ایده های پولساز
بعضی از ایده هایی که در ذهن بوجود می آید بسیار خلاقانه و بعضی بسیار احمقانه هستند، اما این نظر شماست ممکن است بقیه از ایده های مسخره شما خیلی استقبال کنند.

ایده های به ظاهر مسخره اما پولساز در جهان

در دنیای امروزی همه افراد به دنبال راهکار هایی هستند که بتوانند کمتر کار کنند و بیشتر پول در بیاورند اما جالب است بدانید که بعضی از میلیونر های دنیا از راه هایی میلیونر شدند که خودشان هم فکر نمی کردند؛ راه هایی که به نظر ما مسخره می آید اما برای آن ها سود بسیار زیادی داشته است، که در این قسمت از نمناک تعدادی از آن ها را به شما معرفی می کنیم.

صورتک خندان

صورتک خندان زرد رنگ نمادی که در سراسر جهان پیچیده است و در بسیاری از کشورها این نماد بسیار بزرگ و شناخته شده است و نمی توان جایی رفت و آن را ندید. این ایده در وهله اول 45 دلار قیمت داشت و از این طریق حق چاپ عکس آن را گرفتند و بعد ها پتانسیل بازاریابی بسیار بزرگی پیدا کرد و اکنون مجوز تصاویر آن بیش از 50 میلیون دلار ارزش دارد.

صورتک خندان

چسب پارچه ای

این چسب اولین بار توسط جورج مسترال ابداع شد که از طریق نوعی گیاه روی پارچه ها ایجاد می کردند که معمولا برای کیف ها و کفش ها استفاده می شد. داخل هر کدام از نقاط این چسب ذرات بسیار ریزی قرار گرفته است که از مواد مصنوعی هستند و اکنون هر سال بیش از 100 میلیون دلار درآمد این کمپانی است.

نی های عجیب و غریب

این نی ها تا چند قرن وجود داشتند و اکنون هم جزء پرطرفدارترین ها هستند. طراحی آن ها در طول زمان تغییر کرده است اما باز هم بسیاری از کودکان ترجیح می دهند که برای خوردن شیر یا آبمیوه های معمولی از این نی های بامزه با شکل عجیب و غریب استفاده کنند که باعث شده از این کمپانی هر سال میلیون ها نی بفروشد.

توپ یا گوی جادویی

درست است که این توپ هیچ قدرتی در پیشگویی از آینده ندارد اما باز هم جزء آیتم های رایجی است که در خانه بسیاری از مردم اروپا و آمریکا یافت می شود. این اسباب بازی خیلی ساده ساخته می شود و یک توپ پلاستیکی در آن به کار رفته شده است اما به شدت توانسته با هزینه کم طرفدار زیادی را جذب کند و میلیون ها دلار درآمد سالانه داشته باشد.

گوی شیشه ای

بالش با طرح حیوان

کودکان عاشق این هستند که از خرس های عروسکی کوچولو لابلای اسباب بازی هایشان داشته باشند اما جنیفر تلفر فردی بود که تمام این حیوانات را به شکل بالش در آورد و آن را برای کودکان به فروش رساند که اکنون هم طرفداران بسیار زیادی دارد.

هوم پیج میلیون دلاری

الکس توانست یک میلیون دلار از طریق این ایده به دست بیاورد. دانش آموز 21 ساله ای که قرار بود خرج دانشگاهش را هر طور شده در بیاورد و ایده فروش فضای وب سایت برای تبلیغات به ذهنش رسید.

هر پیکسل در این صفحه را به قیمت یک دلار فروخته و هنگامی که سایتش بین دیگران مشهور شد، کمپانی ها در سراسر جهان از نام او استفاده کردند و باعث شد که او به درآمد بالایی برسد.

عروسک حیوانات

در گذشته عروسک های خرسی طرفداران بسیار زیادی داشتند اما کم کم افراد فعال دیگری در این زمینه آمدند و عروسک حیوانات مختلف را ساختند که در وهله اول در زنجیره های خرده فروشی نبودند و کم کم طرفداران زیادی در بین کودکان پیدا کرد تا اینکه درآمد این کارخانه ها هر سال بیش از میلیاردها دلار شد.

عروسک

اسنوگی

اسنوگی یک لباس بسیار راحت و گشاد است که ظاهر بامزه ای دارد. در تبلیغات هم از آن استفاده می کنند و بسیاری سلبریتی ها آن را می پوشند و در فرهنگ های مختلف هم از آن استفاده می کنند. این لباس راحتی هزینه زیادی ندارد اما توانسته که هر سال 20 میلیون تعداد را به فروش برساند.

خرچنگ های دیواری

این خرچنگ های دیواری اسباب بازی هستند اما در کشور چین به عنوان کادو توسط افراد مختلف استفاده می شوند و کمپانی توانست برای طراحی ساده هر سال بیش از 100 هزار دلار از آن درآمد کسب کند که امسال هشتاد میلیون دلار از آن فروختند.

حلقه ورزشی

یک حلقه دایره ای ساده که شاید هیچ کس فکرش را نمی کرد که اینقدر طرفدار پیدا کند اما بسیاری از افراد از آن، در انواع مختلف خریداری می کنند و در سراسر جهان بیش از 100 میلیون واحد هر سال فروخته می شود.

بطری های برعکس

بطری هایی که هیچ کار خلاقانه خاصی روی آنها انجام نشده است و سازنده آنها فقط بطری ها را برعکس طراحی کرده که باعث جذابیت زیادی در بین مردم شده است؛ طراحی ساده ای که باعث شد در سال 1995، 14 میلیون دلار از آن درآمد کسب شود.

چسب زخم

چسب زخم خیلی خلاقیت شاهکاری ندارد اما یک وسیله بسیار کاربردی است و همیشه باید در جعبه کمک های اولیه و داخل کیف ما وجود داشته باشد. همین پرکاربرد بودنش باعث شده است که هر سال میلیارد ها تعداد از آن به فروش برسد.

برگه یادداشت

برگه های یادداشت که معمولاً توسط دانش آموزان و بسیاری از کارمندان در اداره ها استفاده می شود؛ تکه کوچکی از کاغذ های رنگی است که می توانید آن را هر جایی بچسبانید و یادآور چیز های مختلفی برای شما خواهد بود و همچنین یک ابزار ساده اما بسیار کاربردی محسوب می شود.

به همین دلیل این کمپانی هر سال بیش از یک میلیارد دلار از این برگه ها را به فروش می رساند.

برگه یادداشت

جناغ پلاستیکی

جناغ که در بین دوستان و اعضای خانواده یک بازی سرگرم کننده را رقم می زند، اکنون انواع پلاستیکی آن وجود دارد و افراد مختلفی از آن خریداری می کنند تا بتوانند این بازی را در منزل انجام دهند. یک وسیله بسیار ساده است که هر سال میلیون ها تعداد از آن به فروش می رسد.

عینک شنا برای سگ

عینک های آفتابی و عینک های شنا برای سگ ها شاید ایده کاملا پوچی به نظر برسند اما بسیاری از مردم از آن ها برای سگ هایشان خریداری کرده اند و در سراسر جهان هم طرفدار دارد و بسیاری از سگ های ارتش و سگ های نظامی در افغانستان از این عینک ها استفاده می کنند.

مسواک برقی

مسواک برقی یک ابزار نوآورانه است که ساخت آن خیلی سخت نیست و در عرض 10 ثانیه به طور کامل دندان های شما را مسواک می زند و نیاز به تلاش تان ندارد. مسواک برقی یکی از اختراعاتی بود که در کمتر از یک ماه؛ 3 میلیون و 200 هزار یورو از آن به فروش رسید.

مسواک

کارت پستال موزیکال

کارت پستال های تبریک تولد خیلی ساده به نظر می رسند اما خلاقیت زیادی پشت آن ها بوده و شاید باورتان نشود که انواع موزیکال این کارت پستال ها به شدت فروش داشته اند و هرسال میلیون ها دلار به سازندگان آن ها می رسد.

ایده های به ظاهر مسخره اما پولساز دنیا

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی