شادی مختاری، امیر مقاره و مینا وحید
مشهورترین رقبای عشقی در سریال های شبکه نمایش خانگی که ماندگار شده اند را دراین بخش از نمناک معرفی می کنیم.

رقابت عشقی بازیگران در سریال های نمایش خانگی

داستان های عاشقانه یکی از موضوعات جذابی است که همیشه مورد توجه کارگردانان و مخاطبان قرار می گیرد. در این میان رقابت های عاشقانه و تلاش آنها برای بدست آوردن عشق خود به جذابیت سناریوی فیلم و سریال ها اضافه می کند.

سریال هایی که با نشان دادن رقابت عشقی بازیگران اصلی، موجب برانگیخته شدن احساسات بینندگان می شوند اغلب ماندگار شده و در خاطره ها ماندگار می شوند.

شبکه نمایش خانگی که در سالهای اخیر ، بینندگان بسیاری را به خود جذب کرده است سریالهای متعددی را در ژانر عاشقانه و خانوادگی با هنرمندی بازیگران مطرح منتشر کرده است که با استقبال فراوانی مواجه شده اند.

در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک، به شاخص ترین رقابت های عشقی بازیگران در شبکه نمایش خانگی می پردازیم.

سریال های که بازیگران در رقابت عشقی قرار دارند

شهرزاد اولین سریال عاشقانه نمایش خانگی به کارگردانی حسن فتحی در سال 1394 بود. در این سریال قباد و فرهاد رقیب عشقی یکدیگر بوده و برای ازدواج با شهرزاد با مشکلات مختلفی مواجه شدند.

عشقی که شهرزاد به فرهاد دماوندی داشت و نرسیدن به او که منجر به ازدواجش با قباد شد داستان سریال را در 3 فصل با هنرمندی ترانه علیدوستی،شهاب حسینی و مصطفی زمانی به زیبایی روایت کرد.

سریال شهرزاد

ملکه گدایان عاشقانه ای دیگر در نمایش خانگی به کارگردانی حسین سهیلی زاده است که داستان عشق و مشکلات اجتماعی و کودکان کار را به موازات یکدیگر روایت می کند.

در این سریال البرز شمس با بازی آرمان درویش، شیمیدان ساکن آلمان است که در شرف ازدواج خود با دختری به نام سارا به دلیل بیماری پدرش به ایران بازگشته و هویت خود را گم می کند اما در این مدت با دختری به نام افرا آشنا شده و برای پیدا کردن هویت خود با او همگام می شود و در این مسیر دلباخته او می گردد.

از سوی دیگر افرا برای تامین هزینه های کودکان کار، با پسری به نام آریا درخشان رابطه داشته و رقابت میان آریا و البرز در نهایت منجر به فاش شدن رازهای زندگی هردو می شود.

سریال ملکه گدایان

محمدرضا غفاری، باران کوثری و آرمان درویش در ملکه گدایان/عکس از هلیا رضایی

سریال مانکن ساخته حسین سهیلی زاده در سال 1397 بود. این سریال عاشقانه با هنرمندی مریلا زارعی، امیرحسین آرمان و نازنین بیاتی قصه عشقی زیبا را روایت می کرد که به دلیل مشکلات فراوان با چالش های مختلفی مواجه می شد.

کتایون که به دلیل انتقام از سلمان صوفیان با پرداخت بدهی او با پسرش کاوه ازدواج می کند واز سوی دیگر کاوه عاشق همتا است اما برای رهایی پدرش از زندان از عشق خود گذشته و به پیشنهاد کتایون پاسخ مثبت می دهد.

سریال مانکن

مریلا زارعی ، امیرحسین آرمان و نازنین بیاتی در پشت صحنه سریال مانکن

سریال همگناه به کارگردانی مصطفی کیایی در سال 1399 از شبکه نمایش خانگی پخش شد.

در این سریال که داستان زندگی اعضای خانواده صبوری را روایت می کرد عشق دختری کم سن و سال به نام هدیه را به فرهاد صبوری که قیم او در بهزیستی بود را نشان می دهد. فرهاد بعد از تصادف با پدر هریه و فوت او به آلمان فرار کرده و با دختری به نام لیدا آشنا می شود اما عذاب وجدان او را به کشور باز گردانده و در نهایت با هدیه ازدوج می کند.

سریال همگناه

شیرین اسماعیلی، مهدی پاکدل و ساقی حاجی پور/عکس از میلاد رضایی

در سریال می خواهم زنده بمانم به کارگردانی شهرام شاه حسینی هما حقی میان عشق نادر و امیر شایگان به ناچار امیر را انتخاب کرده و از عشق خود می گذرد تا هم پدر خود را از اعدام رهانیده و هم نادر را در امنیت قرار دهد اما غافل از اینکه خود دلباخته امیر می شود و پای انتخاب خود می ایستد.

پدرام شریفی، سحر دولتشاهی و حامد بهداد در این سریال به خوبی رقابت و از خود گذشتگی برای تصاحب عشق را تعریف کرده و داستان جذابی را به تصویر کشیدند.

سریال می خواهم زنده بمانم

 پدرام شریفی ،سحر دولتشاهی و حامد بهداد

خسوف جدیدترین سریال عاشقانه در شبکه نمایش خانگی به کارگردنی مازیار میری است که داستانی عاشقانه و جوانگرا را به تصویر می کشد.

در این سریال امیر که با دختردایی خود اسما، قول و قرار ازدواج گذاشته بود به دختری دیگر دل باخته و برای ازدواج با حاضر به گذشتن از تمام داشته های خود می شود.

سریال خسوف

مینو شریفی، سجاد بابایی و المیرا دهقانی در سریال خسوف

سریال جزیره به کارگردانی سیروس مقدم یکی دیگر از داستان عاشقانه ای است که در حال پخش از شبکه نمایش خانگی می باشد.

در سریال جزیره، ارشد شاهنگ با بازی امیر مقاره، قائم مقام یک شرکت بزرگ تجاری به ریاست پدرش است که هشت سال قبل از همسرش به نام گلرخ جدا شده و بعد از سالها دل به دختری خبرنگار و جسور به نام صحرا می بازد.

گلرخ برای بازگرداندن ارشد به زندگی خودش به هر اقدامی دست زده و در نهایت راز بزرگ زندگی خود که وجود دخترش است را بازگو کرده و ارشد را در دوراهی سختی قرار می دهد.

سریال جزیره

مینا وحید ، امیر مقاره و شادی مختاری در سریال جزیره

علاوه بر معرفی رقبای عشقی در نمایش خانگی که ذکر کردیم در سینما و تلویزیون نیز موارد بسیاری سریال مادرانه ، فیلم این سیب هم برای تو و ... وجود دارند که در ادامه این بخش از نمناک تنها به ذکر چند نمونه جذاب پرداخته ایم.

شام آخر داستان ممنوعه ای به کارگردانی فریدون جیرانی در سال 1380 را روایت می کرد. عشق یک مادر و دختر به پسری به نام مانی معترف که در نهایت نافرجام می ماند.

مانی معترف دوست ستاره(هانیه توسلی) و دانشجوی مادر او به نام مهین(کتایون ریاحی) در دانشکده معماری است و در حالیکه ستاره عاشق اوست به عشق خود به مهین اعتراف می کند. مهین بعد از کشمکش های زیاد به مانی علاقه مند شده و رقابت تازه ای میان او دخترش در عشق به مانی ایجاد می شود.

فیلم شام آخر

نهنگ عنبر فیلمی به کارگردانی سامان مقدم در سال 1393 است که داستان عشق ارژنگ به رویا را از کودکی تا میانسالی نشان می دهد. ارژنگ برای ازدواج با رویا با مشکلات بسیاری مواجه شده و چالش های فراوانی را از سر می گذراند اما پیدا شدن رقیب عشقی جدید و ازدواج او با رویا تمام تصورات زندگی ارژنگ را به هم می ریزد.

فیلم نهنگ عنبر

مهناز افشار، رضا عطاران و سام نوری/عکس از امین محمدجمالی

سریال «در پناه تو» به کارگردانی حمید لبخنده در سال 1374، را می توان یکی از اولین سریال های عاشقانه و محبوب تلویزیون در سالهای گذشته دانست.

سریالی که داستان زندگی چند جوان دانشجو در ماههای آخر دانشکده را نشان می داد.در این سریال محمد منصوری (زنده یاد حسن جوهرچی) و رامین رستمی(رامین پرچمی) برای بدست آوردن عشق مریم افشار (لعیا زنگنه) رقابت می کردند اما در نهایت محمد بعد از متوجه شدن علاقه رامین به مریم کنار رفته و آنها با یکدیگر ازدواج کردند.

رقابت عشقی این جوانان با مشکلات بسیاری مواجه شده و در نهایت به طلاق مریم و ازدواج او با محمد انجامید.

سریال در پناه تو

لعیا زنگنه، حسن جوهرچی و رامین پرچمی در سریال در پناه تو

بازیگرانی که رقیب عشقی یکدیگر شدند

4.2113
این مطلب مفید بود ؟9419
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک /ف
وبگردی