تولد
باوقار بودن
یک خانم با شخصیت و باوقار ابتدا باید ظاهر آراسته و تمیز داشته باشد و نکات آداب و معاشرت صحیح را بداند و با دیگران رفتار سنگین و ارتباط خوبی داشته باشد.

چطور یک فرد با وقار و سنگین باشیم؟

آیا تاکنون پیش آمده است که فکر کنید یک فرد چگونه می تواند با وقار باشد و راز این امر چیست؟ افرادی که آداب معاشرت صحیح را می دانند غالبا باوقار و سنگین به نظر می رسند، خواندن دستورالعمل های مربوط با آداب صحیح و پیروی از آن ها می تواند به شما در داشتن وقار و شخصیت برتر کمک کند. این توصیه ها با تمرین زیاد در شخصیت تان نهادینه می شوند.

هنگامی که تنها هستید در مقابل آیینه این ظرافت رفتاری را تمرین کنید و سپس به دوستانتان شخصیت جدیدتان را نشان دهید و هر وقت با شخصیت جدید خود احساس راحتی داشتید، می توانید همه جا و در کنار همه افراد شخصیت خود را نشان دهید.

سنگین و باوقار بودن

آن چه به نظر می رسید

مردم در مورد ظاهر شما قضاوت می کنند و هیچ کاری نمی توان در این باره انجام داد؛ بنابراین از آن به نفع خود استفاده کنید. برای تغییر کردن تنها لازم است در انتخاب خود عاقلانه رفتار کنید و خود را از دیدگاه دیگران هم ببینید. در ادامه این بخش از نمناک نکاتی در مورد اصلاح شکل ظاهری وجود دارد.

راه و روش ساده ولی موثر برای آنکه باوقار باشید

وضعیت بدن:

هنگام راه رفتن صاف بایستید و سرخود را بالا بگیرید. هنگام نشستن قوز نکنید زیرا زبان بدن شما چیزهای زیادی در مورد تان می گوید.

بیان:

لازم نیست مدام لبخند بزنید یا اخم کنید اما سعی کنید چهره ای دوستانه و صمیمی داشته باشید.

دختر متین و باوقار

لباس:

به طور مناسب لباس بپوشید. چنانچه در مورد پوشش خود در مراسمی خاص شک دارید با اسپانسر یا میزبان تماس بگیرید و ازاین بابت مطلع شوید. هرگز لباس های چروکیده و کثیف نپوشید و برای تمیزی کفش هایتان نیز زمان لازم را بگذارید.

آرایش:

آرایش ملایم همیشه بهتر از افراط در این زمینه است. صورتتان را تمیز بشویید و یک ویژگی را برای تقویت زیبایی خود در نظر بگیرید. اکثر متخصصین آرایش به مشتریان خود توصیه می کنند که یا بر چشمانتان تمرکز کنید یا لب ها، نه هر دو!

آرایش خانم باوقار

آن طور که صحبت می کنید:

فردی با وقار همیشه در مورد آنچه می داند با اطمینان صحبت می کند. او همچنین شنونده خوبی است و باعث می شود سایر افراد با او احساس راحتی داشته باشند. اگر بتوانید این احساس را به افراد بدهید بنابراین برداشت آن ها از شما مثبت خواهد بود.

قبل از صحبت کردن فکر کنید:

قبل از اینکه حرف بزنید به صحبت هایتان فکر کنید و فکر کردن قبل از شروع صحبت باعث گزیده‏گویی شده و از هرگونه گاف زدن و همچنین بیهوده گویی و با عجله صحبت کردن جلوگیری می‏کند.

مشخصات خانم باوقار

در امور دیگران دخالت نکنید:

یکی از مهم ترین موارد اشاره شده در این بخش از نمناک این است که باید همیشه در نظر داشته باشید که امور دیگران به ما ربطی ندارد زیرا اگر ربط داشت، با ما نیز در میان گذاشته می‎‏شد. پس در امور دیگران دخالت نکنید بیش از حد کنجکاو نباشید. دخالت در امور دیگران باعث می شود آنها تمایلی برای ادامه ارتباط با شما نداشته باشند.

کمتر شوخی کنید:

شوخی باید با فکر قبلی و بررسی بیان شود و اگر شوخی کوچک و ملیح باشد، بسیار شیرین است اما شوخی فراوان انرژی ذهنی را کاسته و حرمت ها را از بین برده و موجب بی احترامی می شود.

شوخی خانم باوقار

از دروغ بپرهیزید:

مسائل را بزرگتر از آنچه هست جلوه ندهید و از بیان حرفهای بیخودی و دروغ و بزرگ کردن خود بپرهیزید. مردم افرادی را دوست دارند که خود واقعیشان هستند پس مرتبا درمورد خود اغراق نکنید.

با صدای بلند نخندید:

صدای بلند خنده و یا قهقهه زدن شخصیت انسان را زیر سوال می‏برد و باعث می شود دیگران از خنده شما سوء برداشت کنند. یک لبخند کوچک باعث جذب می‏شود.

گاهی سکوت کنید:

برای جذاب و با وقار بودن برخی مواقع سکوت کنید زیرا سکوت انسان را عاقلتر و با تجربه تر نشان می دهد. سکوت تاثیری ذهنی در افراد می گذارد.

استایل با وقار

در رفتار و کلام قاطعیت داشته باشید:

افرادی که شخصیتی قاطع دارند هدفهای مشخص و ارزش های معینی و برنامه های مدونی دارند، بسیار جذابند.سست عنصر نبودن و پای تصمیمات و تعهدات ماندن موجب جذابیت است.

به خود و دیگران احترام بگذارید:

از زدن صحبت های بی ادبانه و انجام کارهای ناشایست دوری کنید. شخص مودب و متین و محترم بی تردید جذاب تر از بی ادبان است. تحقیر و تمسخر و غیبت و بدگویی مخالف با احترام است.

رفتار زنان با وقار

چگونه با ظرافت صحبت کنیم:

 • اغلب لبخند بزنید و تماس چشمی برقرار کنید.
 • بیانی واضح داشته باشید و از صحبت های عامیانه با افرادی که آشناییت ندارید، خودداری کنید.
 • از ابراز ناراحتی های خود خودداری کنید و نارضایتی های خود را به هرکسی که صحبت می کنید، منتقل نکنید. افرادی را که به آن ها اعتماد دارید، برای خود حفظ کنید.
 • اطلاعات شخصی خود را بیش از حد بیان نکنید زیرا مردم نیازی به دانستن برخی از آن ها ندارند.
 • گوینده خوبی باشید و توجه اطرافیان را به خود معطوف کنید.

صحبت خانم با وقار

آن طور که عمل می کنید:

برای این که به عنوان فردی با شخصیت به نظر برسید باید با وقار و متانت رفتار کنید و برای جلب توجه دیگران، کاری کودکانه یا احمقانه انجام ندهید.

راه کارهای عمل باوقارانه عبارتند از:

 1. از هر گونه رفتار حواس پرتانه خودداری کنید. هوشیار بمانید و کاری نکنید که بعدا باعث شرمندگی شما شود.
 2. برای بهتر شدن در کلاس هایی شرکت کنید تا چیزهای جدیدی بیاموزید.
 3. اطلاعات خود را در زمینه هنر افزایش دهید؛ بدین منظور در کنسرت و تئاتر شرکت کرده و از موزه ها بازدید کنید.
 4. قبل از سفر به مکانی جدید، نسبت به آداب و رسوم و زبان مقصد مطلع شوید.
 5. هنگامی که به مهمانی دعوت می شوید در اسرع وقت آن جا باشید و تهیه هدیه ای برای میزبان را فراموش نکنید.
 6. از تشکر کردن غافل نشوید.
 7. هنگام صرف غذا رفتار صحیح هنگام غذا خوردن را بیاموزید و به نمایش بگذارید.
 8. در رستوران ها، آرایشگاه یا هرجای دیگری که خدماتی را دریافت می کنید، مشتری با اخلاقی باشید.
 9. با دیگران مهربان و بخشنده رفتار کنید.
 10. افراد دارای شخصیت مسلط و چیره بر غرایز و امیال، دارای تسلط بیشتری هستند و کسانی که نمی توانند امیال خود را کنترل نمایند و به زبان و نگاه خود مسلط نیستند، جذابیتی ندارند پس نگاه و امیالتان را کنترل کنید.
 11. به حریم شخصی دیگران احترام بگذارید و نظر افرادی که به وضوح نشان می دهند احتیاج به خلوت بیشتری دارند را محترم بشمارید.
 12. برای کسانی که به منزل شان دعوت شده اید، سر فرصت میزبانی کنید.

برای باوقار و سنگین بودن کافیه این موارد رو بدونید

4.8588
این مطلب مفید بود ؟56028
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : آداب معاشرت
وبگردی