تولد
فیلم ترسناک
به دلیل هیجانی که در فیلم های ترسناک وجود دارد بسیاری از افراد عاشق این فیلم ها هستند، از این رو ما برای شما لیستی از چند فیلم ترسناک پر فروش آماده کرده ایم.

لیست پرفروش ترین فیلم های ترسناک جهان در چند سال اخیر

سال های اخیر یکی از بهترین دهه ها برای فیلم های ترسناک و ژانر وحشت بود و تعدادشان هم خیلی زیاد و متنوع بود. در واقع تولید این محصولات باعث می شود که بینندگان ترغیب شوند تا روی حس هیجانِ خود پا نگذارند و به تماشای این فیلم ها بپردازند. در این قسمت از فرهنگ و هنر نمناک قصد داریم که بهترین و پرفروش ترین فیلم های ترسناک در جهان را به شما معرفی کنیم و شما را با فیلم ترسناک جدید و پرفروش ترین فیلم ترسناک جهان آشنا کنیم.

شکافته (Split) تولید سال 2017؛ 278 میلیون دلار فروش

یکی از ترسناک ترین فیلم جهان، فیلم سینمایی شکافته به کارگردانی ام نایت شیامالان در سراسر جهان 278 میلیون دلار فروخت و یکی از بهترین فیلم های سال های اخیر است. مردی که نقش اصلی این فیلم را ایفا می کند، دچار اختلال شخصیتی است که دو خانم را به دلایل شخصی و ذهنی گروگان می گیرد.

شخصیت اصلی فیلم به خوبی توانسته جای 23 نفر بازی کند که همگی شخصیت های متفاوت خودش هستند. در واقع این فیلم شبیه یک معمای پازل می باشد که مخاطب به تدریج تکه های آن را کنار هم قرار می دهد و داستان را کشف می‌ کند.

سینمایی شکافته

یک مکان ساکت 2 (A Quiet Place 2) تولید سال 2021؛ 296 میلیون دلار فروش

فیلم ترسناک جذاب یک مکان ساکت 2، محصول سال 2021 است که در سراسر جهان 296 میلیون دلار فروخت، یکی از فیلم های دهه اخیر می باشد که در ژانر وحشت ساخته شده و در مورد حمله هیولاهایی است که ناشناخته هستند و زمین را به تسخیر خودشان در می آورند.

شاید خیلی ها یک مکان ساکت 1 را ترجیح بدهند؛ اما این فیلم هم شما را به هیجان زیادی در خواهد آورد‌. این فیلم توانسته صحنه هایی که جان انسان ها را تهدید می کند را به خوبی به تصویر بکشد و واقعاً شما را بترساند.

فیلم سینمایی ترسناک

آنابل –افرینش (Annabelle:Creation) تولید سال 2017؛ 305 میلیون دلار فروش

فیلم خیلی ترسناک آنابل محصول سال 2017 با فروش 305 میلیون دلاری جزو ده فیلم برتر ترسناک در دهه اخیر دسته بندی می شود. این فیلم در مورد یک عروسک تسخیر شده صحبت می کند که قرار است به کشف شخصیت داخل آن بپردازند. صحنه های ترسناک بسیار زیادی دارد و با فیلم های ترسناک کلیشه ای کاملا متفاوت است.

سینمایی آنابل

احضار 2 (The Conjuring 2) تولید سال 2016؛ 310 میلیون دلار فروش

فیلم خارجی وحشتناک احضار 2 محصول سال 2016 در کل جهان حدود 310 میلیون دلار فروخت. این فیلم داستان یک خانواده است که در سال 1970 زندگی می‌ کنند. ظاهراً خانه ای که به تازگی به آنجا رفته اند، به تسخیر ارواح در آمده است و از یک نفر کمک می گیرند تا بتواند با مهارت هایی که دارد، این روح های تسخیر شده را از بین ببرد.

فیلم احضار به خاطر شخصیت پردازی نقش های اصلی و موضوع پیچیده ای که دارد، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و قطعاً شما را سرشار از هیجان خواهد کرد.

سینمایی کانجورینگ 2

رزیدنت اویل فصل آخر (Resident Evil) تولید سال 2016؛ 314 میلیون دلار فروش

رزیدنت به عنوان یکی از ترسناک ترین فیلم ترسناک، اویل در فصل آخر که در سال 2016 ساخته شد، توانست 314 دلار در کل دنیا فروش داشته باشد و طرفداران فصل های قبلی این فیلم با شوق و علاقه زیاد فصل آخر را هم دنبال کردند. این فیلم فروش بسیار بالایی داشت و در ژانر وحشت به شدت موفق عمل کرد.

سینمایی رزیدنت اویل

احضار 1 (The Conjuring) سال تولید2013؛ 317 میلیون دلار فروش

فیلم سینمایی احضار 1 محصول سال 2013، 317 میلیون دلار فروخت. این فیلم به عنوان یکی از فیلم های ژانر وحشت در مورد خانه‌ای است که یک خانواده به تازگی به آنجا نقل مکان کرده اند و با اتفاقات عجیب و غریب مواجه می شوند و قصد دارند که ارواح داخل آن خانه را پیدا کنند. فیلم احضار یکی از ترسناک‌ترین فیلم هایی می باشد که در دهه اخیر ساخته شده است.

سینمایی احضار1

یک مکان ساکت (A Quiet Place) سال تولید 2018؛ 334 میلیون دلار فروش

یک مکان ساکت محصول سال 2018 در سراسر جهان توانست 334 میلیون دلار بفروشد. احتمالا زمانی که این فیلم را تماشا می کنید، حتی کوچکترین صدا هم شما را بترساند. در واقع این فیلم به شدت شما را تحت تاثیر قرار داده و مجذوب خودش می کند.

اکثر سکانس های این فیلم ترسناک هیجانی بدون دیالوگ هستند و کاراکتر ها و شخصیت های اصلی با زبانِ علامت و نشانه صحبت می کنند و در نتیجه حتی صدای کشیده شدن ناخن روی هر سطحی هم می‌ تواند تنش و ترس را در شما بیدار کند.

سینمایی یک مکان ساکن

راهبه (The Nun) سال تولید 2018؛ 363 میلیون دلار فروش

راهبه فیلم سینمایی محصول سال 2018 که 363 میلیون دلار فروخت؛ یکی دیگر از فیلم های ترسناکی است که شبیه به دنیای احضار می باشد. در مورد یک شیطان روایت می کند که در یک قلعه در رومانی زندگی می کند. این داستان مربوط به سال 1950 است. طراحی صحنه در این فیلم به شدت عالی می باشد و خیلی خوب می‌ تواند شما را ترسانده و به هیجان در بیاورد.

سینمایی راهبه

ایت فصل 2 (it 2) سال تولید 2019؛ 469 میلیون دلار فروش

فیلم سینمایی وحشتناک ایت که فصل دوم آن در سال 2019 ساخته شد، 469 میلیون دلار فروخت و یکی از پرفروش ترین فیلم های دنیا در ژانر وحشت شد. این فیلم در مورد جوانانی روایت می کند که شخصیت اصلی فیلم هستند و دوران کودکی خود را سپری کرده اند و قصد دارند که دوباره با دلقک ترسناکی که در دوران کودکی او را می شناختند و شبیه به جوکر است، مواجه شوند.

فیلم ترسناک

ایت فصل 1 (it 1) سال تولید 2017؛ 701 میلیون دلار فروش

فصل یک فیلم سینمایی ایت در سال 2017 ساخته شد که 701 میلیون دلار در کل دنیا فروش داشت و پرفروش ترین فیلم ترسناک دنیا است. شخصیت های اصلی هفت کودک هستند که درگیر مخمصه می‌ شوند و با یک دلقک ترسناک روبرو هستند. این فیلم هم شبیه احضار، صحنه های ترسناکی شبیه واقعیت دارد. هر کدام از این کودکان داستان تراژدی خودشان را دارند و در معرض آسیب قرار می گیرند.

سینمایی ایت

پرفروش ترین فیلم ترسناک جهان که دیدنش جرات میخواهد

4117
این مطلب مفید بود ؟9423
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ن.ح
1 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی