بدن مردان
همان گونه که مطلع هستید، برخی تفاوت های جزئی بین بدن مردان و زنان وجود دارند که به گونه ای تمایز ایجاد کرده اند. این تفاوت ها شامل چه مواردی هستند؟

دانستنی های جالب در مورد بدن مردان که زنان نمی دانند

ماهیت وجود مردان برای زنان رمزآلود است و چیز های زیادی در مورد جنسیت مرد وجود دارد که هنوز ناشناخته باقی مانده و خانم ها در مورد آن ها اطلاعاتی ندارند. به همین دلیل در این قسمت از نمناک قصد داریم حقایقی در مورد بدن مردان به شما معرفی کنیم که اکثر خانم ها در موردش چیزی نمی دانند، گفتنی است حقایق ارائه شده کلیت دارند و اینکه در برخی از مردان مشاهده نشوند عادی است.

مردان معمولاً موی تیره تری نسبت به خانم ها دارند

احتمالاً زنان مو بلوند بیشتری را نسبت به مردان مو بلوند یا بور می شناسید. بله. این موضوع حقیقت دارد. مردان معمولا موهای تیره تری نسبت به خانم ها دارند؛ مخصوصا زمانی که از بلوغ می گذرند و این قضیه تا سن پیری هم ادامه دارد. علت آن هم سطح بالاتر ملانین در بدن آن ها است که روی تناژ پوستی، رنگ مو و رنگ چشم اثر گذار است.

موی مردان

- دندان مردان بزرگتر از دندان خانم هاست

اگر شما تا به حال به چنین فکری رسیده باشید، باید بدانید که درست حدس زده اید. دندان مردان عموماً بزرگتر از دندان خانم ها است و مطالعات هم این قضیه را به اثبات رسانده است.

استخوان فک، گونه و ابرو در مردان بزرگتر است

به نظر شما چه چیزی باعث مردانه شدن یا زنانه شدن صورت می شود؟ عوامل مختلفی هستند که شکل صورت یک مرد یا یک زن را تعیین می کند که یکی از آن ها بزرگتر بودن استخوان فک، گونه و ابرو ها در مردان است. در حالی که خانم ها صورت پهن تر، لب های بزرگ تر و ابروهای بیشتری دارند.

مردان بیشتر از خانم ها خروپف می کنند

شما هم به عنوان یک زن دوست ندارید کنار همسری بخوابید که با صدای بلند خروپف می کند اما این قضیه در مورد اکثر مردان صدق می کند. خروپف از بینی و دهان خارج می شود و در مردان به دلیل چربی موجود در شکم رایج تر است. 40 درصد مردان عادت به خروپف دارند. در حالی که این عدد برای خانم ها 24 درصد است.

خروپف کردن

مردان خطر را بهتر مدیریت می کنند

قسمت های مختلفی از مغز زنان و مردان با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال زنان جزئی نگر تر هستند اما مردان می توانند خطر را بهتر مدیریت کنند. توانایی آن ها هنگام روبرو شدن با خطر بیشتر است.

مردان با استفاده از نیمی از مغز خود گوش می دهند

جالب است بدانید مردان با استفاده از نیمی از مغزشان به چیزی گوش می دهند و با نیم دیگر به چیز دیگری فکر می کنند اما زنان با تمام مغزشان گوش می دهند. مردان دوست ندارند به حرف های طولانی گوش دهند به همین خاطر با مردان باید مختصر و مفید صحبت کنید.

در مردان حس های شنوایی، بویایی و چشایی ضعیف تری دارند

حس های شنوایی، بویایی و چشایی در مردان ضعیف تر است زیرا در فرآیند تکامل مردان در ابتدا به حرکات بدنی توجه کرده و شکارچی بودند اما زنان به کار جمع آوری مشغول بوده و حس های شنوایی، بویایی و چشایی قوی دارند.

حس بویایی

مردان در تاریکی دید نسبتاً ضعیف تری دارند

مردان در تاریکی دید نسبتاً ضعیف تری دارند اما آنها قادر به دیدن جزئیات از هر فاصله ای هستند، زنان در تاریکی جزئیات در فاصله نزدیک را می توانند ببینند.

در میان مردان افراد زیادی چپ دست اند

در میان مردان افراد چپ دست بیشتری وجود دارد. محققان پی برده اند که افراد چپ دست در مقایسه با راست دست ها قادرند حجم بیشتری از اطلاعات را پردازش کنند.

مردان گردش خون بهتری دارند

مردان حدود 3/7 تا 4/7 لیتر خون در بدن دارند و در مقایسه با زنان خون بیشتری داشته و خون آنها دارای هموگلوبین و گلبول های قرمز بیشتری است به همین خاطر آنها گردش خون بهتری دارند و بهتر از پس فعالیت های فیزیکی برمی آیند.

گردش خون آقایان

مردان دچار سلولیت نمی شوند

مردان با ماهیچه های رشد یافته تری متولد شده و پوست آن ها کلاژن بیشتری دارد و به همین دلیل مردان دچار سلولیت نمی شوند.

مردان خواب بهتری دارند

در هنگام خواب فعالیت الکتریکی مغز مردان تا 70 درصد کاهش یافته اما در زنان فعالیت الکتریکی مغز 10 درصد کاهش می یابد، به همین دلیل مردان خواب بهتری دارند.

مردان راحت تر وزن کم می کنند

هورمون تستوسترون در بدن مردان بیشتر بوده و این ویژگی سبب افزایش سوخت و ساز بدن می شود. همچنین بدن مردان کالری بیشتری برای رساندن انرژی به ماهیچه ها و دیگر اندام ها می سوزاند، به همین دلیل مردان راحت تر وزن کم می کنند.

کاهش وزن

مردان اجسام پر جنب و جوش را بهتر می بینند

مردان اجسام پر جنب و جوش را بهتر می بینند و اجسام در حال حرکت بیشتر از اجسام ثابت توجه آنان را به خود جلب می کند.

مردان بیشتر دچار بزرگی شکم هستند

چربی بدن مردان درون حفره ی شکمی آن ها، میان اندام های داخلی شان انباشته می شود و زیر پوست آن ها انباشته نمی شود، به همین دلیل مردان بیشتر مستعد مشکل بزرگی شکم هستند.

مردان سیستم ایمنی ضعیفی دارند

بالا بودن میزان هورمون تستوسترون در بدن سبب می شود ژن های کاهش دهنده ی التهاب تقویت و بدن پادتن های کمتری تولید کند، به همین دلیل مردان سیستم ایمنی ضعیف تری دارند و بیشتر از زنان به بیماری های عفونی مبتلا می شوند.

سیستم ایمنی

مردان هم می توانند شیر تولید کنند

آیا تا به حال به این قضیه فکر کرده اید که چرا مردان پستان دارند؟ این پستان از زمانی که جنین هستند، در بدن شکل می گیرد. البته زنان غده های شیردهی دارند اما مردان هم می توانند شیر تولید کنند. اگرچه این اتفاق فقط زمانی رخ می دهد که چیزی در بدن مرد مشکل داشته باشد. احتمالاً اختلال پرولاکتین در بدن مرد می تواند چنین وضعیتی را ایجاد کند که هورمون تولید کننده شیر است.

مردان هم عفونت مخمری می گیرند

عفونت مخمری در خانم ها رایج تر است. بیشتر از 75 درصد خانم ها یک بار آن را در زندگی تجربه می کنند اما مردان هم ممکن است به این عفونت دچار شوند. عفونت مخمری در مردان باعث التهاب سر و کلاهک آلت آن ها می شود.

منی فقط از اسپرم تولید نمی شود

باور و عقیده عموم بر این است که اسپرم به شکل منی بیرون می آید اما بیشتر مایع منی از ارگان های جنسی مردان می آید اما همه آن را اسپرم تشکیل نمی دهد. منی شامل سیتریک اسید، آمینو اسیدهای آزاد، فروکتوز، آنزیم، فسفریل کولین، پروستاگلاندین، پتاسیم و زینک است.

اسپرم

رژیم غذایی مردان روی اسپرم آن ها اثرگذار است

مطالعه ای روی 250 مرد انجام شده و اسپرم آن ها در آزمایشگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است و به این نتیجه رسیدند مردانی که سبزیجات و میوه بیشتری مصرف می کنند و مصرف حبوبات در آن ها بیشتر است، غلظت اسپرم و حرکت بیشتری در اسپرم ها دارند. آن ها به این نتیجه رسیدند مواد غذایی که میزان اسپرم را افزایش می دهد ، شامل گردو و ماهی است.

مردان مثانه ی بزرگ تری دارند

مردان معمولاً مثانه ی بزرگ تری دارند و مثانه ی آنها حدود 0/7 لیتر ظرفیت دارد و کمتر نیاز به تخلیه دارند اما مثانه زنان کوچک است زیرا اندام های بیشتری در ناحیه ی لگن داشته و فضای کمتری برای مثانه ی آن ها وجود دارد.

پوست مردان چرب تر بوده و بیشتر عرق می کنند

پوست مردان چربی بیشتری تولید می کند و مردان بیشتر عرق می کنند زیرا بدن مردان غدد تولید چربی و عرق بیشتری دارد.

پوست چرب

مردان ژنتیک ساده تری دارند

مردان در مقایسه با زنان، ژنتیک ساده تری دارند. کروموزوم های فعال ایکس، ترکیب سلول های پدر و مادر هستند. مردان کروموزوم های X را از مادر دریافت می کنند. کروموزوم Y کمتر از 100 ژن دارد اما کروموزوم X دارای بیش از 1500 ژن است.

مردان آدم های بسیار هیجانی نیز هستند

مردان آدم های بسیار هیجانی هستند، واحساسات زیادی دارند که آنها را بروز نمی دهند پس هرگز فکر نکنید آن ها احساسات ندارند و قلب شان نمی شکند زیرا شکست قلب شان در مقایسه با زنان تاثیر بیشتر بر روی آنها دارد.

مردان بیشتر دروغ میگویند

مردان بیشتر از زنان دروغ می گویند و بر طبق تحقیقات شش بار در روز دروغ می گویند که دو برابر بیشتر از زنان اسـت. برخی مردان حتی اگر نیاز نباشد، نیز دروغ می گویند.

دروغ گو بودن آقایان

مردان بیشتر مستعد سرطان هستند

متاسفانه مردان بیشتر مستعد سرطان هستند، از هر شش مرد یک مرد سرطان پروستات دارد. سرطان ریه نیز در مردان بیشتر است . توجه به سلامت و تشخیص و پیشگیری های اولیه و مراجعه منظم به پزشک به شکست سرطان کمک می کند.

قد مردان بلندتر است

قد مردان 11.4 سانتیمتر بلند از میانگین قد زنان اسـت و مردان نسبت بـه زنان با انعطاف بیشتری نسبت بـه قد برخورد می کنند.

مردها سریعتر راه می روند

مردان بطور طبیعی سریع تر از زنان راه میروند زیرا سرعت راه رفتن یک شخص بطور طبیعی انرژی مورد نیاز او برای حرکت را حداقل می کند و با وزن و طول پا ها ارتباط دارد.

راه رفتن آقایان

مردان بیشتر مستعد خودکشی هستند

گرچه اقدام به خودکشی در زنان بیشتر از مردان است اما مردان در خودکشی موفق ترعمل می کنند. اسلحه اولین انتخاب مردان برای خودکشی در آمریکا بوده اسـت.

پوست مردان ضخیم تر از پوست خانم ها است

شاید خودتان به این قضیه پی برده باشید. به دلیل میزان بالای تستسترون در بدن مردان، پوست آن ها ضخیم تر از پوست خانم ها است. وجود زیاد تستوسترون باعث ضخامت پوست می شود و به همین دلیل پوست آن ها 25% ضخیم تر است. بافت پوست آن ها نیز سفت تر از بافت پوست زنان است.

ارگاسم مردان نصف زمان ارگاسم خانم ها طول می کشد

در واقع ارگاسم شدن برای مردان راحت تر از خانم ها است. زمانی که این اتفاق می افتد، نصف زمان ارگاسم خانم ها طول می کشد. ارگاسم مردان به طور میانگین بین 10 تا 30 ثانیه زمان می برد اما این زمان برای خانم ها بین 13 و 51 ثانیه است.

ارگاسم آقایان

اختلال نعوظ می تواند عوارض جانبی بسیاری از مشکلات باشد

اختلال نعوظ می تواند دلایل زیادی داشته باشد. طبق مطالعات انجام شده فشارخون بالا، کلسترول، چاقی و سیگار همگی با اختلال نعوظ مرتبط هستند.

مردان راحت تر گرم می شوند

اگر مردانِ اقوام و خویشاوندان خود را دیده باشید، متوجه می شوید زمانی که آنها تیشرت پوشیده اند، شما یک لباس گرم به تن دارید. علت هم این است که دمای بدن آن ها بالاتر است. مردان بدن عضلانی تری دارند و معمولاً دمای بدن آن ها کمتر به حالت استراحت در می آید و در نتیجه زودتر گرم می شوند.

حقایقی در مورد بدن مردان که زنان نمی دانند

58
این مطلب مفید بود ؟80
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /ف.ن
وبگردی