ارتباط با خانواده شوهر

آقا؛ رابطه همسر و خانواده ات اینطوری خوب میشه

تاریخ انتشار : 28 دی 1402کد مطلب : 91824زمان مطالعه : 3 دقیقه
رفتار همسر شما با خانواده تان در واقع بستگی به رفتار شما با همسرتان دارد ترفند هایی برای ارتباط بهتر همسرتان با خانواده شما وجود دارد که در این مطلب میخوانید.

آقایان بخوانند:راز خوب شدن رابطه همسر و خانواده

رفتار با خانواده همسر و نحوه برقراری ارتباط با آن‌ها همیشه از مسائلی است که زوجین را به خود درگیر کرده است. مدیریت روابط با خانواده همسر می تواند یکی از راه های تجربه یک زندگی مشترک شیرین و دلچسب باشد. برای بهتر شدن روابط بین همسر و خانواده لازم است یک مرد باسیاست و یا یک خانم دانا باشید. این بخش از نمناک را به آقایان اختصاص داده ایم، مردانی که می خواهند با رفتار سیاستمندانه رابطه بین همسر و خانواده خود را گل و بلبل کنند، اگر شما هم جزو این دسته از آقایان هستید، راز خوب شدن رابطه همسرت با خانواده ات اینجاست.

از خانواده ات پیش همسرت بدگویی نکن

برخی از آقایان متاسفانه پس از عصبانیت در خانه و مقابل همسر شروع به غیبت از خانواده خود می کنند و اینگونه ذهنیت نادرستی را برای همسر خود ایجاد می نمایند و باعث می شوند همسرشان پیش زمینه هایی را در مورد خانواده او در ذهن خود ایجاد نماید و همین نقطه آغاز مشکلات است و فرد با خودش فکر می‌کند که همسرم خانواده اش را بهتر می شناسد پس آنها اگر حرفی می زنند، قطعاً می‌خواهند به من آسیب بزنند.

زن وشوهر

همسرت را در اولویت قرار بده

برای خوب شدن رابطه همسرتان با خانواده شما باید مانند یک مرد باسیاست عمل کنید و پس از ازدواج همسر خود را در اولویت قرار دهید. هم مرد و هم زن باید پس از ازدواج به فرد شماره یک زندگی همدیگر تبدیل شوند و اولویت اول زندگی هایشان باید از والدین به همسرشان تغییر کند، زمانی که اولویت اول شما همسرتان باشد، والدین و اطرفیان متوجه خواهند شد که شما چه قدر برای ازدواج خود ارزش قائل هستید و هیچ گاه درخواست غیر منطقی نخواهند داشت.

از همسرت بدگویی و غیبت نکن

اگر مدام از همسرتان نزد خانواده و دوستان بدگویی کنید، راه به جایی نخواهید برد و مشکلات را افزایش داده و موجب می شوید خانواده در مسائل زندگی دخالت کنند و لب به انتقاد، نصیحت و...همسر بگشایند و این کار رابطه همسر و خانواده تان را خراب می کند.

به همسرت پیش بقیه احترام بگذار

احترام به همسر یک اصل مشترک در تمامی روابط موفق، پایدار و سرشار از عشق است. آقای محترم اگر در جمع خانوادگی به همسرتان احترام بگذارید، دیگران نیز با او محترمانه رفتار خواهند کرد.

به خانواده همسرت توهین نکن

بسیاری از افراد در زندگی مانند طرف مقابل خود رفتار کرده و مقابله به مثل می کنند،اگر شما دائما به خانواده همسرتان نزد او توهین، غیبت و بدگویی کنید، موجب می شوید که او نیز همین روند را در مقابل خانواده شما در پی بگیرد.

دعوای زناشویی

مقایسه اشتباه است

یکی از اشتباهات بزرگ برخی از آقایان مقایسه کردن همسرشان با مادر، خواهر و...است، این کار سبب دلسردی همسران نسبت به یکدیگر و برهم زدن رابطه همسر و خانواده شده و آثار مخرب بسیاری در پی خواهد داشت.

حس حسادت همسرت را تحریک نکن

اگر می خواهید رابطه همسرتان با خانواده شما خوب شود، هیچ گاه حس حسادت همسر خود را تحریک نکنید و سعی کنید وابستگی های افراطی به خانواده تان را کمرنگ کنید. معنی این جمله کم کردن ارتباط یا بی محلی کردن نیست.

آقا؛ رابطه همسر و خانواده ات اینطوری خوب میشه

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی