ـزمون آیلتس

نکات مهم شرکت در آزمون آیلتس

کد مطلب : 79694زمان مطالعه : 4 دقیقه
آزمون آیلتس (Ielts) از معتبرترین آزمون های بین المللی برای مشخص کردن سطح زبان انگلیسی افراد است. در این مقاله با ما همراه باشید.

آزمون آیلتس چگونه برگزار می شود؟

آزمون آیلتس (Ielts) از معتبرترین آزمون های بین المللی برای مشخص کردن سطح زبان انگلیسی افراد است که برای ادامه تحصیل در کشورهای دیگر و یا کار و موارد دیگر می خواهند اقدام نمایند لازم می باشد. این آزمون براساس معیارهای استاندارد زبان و مهارت های اصلی زبان، لیسنینگ، رایتینگ، اسپیکینگ، ریدینگ برگزار می گردد و در هر بخش نمره خاصی به شرکت کنندگان داده خواهد شد و در مجموع نیز نمره کلی آزمون از میانگین نمرات در هر مهارت تعیین می شود. این آزمون به صورت کتبی بوده و بعد از مدتی از آزمون نتیجه آن به شما اعلام می شود. در حال حاضر نیز به دلیل بیماری کرونا شما می توانید به صورت مجازی در این آزمون شرکت کنید. 

برای آمادگی آزمون آیلتس نیز آموزشگاه های زیادی اقدام به برگزاری دوره و کلاس آیلتس می کنند که زبان آزمون بسیاری برای موفقیت در ایلتس در این دوره ها شرکت می کنند.

آزمون آیلتس یا تافل؟

هر دو آزمون آیلتس و تافل در یک سطح قرار داشته و اگر کسی بالاترین نمره آزمون آیلتس را داشته باشد و شخص دیگر بالاترین نمره در آزمون تافل هر دو در یک سطح تلقی می شوند و تفاوتی با یکدیگر ندارند، البته با توجه به یک سری جزئیات می توان بین آن ها تفاوت هایی قائل شد اما از لحاظ سطح زبانی تفاوتی ندارند. 

مسئله اصلی برای انتخاب یکی از این دو آزمون هدف شما برای کسب مدرک زبان است ، افرادی که می خواهند در اروپا یا استرالیا به ادامه تحصیل بپردازند بهتر است در آزمون آیلتس شرکت نمایند و افرادی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند بهتر است آزمون تافل را مد نظر داشته باشند این موضوع به این خاطر نیست که در آمریکا آیلتس اعتباری ندارد. اما براساس مدل آزمون و لهجه و کلمات و تفاوت هایی که بین دو زبان آمریکایی و بریتیش وجود دارد بهتر است به این شکل عمل شود. 

آزمون آیلتس به دو صورت جنرال (عمومی) و آکادمیک برگزار می شود. آزمون تافل به صورت کامپیوتری بوده و آزمون آیلتس به صورت کتبی و آزمون آیلتس در دو روز می تواند برگزار شود البته فقط در قسمت اسپیکینگ اما آزمون تافل در یک جلسه برگزار می شود.

تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک

آزمون آیلتس زبان
آزمون آیلتس (Ielts) دارای دو مدل جنرال و آکادمیک بوده که هر کدام برای مقاصد خاصی مناسبند اما در برگزاری و مدل نمره دهی با یکدیگر تفاوتی نداشته و فقط در محتوا با یکدیگر متفاتند. 
آزمون آیلتس جنرال برای افرادی مناسب است که به صورت کلی نیاز به درک زبان انگلیسی دارند و قصد زندگی در کشور دیگر را داشته و به دنبال کار در سطح های بسیار حرفه ای نبوده و برای دریافت اقامت و مواردی از این قبیل نیاز به داشتن یک مدرک زبان بین المللی دارند. این آزمون براساس استانداردهای CEFR به زبان آموزان با توجه به نمره ای که در آزمون دریافت می کنند مدرک معتبری را ارائه خواهد کرد که معمولا نمرات بالای 6.5 به بالا نمرات مناسبی خواهند بود. 
آزمون آیلتس آکادمیک برای افرادی که قصد دارند به صورت حرفه ای و در دانشگاه های کشورهای خارج یا در موقعیت های شغلی مهم مشغول بکار شوند و نیاز دارند از سطح زبان حرفه ای تری برخودار باشند مناسب است. در این مدل آزمون نیز با همان معیارهای CEFR به سطح بندی زبان آموزان براساس نمره شان در آزمون پرداخته شده است.

راه های موفقیت در آزمون آیلتس 

برای این کار و رسیدن به آمادگی بالا در آزمون نیاز دارید که با استفاده از یک سری کتاب های مناسب، اساتید مجرب در آزمون آیلتس و کلاس های مختلف آمادگی آزمون خود را به میزانی که باید تقویت و آماده آزمون نمایید. در نتیجه توصیه می شود در کلاس های آمادگی آزمون در مواردی که از همه بیشتر دچار ضعف هستید و طریقه پاسخ گویی به آن را به صورت استاندارد نمی دانید شرکت کنید تا هم در وقت و هم در هزینه خود صرفه جویی نمایید. دوره های آمادگی آزمون آیلتس در بسیاری از موسسات و آموزشگاه های زبان کشور برگزار می شود که با استفاده از شیوه های نوین و منابع بروز و اساتید مجرب در آزمون آیلتس به شما برای کسب بهترین نتیجه ممکن کمک خواهند. 

دوره های آمادگی آزمون آیلتس 

یکی از آموزشگاه های زبان در زمینه آزمون آیلتس (Ielts) آموزشگاه زبان دهخدا می باشد که در تهران در منطقه غرب جنت آباد واقع است. این آموزشگاه با سابقه بیش از 10 سال تدریس و برگزاری دوره های متعدد و کاربردی آمادگی آزمون آیلتس و برگزاری آزمون های آزمایشی استاندارد سابقه زیادی در زمینه برگزاری کلاس آیلتس دارد. این آموزشگاه با برخورداری از پلتفرم آموزش آنلاین زبان به برگزار کلاس های مجازی آیلتس می پردازد و این خدمات را برای تمامی افراد در سراسر کشور و خارج از کشور با کیفیت ایده آل با استفاده از امکانات صوتی و تصویری و امکانات بروز آموزش مجازی ارائه می کند و به شما حس حضور در کلاس های حضوری را منتقل خواهد کرد.

بهره مندی از اساتید با تجربه، بروز در شیوه های آموزش، مسلط به بخش های مختلف آزمون آیلتس وخلاق می باشد که باعث می شود کلاس ها به صورت کاربردی و با بازده بالا برگزار شود. 
دوره های متنوع آمادگی آزمون آیلتس به صورت گروهی، نیمه گروهی، خصوصی و نیمه خصوصی با استفاده از بهترین منابع آموزشی و کمک آموزشی و جدیدترین امکانات نرم افزاری و سخت افزاری برگزار می شود.

نکات مهم شرکت در آزمون آیلتس

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی