تولد
پرده مدرن
پرده ها به ویژه پرده پذیرایی از مهمترین عناصر در دکوراسیون داخلی هستند. استفاده از پرده مدرن برای پذیرایی و به کار بردن اصولی آن نقش پر رنگی در دکوراسیون هر خانه لوکس و مدرنی دارد.

اهمیت پرده در پذیرایی

وقتی برای بار نخست وارد یک منزل جدید می‌شوید، اولین چیزی که چشمتان به آن خواهد خورد ، دکوراسیون داخلی آن است. میتوان حتی در یک محله ارزان قیمت و پایین شهر نیز از یک دکوراسیون داخلی عالی بهره برد. البته منظور من صرفا استفاده از کالاهای گران قیمت نیست، بلکه بکار بردن اصولی لوازم دکوراسیون می‌تواند شکوه و زیبایی وصف ناپذیری به منزل شما دهد. از مبلمان گرفته تا کابینت ها همه تاثیرگذار هستند. اما می‌خواهیم راجع به مهمترین رکن هر دکوراسیون یعنی پرده ها صحبت کنیم. به جرات میتوان گفت پرده ها، بخصوص پرده پذیرایی چراغ و روشنایی هر خانه هستند. 
پرده فقط برای زیبایی نیست. آنها حریم خصوصی شما را حفظ و نور منزل شما را نیز تامین می‌کنند. پرده ها در تمام نقاط منزل استفاده می‌شود. آشپزخانه، اتاق خواب، سالن نشیمن، پذیرایی و حتی حمام. در این میان انتخاب پرده پذیرایی از اهمیت بیشتری برخوردار است. بنابراین علاوه بر اینکه باید تمام خصوصیات یک پرده مناسب را دارا باشد، ظاهر شیک و خاص این پرده میتواند باعث بالا رفتن شخصیت و اعتبار خانه شما نزد مهمان ها گردد.

مواردی که باید هنگام خرید پرده پذیرایی رعایت کرد

قبل از اینکه بخواهم راجع به نوع پرده انتخابی برای پذیرایی صحبت کنم، باید اصولی را بگویم که قبل از خرید هر نوع پرده برای این قسمت از منزل حتما باید رعایت شود. این اصول شامل موارد زیر است:

متناسب با سایر اجزای خانه

پرده ای که برای پذیرایی انتخاب می‌کنید جرئی از فضای داخلی منزل شما به حساب می آید. در نتیجه باید با سایر لوازم منزل همخوانی داشته باشد. بار ها دیده شده لوازم و دکور منزل مثل مبل ها، فرش و ... ماهیتی کلاسیک دارد اما برای پذیرایی از پرده های مدرن استفاده شده و بالعکس. این نوع انتخاب ها باعث ایجاد شلختگی در دکوراسیون منزل می‌شود. رنگ پرده پذیرایی نیز باید با رنگ سایر قسمت ها مثل مبلمان و دیوارها همخوانی داشته باشد. منظورم این نیست که دقیقا همان رنگ باشد اما بهتر است رنگ ها به گونه ای انتخاب شوند که اصطلاحا به هم بیایند. 

از نور نباید غافل شد!

منازلی که از نور طبیعی بهره می‌برند زیبایی و طراوت دو چندانی نسبت به خانه هایی که در طول روز از لامپ و لوستر استفاده می‌کنند دارند. نور طبیعی برای هر خانه ای نعمت است. پس سعی کنید پرده های پذیرایی را به گونه ای انتخاب کنید که علاوه بر حفظ حریم خصوصی بتواند نور منزل شما را نیز در طول روز تامین کند.

متناسب بودن پرده با متراژ منزل

حتما در فیلم ها و سریال ها پرده های خاصی را ملاحظه کردید که مخصوص خانه های بزرگ است. استفاده از این سبک پرده ها برای پذیرایی خانه هایی که متراژ آنها کوچک است اصلا توصیه نمی‌شود. زیرا استفاده از آنها باعث شلوغی و نامرتب شدن منزل شما خواهد شد. 

پرده پذیرایی

معرفی پرده های مدرن برای پذیرایی

همان طور که بیان شد پرده با دکوراسیون منزل باید هماهنگی داشته باشد. یعنی استفاده از سبک های کلاسیک یا مدرن پرده برای منزل رعایت شود. سالیان گذشته اکثر دکوراسیون ها کلاسیک بود. به همین دلیل از پرده های کلاسیک و پر حجم برای پذیرایی استفاده می‌کردند. با پیشرفت تکنولوژی و مدرنیته شدن زندگی بشر، سبک های دکوراسیون هم رو به مدرن شدن رفته است. به همین دلیل میخواهم 4 مدل از پرده های مدرن که بیشترین استفاده در پذیرایی را دارند را به شما معرفی کنم.

1.پرده زبرا

وقتی اسم پرده زبرا آورده می‌شود، ناخوداگاه یاد محیط های اداری می افتیم. اما واقعیت این است که از پرده های زبرا تنها برای محیط های اداری و آشپزخانه استفاده نمی‌شود. مدل های خاصی از این پرده ها هستند که میتوان از آنها در پذیرایی نیز استفاده کرد مانند پرده زبرا گلدوزی شده.

2.پرده شب و روز دبل شید

شاید بتوان برچسب اداری بودن را روی پرده زبرا زد، اما پرده هایی هم هستند که مکانیزم شبیه پرده زبرا دارند اما رسمی تر. پرده های شب و روز از یک لایه شید تور مانند که عموما طرح دار هستند به همراه یک لایه شید ساده به عنوان آستر تشکیل شده است. شما می‌توانید از این پرده در روز و شب با دو نوع ظاهر متفاوت استفاده کنید.

3.پرده پانچ

پرده پانچ محصولی است که از قدیم استفاده میشد. اما امروزه با شکل و شمایلی متفاوت طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این پرده ها که از جنس های متفاوتی از جمله مخمل و کتان ساخته شده، به وسیله حلقه هایی به اسم پانچ از میل پرده رد شده و نصب می‌شود. پرده های پانچ را میتوان حدفاصل بین پرده های کلاسیک و مدرن دانست. به همین دلیل برای هر دو آنها قابل استفاده است. از مزایای پرده پانچ برای پذیرایی میتوان به نصب آسان و مدت زمان آماده سازی کوتاه اشاره کرد.

پرده پانچ

4.پرده ورتیکال دیکی 

پرده ورتیکال یا دیکی را میتوان نسل جدیدی از پرده های مدرن که کاملا مناسب پذیرایی است دانست. این پرده ها که از اسلت های پارچه ای عمودی تشکیل شده است بر خلاف پرده های زبرا، به سمت چپ یا راست جمع می شوند. پرده های ورتیکال نیز مزایای زیادی برای استفاده در پذیرایی دارد که از مهمترین آن میتوان به تنظیم نور ورودی بدون نیاز به آستر دانست.

جهت مشاوره رایگان و مشاهده نمونه های انواع پرده های مدرن برای پذیرایی یا سایر قسمت های خانه می توانید با مشاوران ما در سروین دکور تماس حاصل فرمایید..

021-22229444
0901-4237863

نگاهی بر پرده‌های مدرن برای پذیرایی

510
این مطلب مفید بود ؟100
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی