هوش و زیبایی
شاید شماهم تابه حال به این موضوع فکر کرده باشید که تمامی افراد زیبا باهوش نیز هستند اما ارتباط بین زیبایی و هوش چست؟ دانستن این رابطه شگفت زده تان خواهد کرد.

ارتباط نزدیک مراقبت از زیبایی پوست و هوش هیجانی

از وقتی که کرونا شیوع پیدا کرده و مردم جهان درگیرش شدند، استرس در زندگی ها افزایش پیدا کرد. کمبود تعامل اجتماعی، بیماری و ناتوانی در کنترل احساسات باعث شده بود که مردم تحت فشار بیشتری باشند و این اتفاق؛ آنها را از خود مراقبتی هایی مانند مراقبت از پوست دور کرد.

جالب است بدانید تحقیقات علمی به این نتیجه رسیده است که پوست و هوش هیجانی با یکدیگر ارتباط مستقیمی دارند که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک راجع به این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد.

تاثیر شگفت انگیز زیبایی پوست بر هوش هیجانی EQ

حتما میپرسید که مراقبت از پوست چگونه می تواند روی هوش هیجانی اثرگذار باشد؟ صدها محصول مراقبت از پوست در بازار وجود دارند که به سلامت ذهن افراد کمک می کنند. تعجب نکنید؛ مراقبت از پوست عامل بسیار مهمی است که تاثیر مستقیمی روی سلامت ذهن دارد؛ در واقع تمایل به استفاده از این محصولات باعث افزایش هوش هیجانی می شود.

زمانی که شما روتین مراقبت از پوست داشته باشید، در نتیجه در بدن خودتان حس راحتی و امنیت را تجربه می کنید، به خودتان بیشتر ارزش می دهید و این عامل افزایش هوش هیجانی خواهد بود.

در واقع تنوع محصولات پوستی هم به خاطر همین ایجاد شده است و افراد با هوش هیجانی بالاتر بیشتر راجع به آن ها کنجکاوی نشان می دهند و این یک نوع خودآگاهی را در افراد به وجود خواهد آورد.

در دنیای مدرن و پر استرس امروزی خود مراقبتی و مراقبت از پوست می تواند راهی برای ایجاد حس امنیت در ذهن باشد که نشان می‌ دهد شما به خودتان اهمیت می‌ دهید.

زیبایی پوست

فلسفه پنهان در پس محصولات پوستی

این موضوع هم از لحاظ پوستی و هم از لحاظ روانی مورد تحقیق قرار گرفته است و ارتباط بین سلامت ذهن و پوست به تایید رسیده است. از طرفی عوامل استرس های بیرونی به طور مستقیم روی حساسیت و التهاب پوست اثرگذار است؛ اما این که شما بدانید هدف اصلی، مراقبت از سلامت ذهن و زیبایی است؛ یعنی به مدیریت خوبی در این زمینه رسیده اید و در نتیجه به سراغ استفاده از محصولات پوستی می روید. هوش هیجانی بالا هم باعث می‌ شود که این کار ها را تبدیل به یک عادت کنید و کاری کنید که به طور طبیعی پوست و ذهن سالمی داشته باشید.

ارتباط باورنکردنی هوش و زیبایی صورت

3.726
این مطلب مفید بود ؟197
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی