تیر ماه سال 92 در برج میلاد برپا شد.

حسن ریوندی

ویژگی های خاص حسین ریوندی در اجرا

جالب است بدانید عمده ترین بخش اجرای ریوندی که در جذابیت او بسیار نقش دارد سوژه سازی آنی و طنز فی البداهه است، بدین گونه که بیشتر مطالب طنز که او در اجراهای خود بیان میکند در همان زمان اجرا ساخته و بیان می شود.

حسن ریوندی با شوخی های سرگرم کننده، بازگو کردن طرح های اجتماعی، شومنی و تقلید صدای خوانندگان در کنسرت های خنده برنامه های خود را پیش می برد.

نکته جالبی که در این میان وجود دارد این است که ریوندی به مدت دو ساعت تمام بدون اینکه وقفه ای ایجاد کند رودر رو در مقابل تماشاگران کنسرت های خنده خود را اجرا می کند و این تبحری است که هر کسی نمی تواند داشته باشد.

حسن ریوندی و اکبر عبدی

اکبر عبدی در کنسرت خنده حسن ریوندی

اولین اجرای حسن ریوندی استندآپ کمدین معروف

همانطور که پیش از این اشاره کردیم اولین اجرای حسن ریوندی به 11 سالگی او برمیگردد که در مدرسه انجام شد وی پس از فعالیت های مختلف در سبزوار به تهران می آید و در آنجا مشغول تحصیل و فعالیت می شود.

حسن ریوندی برای اولین بار در ایران کنسرت خنده ای را اجرا کرد و ناگفته نماند که دوستان ریوندی از اینکه او اسم برنامه های خود را کنسرت خنده می گذارد گله مند هستند و برایشان جای سوال است که چه معنی دارد که اسم این برنامه ها را کنسرت گذاشته است اما ریوندی در پاسخ علمی به آنها گفته است که به خاطر اینکه نتیجه گرفته است در بین تمام موسیقی های دنیا قشنگترین و زیباترین ریتم و ملودی دنیا صدای خنده هر شخص است حتی اگر این خنده با یک ملودی و ریتم باشد باز هم زیباترین خنده هاست.

حسن ریوندی و پوریا پورسرخ

پوریا پورسرخ در کنسرت خنده حسن ریوندی

اولین فعالیت ریوندی در شبکه های اجتماعی

اولین فعالیت حسن ریوندی در فضای مجازی به حدود سال 1391 برمیگردد که مربوط به فعالیت اش در فیس بوک است.

این کمدین جوان در آن سال ها مخاطب چندانی نداشت و به نوعی می توان گفت قدرت در دست خواننده ها و بازیگران مطرح بود چراکه مردم شناختی از توانایی های او نداشتند.

ریوندی در ابتدا برای جذب مخاطب بیشتر اقدام به انتشار پست های طنز گونه کرد و در عرض یک سال توانست با این کار به عنوان پرطرفدارترین صفحه فارسی در بین کاربران معرفی شود.

حسن ریوندی

تاثیر شبکه های اجتماعی در کار ریوندی

شبکه های اجتماعی باعث شده حسن ریوندی نیز همچون بازیگران به محبوبیت و معروفیت خاصی دست پیدا کند و نرم افزارهایی همچون تلگرام و اینستاگرام به عنوان یک تلویزیون شخصی برای معرفی کردن حسن ریوندی تلقی می شود چراکه هر زمان ریوندی یک پست پست خنده دار از خود منتشر می کند همان پست بیش از 300 هزار بازدید میخورد و این برای او و حرفه اش یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.

فیلتر شدن رسانه ها هیچ تاثیری در روند فعالیت حسن ریوندی نداشت چراکه نرم افزارهای دیگر و جدیدی وجود دارد که می تواند با همان ها هم مخاطبین را بیش از قبل جذب کند.

حسن ریوندی

مخالفت حسن ریوندی با تبلیغات در صفحه اش

با وجود اینکه حسن ریوندی پیشنهادات زیادی با هزینه بسیار بالا برای تبلیغ در پیج شخصی خود داشته اما هیچ وقت جواب مثبتی به آنها نداده است و معتقد است که مخاطبین با تبلیغات حس ناخوشایندی پیدا می کنند.

این کمدین کشورمان هرگز از صفحه خود به عنوان یک پیج اقتصادی استفاده نکرده است، البته پیش آمده است که در بعضی مواقع بدون هیچ هزینه ای اقدام به معرفی چیزی یا وسیله ای کند که آن هم در جریان تولید کلیپ بوده است. به عنوان مثال چند مدت قبل اقدام به ساخت کلیپی درباره کتاب بیشعوری کرده بود که بطور شگفت انگیزی در ماه های اخیر این کتاب جزو پرفروش ترین کتاب های سال معرفی شد. ناگفته نماند به گفته خود ریوندی بخاطر این کارهای فرهنگی هیچ وقت از او تقدیر و قدردانی نشده است همانطور که سال هاست ویدیوهای مختلفی از صابون گلنار ساخته اما فیدبکی از طرف کارخانه این صابون دریافت نکرده است.

حسن ریوندی از نگاه منتقدان

خیلی از افراد معتقدند که حسن ریوندی در تقلید صدا بهتر عمل می کند اما بامزه نیست و او را به خاطر کتاب خواندن و مشاوره گرفتن انتقاد می کنند ولی نکته ای که در این میان وجود دارد این است که ریوندی موفق ماندنش را مدیون همین مشاوره ها و کتاب خواندن ها می داند و معتقد است همه انسانهای بزرگ همچون پروفسور حسابی یا ابوریحان بیرونی تا لحظه مرگ به رشد خود ادامه داده اند.

بنابراین تنها دلیل کتاب خواندن حسن ریوندی این است که می خواهد از تجربه گذشتگان در پیشرفت خود استفاده کند. البته بسیار انتقاد پذیر است اما با این تفاوت که همیشه از فردی که او را انتقاد کرده درخواست دلیل منطقی برای نقدش می کند و کلی گویی هایی مثل «بامزه نیستی» را نقد حساب نمی کند و پاسخش نسبت به جایگاه فرد منتقد متفاوت است چرا که گاهی اوقات منتقدانش مخاطبان عادی هستند و گاهی اوقات یک کارشناس استند آپ کمدی بنابراین با توجه به این موارد پاسخ های متفاوتی را ارائه می دهد.

حسن ریوندی

عکس های حسن ریوندی با هنرمندان

حسن ریوندی و غلامرضا صنعتگر

غلامرضا صنعتگر در کنار حسن ریوندی

حسن ریوندی و هنرمندان

نرگس محمدی،نسرین مقانلو، لیلا بلوکات و رامسین کبریتی در کنسرت خنده حسن ریوندی

حسن ریوندی و امین تارخ

امین تارخ در کنسرت خنده حسن ریوندی

حسن ریوندی و احمد مهرانفر

حسن ریوندی و احمد مهرانفر ارسطوی پایتخت

حسن ریوندی و جمشید مشایخی

حسن ریوندی و زنده یاد جمشید مشایخی

حسن ریوندی و لیلا بلوکات

کنسرت خنده حسن ریوندی با حضور لیلا بلوکات

حسن ریوندی و شهاب حسینی

عکسی از حسن ریوندی و شهاب حسینی

حسن ریوندی و پوریا پورسرخ

عکس های پوریا پورسرخ در کنسرت حسن ریوندی

حسن ریوندی و بازیگران پایتخت

رحمان و رحیم پایتخت در کنار حسن ریوندی

حسن ریوندی و هنرمندان

حمید لولایی و مجید اخشابی در کنار حسن ریوندی

حسن ریوندی و بابک جهانبخش

عکسی از بابک جهانبخش و حسن ریوندی

بیوگرافی کامل حسن ریوندی کمدین و مجری مشهور ایرانی+تصاویر

4.587
این مطلب مفید بود ؟798
منبع : صفحه شخصی حسن ریوندی / بخش فرهنگ و هنر نمناک/ک.ک/م.ف
2 نظر به ثبت رسیده است
ناشناس1401-03-18
کمدین خیلی خوبیه
کلا بمب خنده س اصلا
53
مریم1401-03-23
عاشقشم، واقعا کمدین عالیه.????????????????????
42
وبگردی