آموزش شارژ سریع گوشی آیفون
اگر شما هم مشکل دیر شارژ شدن گوشی آیفون دارید و هنوز راه حلی پیدا نکرده اید، در این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک با راه های “شارژ سریع آیفون” آشنا خواهید شد.

ترفندهای شارژ سریع آیفون

گوشی های آیفون یکی از گوشی های پرفروش بازار جهانی هستند که بنابر قابلیت هایی که دارند طبیعتا یکی از گران قیمت ترین گوشی ها هستند و بنابر محدودیت ها و تحریم هایی که برای این گوشی در نظر گرفته شده است، وقتی گوشی آیفون شما دچار مشکل یا مشکلاتی می شود، باید هزینه نسبتا زیادی را بپردازید تا بتوانید همانند روزهای اول از گوشی استفاده کنید.

اما یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر یک از ما رخ داده باشد، دیر شارژ شدن گوشی آیفون می باشد که خوشبختانه در گوشی های نسل جدید آیفون چنین معضلی وجود ندارد و متاسفانه در گوشی های نسل های قبلی ایفون وجود دارد. با این وجود اگر با مشکل دیر شارژ شدن گوشی ایفون روبرو شده اید و هنوز راه حل مناسبی را مرتبط با این موضوع پیدا نکرده اید، ما در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با آموزش شارژ سریع آیفون آشنا خواهیم ساخت. همراه ما باشید.

1- گوشی را در حالت هواپیما airplane mode قرار دهید

شارژ سریع ایفون

اولین و مهم ترین روشی که برای شارژ سریع آیفون پیشنهاد می کنیم، استفاده از حالت هواپیما است چرا که یکی از روش های کاربردی در این زمینه است چرا که تمام اتصالات گوشی را می بندد و اگر در کنار این حالت، شما برنامه های باز و در حال اجرا را نیز ببندید، سرعت شارژ افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد و به باتری هم هیچ آسیبی وارد نخواهد شد. توجه بسیار مهم این است که در طی این مدت، گوشی را هم از برق جدا نکنید و هم از آن استفاده نکنید و بعد از شارژ کامل گوشی را از شارژر جدا کنید و سپس از آن استفاده کنید.

2- گوشی را خاموش کنید

شارژ سریع گوشی

بطور کلی وقتیکه گوشی روشن است، همزمان چندین برنامه در پشت صحنه گوشی وجود دارند که بدون اجازه ای از شما در حال فعالیت هستند. با این وجود اِلِمان های زیادی وجود دارند که وقتی گوشی روشن است، آنها هم در حال آپدیت هستند و اما وقتی که گوشی خاموش است، تمام این اِلمان ها بسته خواهند شد و نمی توانند به شارژ باتری گوشی، آسیبی وارد کنند. توصیه ای که برای شما داریم این است که از سعی و تلاش برای خاموش/روشن کردن گوشی خودداری کنید و اجازه دهید فرایند طبیعی شارژ شدن گوشی اجرا شود.

3- قاب آیفون را خارج کنید

شارژ سریع آیفون

جدا کردن قاب گوشی، یکی از عوامل حتمی نیست و اما یکی از معضلات اصلی می باشد که در طول بلند مدت می تواند به باتری آسیب برساند چرا که وقتی گوشی را به شارژر متصل می کنیم، باتری بصورت خواه ناخواه داغ می شود و اما اگر محفظه ای برای خنک شدن وجود نداشته باشد، میزان دمای گوشی افزایش پیدا خواهد کرد و در نهایت باتری شاید تخریب شود. به همین دلیل توصیه می شود در حین شارژ گوشی را از قاب خارج سازید تا از افزایش دمای گوشی جلوگیری کنید که بی شک یکی از راه های شارژ سریع گوشی های آیفون می باشد.

4- گوشی را خنک نگه دارید

شارژ آهسته آیفون

اگر شما قاب گوشی را در حین شارژ از گوشی جدا کنید، کمک زیادی به عدم افزایش دمای گوشی خواهید کرد. اما یک موضوع مطرح است و آن هم دمای محیطی است که شما در آن محیط گوشی را به شارژر متصل می کنید. اگر محیطی که شما گوشی را به شارژر متصل می کنید، دارای دمای بیشتری نسبت به دمای اتاق است طبیعتا گوشی با افزایش دما روبرو خواهد شد. بنابراین توصیه ای که داریم این است که گوشی را در مقابل نور خورشید و همچنین در محیط های گرم به شارژر متصل نکنید.

5- از شارژر اورجینال استفاده کنید

شارز سریع ایفون

زمانیکه شارژر گوشی هر یک از ما خراب شود از آنجاییکه نیاز مبرم به گوشی و همچنین شارژر داریم، به هر فروشگاه لوازم جانبی موبایل ممکن است سر بزنیم تا اقدام به خرید شارژر کنیم. اما در این حین ممکن است شخص فروشنده شارژر غیر اورجینال را به عنوان شارژر اورجینال به ما بفروشد. با این وجود در طول بلند مدت گوشی آیفون ما به همراه باتری دچار مشکل خواهد شد چرا که میزان ولتاژ تعریف شده به باتری نخواهد رسید یا بیشتر از میزان مجاز خواهد رسید. به همین دلیل توصیه می شود از نماینده های اصلی و شناخته شده اقدام به خرید لوازم جانبی گوشی آیفون کنید.

5 ترفند فوق العاده برای شارژ سریع گوشی های آیفون

3.241
این مطلب مفید بود ؟2615
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی