دروغ به خود
وقتی برای انجام کاری به راحتی جمله ی من نمیتوانم را می گویید در واقع به خودتان دروغ گفته اید و قابلیت و توانایی های خود را نادیده می گیرید که در نتیجه اعتماد به نفس خودتان را نابود می کنید.

بزرگترین دروغ به خودی که اعتماد به نفس تان را از بین میبرد

مهارت فوق العاده و شگفت انگیزی در زندگی به نام تقویت قوا و نقاط قوت وجود دارد که نه تنها شما را در هر موقعیتی که هستید موفق تر می سازد بلکه به شما هم انرژی چند برابری می دهد تا بتوانید از پس هر کاری برآید. یک دروغ به خودتان می گویید و به خیال آسوده رها شده اید اما با نادیده گرفتن توانایی های تان در قدم اول اعتماد به نفس را در خود نابود کرده اید اما طبق آنچه در این بخش از نمناک خواهید خواند تاکتیک های چون کار کردن ، تقویت روابط عمومی ، سرگرمی های خلاقانه و ... می توانند نقاط قوت شما را تقویت کند.

تا حالا چند بار این جمله ی من نمی توانم از پس این کاربر بیایم را شنیده اید این بهترین جمله است که هر فردی می تواند آن را بگوید که با گفتن این جمله فرد عدم توانایی اش را به وضوح بر خود تلقین می کند و دیگر به هیچ وجه اجازه امتحان کردن آن کار را هم به خودش نمی دهد.

دروغ به خود

تخریب اعتماد به نفس با نادیده گرفتن توانایی های خود

"نمی توانم" دروغی اعتماد بنفس نابود کن

جهت رفع این مشکل شما باید دیدگاه و یا در وسعت بیشتر مغز خوتان را دوباره بسازید و به خودتان ایمان آورید که از پس انجام هر کاری بر می آید که همراه با این فکر و ایمان به شما انرژی مثبت وارد خواهد شد که در نهایت این دو امر شما عزم خود را جزم خواهید کرد که تا به بهترین نحو احسنت کارتان را انجام دهید . به کارگیری مهارت های جدید فرصت های جدید را برای شما فراهم می کند.

تقویت نقاط قوت

انجام کارها با افزایش اعتماد به نفس

برای تقویت اعتماد به نفس تان موارد زیر را انجام دهید

حالا که کلمه ممنوعه را دانستید و متوجه شدید که چه واژه ای باعث تخریب اعتماد بنفس شما می شود، نوبت به راه حل می رسد، راه حل برای اینکه بدانید چگونه اعتماد بنفس از دست رفته تان را دوباره تقویت کنید.

مهارت های ذاتی و کسبی خود را شناسایی کنید

 شناسایی این دو مهارت اولین گام در تقویت اعتماد به نفس تا نمی باشد . شما با شناسایی این دو مهارت سعی میک نید تا آنها را ارتقا دهید تا در زمینه یک فرد موفق واقع شوید.

تلاش های و پیشرفتتان را اندازه گیری کنید

 هیچ کس بعد از این که از خواب بیدار شود به عنوان یک قهرمان یا یک فرد معروف از خواب بیدار نشده است . هرکسی که موفق شده است یا در هر زمینه ای پیروز میدان شده است نشانه تمرین و زمانی که جهت موفق شدن در آن کسب کرده است می باشد.

همه چیز با تلاش و پیشرفت بهتر و بهتر خواهد شد. اگر شما پیشرفت خود را اندازه بگیرید روز به روز بری بیشتر رشد کردن آن تلاش خواهید کرد و انرژی بیش از حدی برای این کار بدست خواهید آورد.

بالا بردن اعتماد به نفس در خود

رشد و پیشرفت با بالا بردن اعتماد به نفس

هر کاری لازم بود، انجام دهید

در هر صورت برای موفقیت خود هر کار ممکن که به نفعتان باشد را انجام دهید . پیگیر هدف خود باشید و برای رسیدن به آن هیچ فرصتی را از دست ندهید تا در آن پیشرفت کنید. مسلما فرصت هایی برای پیشرفت هر شخص وجود دارد ولی متاسفانه با بی فکری و عدم تلاش برای رسیدن به آنها هیچ پیشرفتی نخواهید کرد.

تجربه کسب کرده و از آن استفاده کنید

شاید کمی بی تجربه باشید که بخاطر این بی تجربگی کمی برای خودتان سخت می گیرید و بهتر است که تجربه های گوناگون در زمینه های مختلف کسب کنید تا بتوانید از پس هرکاری بر بیایید.

تو میتوانی را فراموش نکنید

هرگز این جمله " تو میتوانی " را فراموش نکنید چرا که شما یک انسان هستید و می توانید هر کاری را انجام دهید البته قبل از انجام هرکاری باید تجربه مختص به آن کار را بدست آورید و سپس آنرا انجام دهید.

کلمه ای که اعتماد به نفست رو نابود میکنه + راه حل

512
این مطلب مفید بود ؟120
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی