دلایل غیر منطقی ازدواج
ازدواج باید دلایل منطقی و محکمی داشته باشد برخی از دلایل دختر و پسرها برای ازدواج کردن نادرست است و میتواند زندگی مشترک زوجین را به خطر بیندازد.

دلایل غیر منطقی ازدواج جوانان امروزی را بشناسید

انتخاب همسر و ازدواج یکی از مهمترین اقدام های حساس و مهم در زندگی افراد است. برخی از افراد بدون در نظر گرفتن معیارها و دلایل منطقی با اولین فردی که خواهان ازدواج با آنهاست، ازدواج می کنند. متاسفانه برخی از دلایل برای ازدواج کردن مناسب نیستند و میتوانند تاثیرات منفی بر زندگی مشترک یک زوج داشته باشد.

با این دلایل غیرمنطقی اگر تن به ازدواج دهید احتمال موفقیت شما کاهش پیدا می کند، بنابراین دلایل غیرمنطقی را که در این بخش از خانواده پلاس نمناک آورده ایم کنار گذاشته و با چشمی باز و معیارهایی منطقی ازدواج کنید.

پرکردن خلأهای عاطفی، احساسی و روانی

اگر شما برای پرکردن خلأهای عاطفی، احساسی و روانی تصمیم به ازدواج می گیرید و نه به خاطر این که فرد ایده آل را یافته اید، این ازدواج می تواند به شما آسیب برساند. اگر احساس می کنید در زندگیتان، خلأ عاطفی یا احساسی وجود دارد، هیچ فردی نمی تواند خلأ روحی ـ روانی احساسیتان را پر کند.

دلایل ازدواج

برطرف کردن میل جنسی

رابطه جنسی نمی تواند ضامن یک ازدواج موفق و معقولانه باشد زیرا اگر میل جنسی شما نسبت به فرد مقابل خود شدید باشد، ممکن است به شخص علاقمند یا وابسته شوید، اما او شریک مناسبی برای شما نباشد.

به خاطر آرزوهای پدر و مادر

برای ازدواج، خودسرانه عمل نکنید و از تجربیلات والدینتان استفاده نمایید اما هرگز به دلیل آرزوها و خواسته های والدینتان ازدواج نکنید و زندگی فرد دیگری را بدون عشق و دوست داشتن تباه نکنید.

احترام گذاشتن به خواسته های پدر و مادر برای فرزندان واجب است اما نباید برای به دست آوردن دل آن ها از خواسته و علاقه خود چشم پوشی و برای همیشه خود را اسیر رویاهای آن ها کنید.

برای فرار از خانه و تنهایی

برخی از افراد برای فرار از تنهایی و رفع آن تصمیم به ازدواج سریع می گیرند. این افراد متاسفانه خیلی سریع ازدواج نموده بدون اینکه شناخت کافی نسبت به همسر آینده خود داشته باشند و هیچ تناسبی بین زوج ها وجود داشته باشد، این نوع ازدواج به تنهایی بیشتر زوجین منجر می شود پس سعی نمایید بسیار معقولانه و منطقی انتخاب کنید و عجولانه تصمیم نگیرید.

فرار از تنهایی

برای حل کردن مشکلات

ازدواج خود مسوولیت بیشتری بر دوش افراد می گذارد پس اگر فرزندتان توانایی اداره زندگی مجردی خود را ندارد برای سر به راه شدن و مسوولیت پذیر شدن او را به ازدواج ترغیب نکنید و فکر نکنید ازدواج مشکلات را حل می کند.

برای رسیدن به اهداف شخصی خود

گاهی برخی افراد برای رسیدن به هدف های دیگر خود ازدواج می کنند مثلا دوست دارند خارج از کشور زندگی کنند بنابراین با فردی که این پیشنهاد را به او می دهد سریع و بدون شناخت ازدواج می کند.

به علت عشق

عشق لازمه زندگی زناشویی است اما برای آن کافی نیست. در زندگی مشترک و ازدواج شما به همفکری و همدلی احتیاج دارید، به کسی که شما را درک کند و به شما آنطور که می خواهید توجه کند و احترام بگذارد پس تنها با عشق نمی توانید خوشبخت شوید و در کنار عشق به فاکتورهای دیگری نیز احتیاج دارید.

ازدواج به دلیل عشق

فرار از دعواهای والدین و سختگیری آنها

برخی از جوانان برای فرار از محیط خانه و دعواها و جرو بحث های همیشگی والدین به ازدواج روی می آورند و در واقع با ازدواجی عجولانه از محیط خانه فرار می کنند. آنها در ازدواج خود کم و کاستی های طرف مقابل را نمی بینند و زمانی که وارد رابطه شدند، آنگاه متوجه مشکلات طرف مقابل خود می شوند.

سختگیری بعضی از پدر و مادرها فرزندانشان را مجبور می کنند به ازدواج می کند. این ازدواج حل مشکل نیست پس به جای ازدواج از سر ناچاری، به فکر راه حلی برای حل مشکلات با والدینتان باشید.

برای التیام شکست عاطفی

برخی از افراد نیز برای فراموش نمودن شکست عاطفی خود و فراموش کردن زندگی مشترک قبلی تصمیم به ازدواج مجدد می گیرند. در این ازدواج فرد ممکن است همسر جدید خود را مدام مورد مقایسه با آن فرد قرار بدهد و با همسرخود به مشکل برخورد کند. افرادی که شکست عشقی خورده اند، ابتدا باید روی خود و حل مشکلتشان کار کنند و بعد از گذشت زمانی حدود 2 سال تصمیم به ازدواج بگیرید.

ازدواج ناموفق

برای رسیدن به استقلال

مورد مهم دیگری که در بخش سبک زندگی نمناک به ان پرداخته ایم بحث رسیدن به استقلال است؛ برخی از دختران و پسران برای رسیدن به استقلال شخصی با یکدیگر ازدواج می کنند تا از دست دستور ها و سوال و جواب های والدینشان راحت شوند. ازدواج کردن با این دلیل غیر منطقی مشکلات زیادی را در زندگی به وجود می آورد اما اگر به چهارچوب های ازدواج پایبند باشیم می توانیم زندگی خوبی را داشته باشیم.

مادیات، پول و تامین مخارج مالی

مادیات نیز یک جنبه از زندگی است و نمی تواند تنها دلیل آن باشد. برای ازدواج تنها در نظر گرفتن مسائل اقتصادی طرف مقابل اشتباه است. برای ازدواج معیارهای دیگر در کنار مسائل اقتصادی مانند اخلاق، فرهنگ خانوادگی، کار و... باید در نظر گرفته شود.

در ازدواج مراقب باشید که انتخابتان صرفا به دلیل مسایل اقتصادی نباشد و تمرکزتان را در انتخاب بر روی میزان درآمد طرف مقابلتان نگذارید زیرا باعث می شود که به ملاک ها و معیارهای مهم ازدواج بی توجهی کنید.

ازدواج به خاطر پول

ازدواج برای رفع بیکاری

یکی از غیر منطقی ترین دلایل ازدواج برخی از جوانان، رفع بیکاری است زیرا شرط استخدام در برخی از مشاغل متاهل بودن است. آنها برای استخدام در کار مورد نظر تصمیم می گیرند خیلی سریع و بدون شناخت با فردی ازدواج کنند تا شرایط کاری و استخدام خود را از دست ندهند. با ازدواج آنها خود را از بیکاری و تبعاتش می رهانند اما در زندگی مشترک ممکن است با هم به تعارض برخورد کنند.

به علت افزایش سن

متاسفانه برخی از افراد با بالا رفتن سنشان به هر قیمتی تصمیم به ازدواج می گیرند. اگر سنتان بالا رفته است و تمام ذهنتان درگیر ازدواج است و می ترسید دیگر برای ازدواج شرایط لازم را نداشته باشید، عجولانه ازدواج نکنید زیرا ازدواج ناموفق بسیار دردناک تر از تنهایی است پس زمانی ازدواج کنید که از نظر بلوغ روانی، عاطفی و فکری به پختگی رسیده باشید.

برای فرار از یکنواختی زندگی

برخی از افراد برای اینکه در زندگی خود تغییری ایجاد نمایند و زندگیشان را از کسالت و یکنواختی برهانند، اقدام به ازدواج می کنند تا زندگی با یک فرد جدید را تجربه کنند. این تصمیم بسیار خطرناک میتواند تجربه ای جبران ناپذیر در پی داشته باشد.

باورهای غلط ازدواج

به علت فشار خانواده، دوستان و آشنایان

برخی از جوانان به علت کمبود اعتماد به نفس، تحت تأثیر رفتارهای اطرافیان خویش هستید و نسبت به صحبت ها و عقیده های اطرافیان بسیار آسیب پذیر و شکننده بوده و تنها بر اساس میل و احساس واقعی درونی خود، رابطه ای را شروع کرده و دست به ازدواج می زنند.

ازدواج کردن به دلیل ضعف شخصیتی

برخی جوانان دچار ضعف شخصیتی هستند که ریشه در دوران کودکی آنها دارد. این افراد به دلیل دل بستگی های دوران کودکی برای حل مشکلات خود فردی را وارد زندگی خویش می کنند تا از آنان مراقبت کند و برای آنان به نوعی در نقش پدر یا مادر، باشد.

به دلیل احساس ترحم

یکی از دلایل غیر منطقی برای ازدواج و شروع یک رابطه احساس گناه یا ترحم است. اگر فرد به علت دلسوزی با فرد مقابل خود ازدواج کند، روابط آن ها نمی تواند مثل زن و شوهرهای معمولی عادلانه و برابر باشد و کسی که دلسوزی کرده است بعدها احساس قربانی بودن می کند.

دلایل غیرمنطقی ازدواج؛ با این هدف ازدواج نکنید لطفا

4.439
این مطلب مفید بود ؟345
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : ازدواج
وبگردی