سازه های غول پیکر
انسان ها با علم و هوش فوق العاده ای که دارند می توانند چیزهای غیرممکنی بسازند. اگر این سازه های غول پیکر را ببینید باورتان نمی شود که ساخت دست انسان باشد.

باورتون میشه اینها رو انسان ساخته باشه

انسان بهترین موجود خلق شده در عالم هستی است چرا که با تفکر و هوشی که خداوند در نهاد او قرار داده، میتواند به علوم بی شماری دست یابد. انسان ها با هوش خارق العاده خود از گذشته تا کنون کارهای سخت و به ظاهر غیرممکنی را انجام داده اند و وسایل فوق العاده ای را ساخته اند که با اولین نگاه به آنها در ذهنتان نمی گنجد که ساخته بشر باشد. در ادامه این بخش از سرگرمی و گوناگون نمناک به معرفی سازه هایی انسان ها می پردازیم که حیرت زده تان خواهند کرد.

بزرگترین برج جهان

قلعه بودا بزرگترین برج جهان است که حدود 128 متر طول دارد. این برج بسیار بلند روی یک ساختمان بسیار مرتفع با طول 25 متر قرار گرفته است که طول برج با ساختمان روی یکدیگر 153 متر می شود. این برج بزرگ در ایالت هنان در چین قرار گرفته و در سال 2002 ساخته شده است.

قلعه بودا

بزرگترین آبشار در جهان

آبشار ثروت در سنگاپور بزرگترین آبشار جهان محسوب می شود و بزرگترین مرکز خرید هم در اطراف این آبشار قرار گرفته است. این آبشار در سال 1995 ساخته شده و سمبل ثروت و زندگی است.

جنس این آبشار از برنز سیلیکونی است و حلقه های دایره ای شکلی در آن وجود دارند که حدوداً 66 متر پشت سر یکدیگر قرار گرفته اند و این حلقه ها روی ستون های بسیار بلندی هستند و ارتفاع بسیار بلندی دارند.

حلقه های برنزی داخل این آبشار بر اساس آداب و رسوم هندو ساخته شده اند و به معنای جهان و سمبل انسان و اتحاد هستند و رعایت مساوات و عدالت بین نژاد های مختلف و مذاهب متفاوت را در سنگاپور نشان می دهند.

آب موجود در این آبشار سمبل زندگی و ثروت است. بعضی از آن ها معتقدند که اگر مردم سه بار آب این آبشار را لمس کنند و اطراف آن راه بروند، خوش شانسی زیادی در زندگی آن ها اتفاق خواهد افتاد.

آبشار ثروت در سنگاپور

بزرگ ترین چرخ و فلک جهان

های رولر در لاس وگاس، نوادا، آمریکا بزرگترین چرخ و فلک جهان محسوب می شود که 167 متر ارتفاع دارد. این چرخ و فلک 28 عدد کابین دارد که در هرکدام 40 نفر جای می گیرند. چرخش کلی این چرخ و فلک 30 دقیقه زمان نیاز دارد. ساخت این چرخ و فلک از سال 2011 آغاز شد و در 31 مارس سال 2014 قابل استفاده شد.

بزرگترین آسانسور بیرونی در جهان

این آسانسور در کشور چین قرار دارد و بزرگترین آسانسور بیرونی در جهان محسوب می شود. این آسانسور بیش از 304 متر ارتفاع دارد. ریل این آسانسور در درازای یک کوه در ایالت هونان چین قرار گرفته است. این آسانسور شیشه ای می تواند هم زمان 40 نفر را جابجا کند. ساخت آن از اکتبر سال 1999 شروع و در سال 2002 تکمیل شد.

این آسانسور بلندترین اسانسور و سریع ترین آسانسور همراه با بیشترین ظرفیت است. البته در مدت زمان کوتاهی، استفاده از این آسانسور را متوقف کردند. علت آن هم نگرانی های امنیتی بود اما دوباره در سال 2003 اجازه دادند که عموم مردم از آن استفاده کنند. تقریباً یک دقیقه طول می کشد که این آسانسور به بالاترین حد از ارتفاع خودش برسد.

باورتون میشه اینها رو انسان ساخته باشه؟ + عکس

510
این مطلب مفید بود ؟100
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی