شغل بازیگران
یکی از پر تکرار ترین سوال ها راجع به زندگی خصوصی بازیگران مربوط به شغل آنها قبل از بازیگری است، برخی از بازیگران معروف شغلهایی داشتند که متعجبتان خواهد کرد.

شغل بازیگران معروف ایرانی قبل بازیگر شدن

هنرمندان یکی از اقشار مورد توجه در جامعه هستند که دانستن جزئیات زندگی آنها برای طرفدارانشان بسیار جذاب است. بر خلاف تصور بسیاری از افراد، برخی هنرمندان از همان ابتدا زندگی لاکچری نداشته و حتی قبل از بازیگر شدن شاغل بوده و شغلی معمولی داشته اند. اگر می خواهید بدانید شغل اول بازیگر مورد علاقه شما چه بوده این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید. اطلاعات موجود در این مورد چندان گسترده نیست و در همین حد که در ادامه خواهید خواند، میتوان به آن پرداخت.

رضا عطاران

رضا عطاران بازیگر طناز سینما و تلویزیون و کارگردان سریال های خانه بدوش و متهم گریخت، دانشجوی انصرافی رشته طراحی صنعتی دانشگاه تهران می باشد که در کنار بازی، خوانندگی و کار تدوین هم کرده است. بر اساس گفته ها رضا عطاران قبل از بازیگر شدن مدتی را راننده وانت بوده اما حالا ماشین ندارد و از ماشین خوشش هم نمی آید و می گوید به نظرم دنیا ارزش خیلی گیر دادن و توجه به جزئیاتش ندارد.

رضا عطاران

رضا عطاران/ عکس از نسیم یوسفی

پرویز پرستویی

پرویز پرستویی بازیگر معروف فیلم آژانس شیشه ای پدرش دستفروش و مادرش خانه‌دار بود، او قبل از بازیگری در نوجوانی برای گذران زندگی کارگری می کرد و مدتی هم دروازه بان تیم کارگردان بود. او سال 1360 در 26 سالگی مدتی بعنوان منشی دادگستری کار می کرد اما این شغل را بخاطر تئاتر رها کرد.

پرویز پرستویی

پرویز پرستویی/ عکس از پیام ایرانی

محمد رضا گلزار

محمد رضا گلزار یکی از معروف ترین بازیگران سینماست که قبل از بازیگر شدن به عنوان نوازنده برای گروه آریان کار می کرد. او در خزر شهر در کافی شاپی، ایرج قادری کارگردان را برای نخستین کنسرت گروه آریان دعوت کرد و ایرج قادری نیز او را برای بازی در فیلم «سام و نرگس» دعوت نمود و اینگونه وارد دنیای بازیگری شد.

محمدرضا گلزار

محمدرضا گلزار/ عکس از روح‌الله بالش آبادی

ثریا قاسمی

مولود ملاقاسم با نام هنری ثریا قاسمی تنها فرزند حمیده خیرآبادی است که مانند مادرش در بسیاری از سریال ها نقش مادری مهربان را بازی می کند. خانم قاسمی که برای بازی در فیلم «مارال» برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شد، در زمان جوانی قبل از بازیگری در کافه ای مشغول به کار بوده است.

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی/ عکس از پیام ایرانی

پرویز پورحسینی

زنده یاد پرویز پورحسینی هنرمند با سابقه تلویزیون سینماست که متأسفانه در سال 1399 به دلیل ابتلا به کرونا در گذشت. این بازیگر توانمند قبل از بازیگر شدن مشغول کار صحافی کتاب بوده و عنوان کرده است که اگر بازیگر نمی‌ شدم، حتما دوست داشتم در کار چاپ و نشر کتاب فعالیت کنم.

پرویز پور حسینی

پرویز پورحسینی

خسرو شکیبایی

زنده یاد خسرو شکیبایی که همه بازی درخشان او را در سریال خانه سبز به یاد دارند، 28 تیرماه 1387 در 64 سالگی در اثر ایست قلبی درگذشت. این هنرمند در ابتدا به شغل خیاطی مشغول بوده است و بخاطر وضعیت زندگی مجبور بود مدتی در کانال سازی، آسانسوری سازی نیز کار کند.

خسرو شکیبایی

پرویز پرستویی

علیرضا خمسه

علیرضا خمسه بازیگر سریال های طنز کشورمان که در 26 سالگی برای فرا گرفتن دوره های مربوط به پانتومیم و بازیگری به فرانسه رفت، قبل از بازیگری دستفروش بوده و علاقه زیادی دارد یک روزی دلقک شود.

علیرضا خمسه

علیرضا خمسه/ عکس از نادر فوقانی

شغل لو رفته بازیگران ایرانی قبل بازیگر شدن

4.346
این مطلب مفید بود ؟406
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ن.ح
وبگردی