داماد خوب بودن
آقایانی که تازه ازدواج کرده اند اگر می خواهند برای خانواده همسرشان داماد خوب و دوست داشتنی باشند باید برخی رفتارها و کارها را انجام دهند تا محبوب شوند.

راه و روش داماد خوب برای خانواده همسر بودن

ازدواج و تشکیل خانواده تنها موجب پیوند دو فرد نمی شود بلکه زن و مرد پس از ازدواج باید با خانواده طرف مقابل رفت و آمد نمایند. نحوه رفتار عروس و داماد با خانواده همسر تاثیر زیادی بر روابطشان دارد. معمولا پس از ازدواج زوجین دوست دارند در دل خانواده همسر جا باز کرده و محبوب خانواده شوند.

این بخش از خانواده پلاس نمناک به آقایانی اختصاص یافته که به تازگی داماد شده اند و دوست دارند نزد خانواده همسرشان محبوب و دوست داشتنی شوند. برای این که همیشه داماد خوبی باشید رفتار شما در روزها و ماه های اول ازدواج از اهمیت بیشتری برخوردار است و شما باید فوت و فن هایی را بدانید تا بتوانید روابط خود با خانواده همسرتان را به خوبی مدیریت کنید.

چگونه داماد خوبی برای خانواده همسرمان باشیم؟

رفتارهای زیر را انجام دهید تا داماد خوبی برای خانواده همسرتان باشید:

مردانه رفتار کنید:

برای اینکه نزد خانواده همسرتان محبوب باشید، مانند یک مرد واقعی رفتار نمایید و به خانم های خانواده احترام گذاشته و به برخی سنت ها پای بند باشید و رفتار پخته و بالغانه داشته باشید.

داماد خوب بودن

صبور باشید:

صبوری نشانه درک بالای فرد است. در روابطتان عجول نباشید و طرف مقابل را تحت فشار قرار ندهید و صبر کنید تا شرایط مناسب شود.

دروغ نگویید:

فروتن باشید و مهارت هایتان را در عمل نشان دهید و قابلیت های خود را به آن ها اثبات کنید.درباره توانایی هایتان دروغ نگویید. سوالات پدر و مادر همسرتان را با صبر پاسخ دهید و ناراحت نشوید و به آن ها درباره خودتان راست بگویید.

عصبانی نشوید:

همه افراد عصبانی می شوند ولی آیا عصبانی نشان دادن خود و بد وبیراه گفتن به زمین و زمان شما را آرام می کند؟ هنگامی که خانواده همسرتان حضور دارند، پر نشاط باشید و عصبی نشوید و اگر اختلافی با همسرتان دارید، در خلوت با او در میان بگذارید.

عصبانی شدن

از خانواده تان بد نگویید:

هیچ گاه جلوی خانواده همسرتان بد خانواده خود را نگویید و رازها را فاش نکنید. یادتان باشد رفتار شما با مادر و خواهرتان الگویی برای رفتار شما با همسرتان تلقی خواهد شد. اگر خانواده همسرتان بدانند رفتار شما با خانواده خود سرشار از احترام است، خیال آنها بابت دخترشان راحت می شود.

در کار منزل کمک کنید:

کمک کردن در کار منزل شان آقایان را پایین نمی آورد. پس وقتی در خانه همسرتان مهمان هستید، به پدر و مادر او در انجام کار ها کمک کنید و سوال کنید چیزی نیاز ندارند که شما از بیرون تهیه کنید؟ اگر وسیله ای در منزل به تعمیر نیاز دارد، تعمیر آن را انجام دهید.

گاهی هدیه دهید:

محبت را زیاد می کند پس مناسبت ها را برای هدیه دادن به همسرتان و اعضای خانواده او فراموش نکنید. لازم نیست هدیه های گران قیمت بخرید. در مناسبت ها می توانید در حد یک کتاب، یک شاخه گل و… . هدیه دهید. وقتی به دیدن نامزدتان می روید، هدیه بخرید و گاهی اوقات هم گل، شیرینی یا هدیه برای اعضای دیگر خانواده ببرید.

هدیه به مادر زن

نظر خواهی کنید:

اهل استبداد و خودرایی نباشید و نشان دهید که نظر دختر آن ها و خانواده اش برای شما مهم است. اینکه پدر و مادر همسر شما شخصیت مشورت کننده ای داشته باشند، بسیار برای آنها خوشحال کننده است و با این کار به آن ها نشان می دهید برای نظر و تجربه و مشورتشان ارزش قائلید.

صمیمی تر رفتار کنید:

برای اینکه با خانواده همسرتان صمیمی تر شوید، یک گردش دسته جمعی یا یک پیک نیک آخر هفته، یک مسافرت چند روزه راه بیندازید یا از آن ها دعوت کنید به خانه خودتان بیایند.

شوخی بیجا نکنید:

شوخ طبعی بسیار پسندیده است اما با بزرگ تر خود هرگز شوخی های سخیف نکنید و کوچک تر از خود را هم به تمسخر نگیرید. شوخی هایتان باید در نهایت متانت و ظرافت باشد.

احوال آن ها را جویا شوید:

هر از گاهی تلفن های خصوصی داشته باشید و احوال آن ها را جویا شوید. با این کار می توانید بیشتر اعتماد و محبت آن ها را جلب و خیال شان را بابت صلاحیت های خود راحت کنید.

تلفن با خانواده همسر

کلام و رفتار مودبانه داشته باشید:

سنجیده حرف بزنید و در صحبت کردن از کلمات زشت و ناسزا استفاده نکنید و کلمات ساده ای مانند:ممنون، لطفا، اگر مقدوره، خواهش میکنم، لطف کردید و… را به کار ببرید.

در هنگام عصبانیت و مشاجره ها پس از آرام شدن لب به سخن بگشایید و فراموش نکنید کلمات تا وقتی جاری نشده اند در برابرشان مسئولیتی نداریم اما همان که بر زبان آمد مسئولیت تمام جوانب آن با ماست.

محکم و قوی باشید:

در مواجه با مشکلات با حفظ آرامش به دیگران دل گرمی دهید و در زمان مشکلات دستگیر خانواده همسرتان باشید و نسبت به مشکلاتشان بی تفاوت نباشید.

خوش اخلاق باشید:

و نسبت به همسر و خانواده اش مهربان و خوشرو باشید. خوش اخلاقی صفتی نیکویی است که زندگی را به کام خودمان و دیگران شیرین می کند. خوش اخلاقی با دیگران باعث می شود که آنها به شما بیشتر احترام بگذارند.

خصوصیات داماد خوب

اعتدال را رعایت کنید:

در رابطه با خانواده همسر اعتدال را رعایت کنید. مدام در خانه خانواده همسرتان نباشید و به آرامش و حریم خصوصی خانواده همسرتان احترام بگذارید و در روابط خود افراط و تفریط نداشته باشید.

خودتان باشید:

در بخش های قبلی سبک زندگی نمناک به این امر مهم اشاره کردیم که باید به خودتان ایمان داشته باشید و سعی کنید هر روز از دیروز بهتر باشید. خودتان باشید و از تظاهر کردن دست بردارید و خودتان را به گونه ای دیگر نشان ندهید.

مهمان نواز باشید:

همسر شما در خانه پدر و مادر بزرگ شده و با خویشاوندانش معاشرت و رفت و آمد داشته، نمی تواند با آنان قطع رابطه کند. بنابراین مهمان نواز باشید و خانواده همسرتان را به خانه خود دعوت کرده و از آنها به خوبی پذیرایی نمایید.

نحوه رفتار با خانواده زن

عفّت زبان داشته باشید:

هرگز در گفتار با کلمات توهین آمیز و فحش و ناسزا دیگران را نیازارید و در بحث و مشاجره ها با همسرتان به خانواده اش توهین نکنید.

راز خانواده همسرتان را حفظ کنید:

راز خانواده همسرتان را حفظ کنید و جار نزنید. آنها به شما اعتماد داشته اند که راز خود را درمیان گذاشته اند پس راز خانواده همسرتان را حفظ کنید و به کسی نگویید.

نگرش های منفی را کنار بگذارید:

در جامعه ما نیز القائاتی منفی در مورد مادر زن وجود دارد و این امر گاه در مواردی آنقدر شدید می شود که گویی این دو، خدای ناکرده دشمن یکدیگر می باشند. این ذهنیت های منفی در روابط تاثیرگذارند پس کلیشه های منفی را کنار بگذارید.

20 راز داماد خوب بودن برای خانواده همسر

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی