کتاب خواندن
داستان های عاشقانه به دلیل محتوایی که دارند، گاهی آموزنده، گاهی با ته مایه طنز و گاهی هم به شکل یک داستان واقعی که در گذشته اتفاق افتاده اند، بیان می شوند.

داستان های عاشقانه ایی که باید خواند 

 داستان های عاشقانه به دلیل محتوایی که دارند، گاهی آموزنده، گاهی با ته مایه طنز و گاهی هم به شکل یک داستان واقعی که در گذشته اتفاق افتاده اند، بیان می شوند. شاید اکثریت ما بتوانیم کتاب داستان عاشقانه ی متعددی را نام ببریم که در سنین مختلف به فراخور حال و هوای آن زمان خوانده ایم. پس کتاب های عاشقانه حتی اگر یک مورد هم باشند، در کتابخانه هر شخصی دیده می شوند.

بسیاری از این کتاب ها با توجه به محتوا و مضمونی که دارند جزء کتاب هایی هستند که نباید هیچ شخصی خواندنشان را از دست بدهد. داستان عاشقانه های موجود در دل این کتاب ها طوری بیان شده اند که هر ذهنی با هر دانشی می تواند درک و برداشت مشخصی از آنها داشته باشد. برای شناخت این چند کتاب با این مطلب همراه باشید.

داستان های عاشقانه

داستان عاشقانه

چه نیازی به خواندن کتاب داستان عاشقانه در دوران جوانی داریم؟

سنین جوانی مهمترین دوران زندگی هر انسانی است که هیجانات و ذهنیت های مختلف در تصمیم گیری های وی، تاثیر بسزایی دارند.شاید کتابی که با مضمون عاشقانه پیش روی شما قرار می گیرد یک کلیت بنام عشق ورزیدن و یادگیری نحوه برقراری ارتباط، درک متقابل، شناخت احساسات و نگرش ها داشته باشد که ممکن است در ذهن هر کسی به شکلی خاص وجود داشته باشد؛

اما داستان های عاشقانه فراتر از این موارد می توانند به ما کمک کنند.

آنها حتی اگر در مخیله نویسنده بوده و سپس به صورت کلمه و جملات کنار هم نقش بسته باشند، باز هم محتوایی مشخص با هدفی معین دارند.همین مسئله، موضوع مهمی است که کتاب داستان خوب در حوزه عشق و داستان های آموزنده عاشقانه را از داستان های نامناسب و بی محتوا جدا می کند.

اگر از ابتدا به دنبال داستان عاشقانه با محتوا برویم بسیاری از چالش های بعدی که ممکن است در زندگی هر شخص به شکل و رنگی متفاوت رخ دهد، دیگر شبیه یک معضل یا مشکل نخواهند بود. اگرچه هدف کتاب از این یک مورد فراتر است اما نباید فراموش کرد که بهترین یادگیری ها به واسطه همین داستان کوتاه آموزنده یا رمان های بلند و دنباله دار به سرانجام می رسند.

من کتاب داستان عاشقانه دوست ندارم؛ چرا باید به سراغ این نوع کتاب ها بروم؟

عشق، برای خود یک ژانر جداگانه به حساب می آید. بسیاری از خوانندگان مشتاق وجود دارند که وقتی می شنوند که شخصی رمان های عاشقانه یا داستان کوتاه آموزنده و عاشقانه می خواند، وی را مورد تمسخر قرار می دهند.

حتی خواندن این کتاب داستان ها به جنسیت افراد مربوط نمی شود و شما می توانید مردان و زنان زیادی را بیابید که حتی در سنین بالا و میانسالی هم به خواندن داستان عاشقانه روی می آورند و نه تنها جوانان و نوجوانان! اما چرا خواندن این نوع داستانها؟چه لطفی در این کتاب ها پنهان است؟ در حقیقت آن ها شکل بسیار بزرگی برای فرار از روزمرگی هستند.

 

این یک روش خوب برای گذر زمان و ورود به داستانی است که تقریبا می تواند پایان خوشی داشته باشد. زندگی ما همیشه با خوشی دنبال نمی شود، اما وقتی رمان عاشقانه، داستان عاشقانه یا کتابی با این محتوا را می خوانیم، به خوبی متوجه می شویم که محتوای داستان تا حد بسیار زیادی، راضی کننده و الهام بخش است.
 
این داستان ها یک راه عالی برای کنار زدن مشکلات در حالتی است که فقط چند ساعت لازم دارید تا به نتیجه لازم برسید. عدم تمرکز بر معضلات زندگی، فردیت گرایی و یا مشکلات احساسی کلیه موهبت هایی است که به خواندن کتاب عاشقانه داستانی نصیب تان می شود.
خواندن داستان عاشقانه می تواند بعد از یک روز سخت، مانند وزش نسیمی خنک و دلچسب به حساب بیاید. وقتی این نوع کتاب ها را می خوانید، به مکان های جدید سفر می کنید، کاملا سرگرم می شوید و حداقل دو احساس متفاوت را تجربه خواهید کرد. رمان های عشقی خوب هر بار یک تجربه جدید بدون شکست به حساب می آیند.
داستان های کوتاه آموزنده
داستان کوتاه آموزنده

آخرین رمان یا داستان عاشقانه ای که خوانده اید کی بوده است؟

آیا دلایل بالا کمک کننده بودند؟ می خواهید یک داستان یا رمان عاشقانه جدید را امتحان کنید؟ در ابتدا باید ببینید که روند کتاب خواندن تان چگونه است؟ جای تعجب است که بدانید 42 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه بعد از فارغ التحصیلی شان هرگز کتاب نخوانده اند!یک تحقیق در سال 2012 نشان داد افرادی که دوست دارند داستان بخوانند ایده ها و تجربیات مختلفی را به این واسطه تجربه می کنند.
 
در واقع در نتایج و نقل قول های این تحقیق بیان شده است که کتاب های داستانی یک «محرک ذهنی» به حساب می آیند.در واقع زندگی خیالی شخصیت اصلی داستان هایی این چنین به خوانندگان اجازه تخیل پردازی و یادگیری بهتر را می دهد. از این رو اگر زمان زیادی است که از خوانش کتاب داستان دور مانده اید باید در روند کتابخوانی خود تجدید نظر کنید.معرفی کتاب های داستان عاشقانه که خواندنشان در سنین جوانی پیشنهاد می شود.
 
خب، به سراغ مهمترین بخش می رویم. کتاب هایی که در این بخش معرفی می شوند طبق معیار ها و دسته بندی های مشخص قرار داده شده اند و طبق نظری که در بخش دوم این مطلب آوردیم دارای محتوای مناسب و مفیدی هستند که به محرک ذهنی شما سرعت می بخشند و کلیه خواص خوانش کتاب عاشقانه را در بر دارند.
  • کتاب آنا کارنینا – نویسنده لئو تولستوی
  • جین ایر – شارلوت برونته
  • غرور و تعصب – جین آستین
  • بلندی های بادگیر – امیلی برونته
  • گتسبی بزرگ - اسکات فیتزجرالد
  • رومئو و ژولیت – ویلیام شکسپیر
  • عشق سالهای وبا – گابریل گارسیا مارکز
و بسیاری موارد دیگر. کتاب های نامبرده شده در این لیست، جزء شناخته شده ترین و مهم ترین کتاب داستان های عاشقانه هستند که در بین مردم دنیا محبوب و معروفند. البته، کتاب های دیگری نیز وجود دارند که بسته به سلایق و نگاه خوانندگان کتاب ها جزء گزینه های مناسب و مفید برای خوانش قلمداد می شوند. یافتن این دست کتاب ها نیز به سادگی آب خوردن است. تنها کافیست سری به سایت کتابچین بزنید و در بخش کتاب های داستانی عاشقانه و یا آموزنده به دنبال کتاب های مفید و مناسب باشید.

داستان عاشقانه هایی که باید در ایام جوانی خواند!

2.715
این مطلب مفید بود ؟87
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی