ترفند شستن لباس
در بین ترفندهای تمیزکاری و شستشوی لباس ها برخی از آن ها هیچ تاثیر و فایده ای ندارند. این ترفندها را بدانید تا دیگر بیهوده انجام ندهید.

ترفند های معروف ولی به درد نخور شستشوی لباس ها

حتما همه شما در فضای مجازی ترفندهای مختلفی را برای تمیزکاری مشاهده کرده اید که بسیاری از آن ها به شما ایده های مختلف می دهند و باعث می شود تا مشکلات خود را برطرف کنید.

در این قسمت از سبک زندگی نمناک قصد داریم چند مورد از ترفند های تمیز کاری را به شما معرفی کنیم که نه تنها کاری از پیش نمی برند، بلکه باعث هدر دادن پولتان نیز می شوند پس بهتر است که از آن ها استفاده نکنید.

استفاده از نمک برای رنگ ندادن لباس ها

یک فنجان نمک را داخل آب بریزید تا رنگ ها پس ندهند.

نمک در ترکیبات مختلف به عنوان یک ماده بسیار عالی عمل می کند اما اگر می خواهید از رنگ دادن لباس جلوگیری کنید، لازم نیست که از نمک استفاده کنید که این روش تاثیر خاصی نخواهد داشت. نمک فقط در صورتی کاربرد دارد که قبل از تولید لباس، داخل پارچه استفاده شود اما برای شستن تاثیر خاصی نخواهد داشت.

نمک برای لباس

استفاده از نمک همراه با آب برای روشن نگه داشتن رنگ لباس

از یک فنجان نمک خوراکی همراه با آب برای روشن نگه داشتن رنگ لباس استفاده کنید.

این ترفند احتمالاً برای ظرف و لباس های روشن به کار می رود و بسیاری از افراد عقیده دارند که پاشیدن نمک خشک روی سطوح لباس، می تواند رنگ آن ها را روشن نگه دارد و آلودگی ها را دور کند.

بسیاری از افراد هم لباس ها را با مقداری نمک داخل کیسه در بسته قرار می دهند. این روش زمانی تاثیر دارد که نمک کاملاً خشک باشد اما زمانی که به شما توصیه می کنند نمک را با آب به لباس اضافه کنید، هیچ تاثیری نخواهد داشت.

استفاده از قهوه برای تیره نگه داشتن لباس های تیره

اضافه کردن قهوه یا چای برای تیره نگه داشتن لباس های تیره هیچ تاثیری ندارد. قهوه و چای به خوبی رنگ می دهند اما چرخه شستشو به طور میانگین اثر آن ها را از بین می برد. از طرفی اگر بخواهید یک لباس را با قهوه تیره نگه دارید، حداقل باید از 16 گالن آب استفاده کنید تا لک قهوه را از بین ببرد و در واقع انجام چنین کاری نشدنی است.

قهوه برای لباس تیره

استفاده از آبلیمو برای افزایش قدرت پاک کنندگی

یک عدد لیمو را برای چرخه شستشو و بهتر شدن عمل پاک کنندگی اضافه کنید.

البته این مورد کمی علمی است زیرا اسید ها در از بین بردن آلودگی هایی مثل خاک و گِل روی لباس مناسب عمل می کنند و خاصیت نرم کنندگی دارند اما از یک لیموی معمولی نمی توان بیشتر از 3 قاشق غذاخوری آب گرفت و این مقدار از آب لیمو هم برای تمیز کردن لباس کافی نیست. پس بهتر است این روش را فراموش کنید.

آبلیمو برای لباس

استفاده از نرم کننده مو برای باز کردن چروک لباس

برای لباس هایی که بعد از شستشو چروک می شوند، مقدار کمی آب ولرم را با نرم کننده مو به مدت 15 دقیقه روی لباس اعمال کنید و سپس آن را با حوله خشک کنید.

این موضوع هم کمی علمی است. همان طور که می دانید قرار گرفتن نرم کننده مو روی موها باعث ایجاد ترکیباتی می شود که گره خوردگی ها را باز می کند. هنگامی که لباس چروک می شود، این فیبرها گره می خورند و در یکدیگر می پیچند اما این روش زمانی موثر است که چروک های لباس، خیلی عمیق و زیاد نباشند که در این صورت هیچ تاثیری نخواهد داشت. به عنوان مثال نرم کننده مو هیچ تأثیری در باز کردن چروک لباس کتان یا شلوار جین ندارد.

استفاده از سرکه برای ضدعفونی کردن لباس ها

یک چهارم فنجان سرکه را با آب ترکیب کرده و برای ضدعفونی کردن به لباس ها اضافه کنید.

سرکه سفید داخل آب برای تمیز کردن لباس خوب عمل می کند اما در ضدعفونی کردن و جلوگیری از پخش شدن باکتری و ویروس تاثیر خاصی ندارد.

این ترفندهای شستشوی لباس به درد نمیخورند

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : شستشوی لباس
وبگردی