محمد امین کریم پور

جنجالی که محمدامین کریم پور در سینما به پا کرد

تاریخ انتشار : 8 مرداد 1399کد مطلب : 77000زمان مطالعه : 5 دقیقه
محمد امین کریم پور چهره شناخته شده اینستاگرام کارگردانی یک فیلم سینمایی را برعهده گرفت و این اتفاق با حواشی زیادی همراه شد.

حواشی کارگردان شدن محمد امین کریم پور

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی است که افراد زیادی در آن فعالیت دارند اما از میان چهره های فعال در اینستاگرام برخی بیشتر از بقیه شناخته شده اند و به تازگی به سمت بازیگری سوق پیدا کرده اند.

محمد امین کریم پور متولد 7 مرداد 1373 یکی از چهره های شناخته شده اینستاگرام است که به تازگی خبر ساخت فیلم سینمایی او منتشر شد و این اتفاق با حواشی زیادی در دنیای سینما همراه بود.

جنجال ساخت فیلم سینمایی محمد امین کریم پور

محمد امین کریم پور بعد از چند سال فعالیت در فضای مجازی به سمت دنیای بازیگری و کارگردانی سوق پیدا کرد و اولین بار در در مردادماه سال 96 نمایش این سه تا گرامی را در تئاتر کارگردانی کرد و این نمایش با فروش خوبی مواجه شد.

این چهره اینستاگرامی به تازگی کارگردانی فیلمی به نام حکم تجدید نظر را برعهده گرفته است و انتشار این خبر با حواشی زیادی در میان هنرمندان همراه شد و پای این حواشی به تلویزیون هم باز شد.

واکنش رضا میرکریمی به کارگردانی محمد امین کریم پور

رضا میرکریمی کارگردان و تهیه کننده کشورمان تهیه کنندگی فیلم محمد امین کریم پور را برعهده گرفت و به حواشی ایجاد شده درخصوص کارگردانی این چهره جوان واکنش نشان داد.

رضا میرکریمی درباره کارگردانی محمد امین کریم پور نوشت:

«یک اتفاق ساده

اینکه جوانی قصد دارد فیلم اولش را بسازد اتفاق ساده ای است مثل ده ها فیلم اولی در سال که با داشتن شرایط لازم و طی کردن مراحل قانونی فیلم می سازند.

محمدامین کریم پور در چند فیلم کارآموزی کرده، آموزش های لازم سینمایی دیده، چند فیلم کوتاه با موضوعات اجتماعی ساخته که مورد تایید اعضای شورای پروانه ساخت قرار گرفته است. نکته مهم اینکه ایشان بر خلاف تصور، تصمیم به ساخت یک قصه اجتماعی و کاملاً جدی بر اساس طرح مشترکی از خودشان و حسین سلیمانی به عنوان فیلم اول داشتند و از من خواستند که فیلمنامه اش را بنویسم، و فیلمنامه متفاوتی نوشته شد که در ادامه من را هم برای تهیه کنندگی کار ترغیب کرد.

یک قصه شهری ساده و یک برآورد کم هزینه که زمان محدودی هم برای فیلم برداری نیاز دارد و از طرفی بخش عمده سرمایه نیز فراهم شده است.

این مجموعه شرایط برای یک فیلمساز اول ممکن است به سختی و یا به راحتی مهیا شود اما به هر حال برای محمدامین کریم پور فراهم شد. فراموش نکنیم این جوان هم مثل هر انسان دیگری حق کار یا انتخاب مسیر تازه را برای خود دارد. پس بهتر است منتظر باشیم تا فیلم ساخته شود و آن را ببینیم و بعد قضاوت کنیم.»

رضا میرکریمی

واکنش حسین سلیمانی به کارگردانی محمد امین کریم پور

حسین سلیمانی بازیگر جوان کشورمان به همراه محمد امین کریم پور نویسندگی فیلم حکم تجدیدنظر را برعهده داشت.

این نویسنده و بازیگر کشورمان در خصوص حواشی ایجاد شده درخصوص کارگردانی محمد امین کریم پور نوشت:

صبور باشید، شاید او فیلسماز بهتری باشد. شاید سینماگر بهتری شود. سینما ملک پدری من و شما نیست. قرار هم نیست برای سوار کار خوب بودن، حتما اسب بودن را تجربه کرده باشی.

اینقدر بی مهر نباشید و زود قضاوت نکنید. بعدها فیلمش را که ساخت، بیایید و فیلمش را انتقاد کنید. هیچ کس جای کس دیگر را تنگ نکرده. با دروغ و تهمت و افترا، چیزی درست نمی شود.

پست حسین سلیمانی

واکنش منوچهر هادی به کارگردانی محمدامین کریم پور

منوچهر هادی کارگردان جوان کشورمان بعد از حواشی ایجاد شده درخصوص کارگردانی محمد امین کریم پور به این ماجرا واکنش نشان داد.

این کارگردان کشورمان در واکنش به این حواشی نوشت:

محمد امین عزیز خیلی خوش اومدی به سینما

هیچ کس حق نداره به ورود تو معترض باشه نه تو نه هیچ کس دیگه چه فوتبالیست چه خواننده چه موزیسین چه چهره فعال اینستا گرامی خود سینما به اندازه کافی بی رحمی های خودش رو داره و آدم غیر سینمایی رو خیلی سریع از گردونه خارج میکنه با قدرت کارتو پیش ببر و جواب منتقدین رو فقط با ساخت یک فیلم خوب بده.

کسی که فیلمنامه ای رو انتخاب میکنه و اون فیلمنامه مجوز میگیره و خودش مدرک سینما داره و سرمایه یک فیلم سینمایی رو تامین میکنه و تهیه کنند کارش خود نویسنده و کارگردان سینماست (جناب رضا کریمی)و در شورای پروانه ساختی که جناب فریدون جیرانی در اون حضور داره و ایشان رو تایید میکنه کافیست و در نهایت کسی که به این مرحله میرسه در سینمای ایران باید بهش اسکار داد.

ایشاله فیلم خوبی خواهد شد و تو هم فیلمساز خوبی.هر کمکی از من خواستی محمدامین عزیز در خدمتم....

محمد امین کریم پور

حضور محمد امین کریم پور در دنیای سینما با واکنش های منفی زیادی همراه بود که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم.

واکنش های منفی به کارگردانی محمد امین کریم پور

 کارگردانی محمد امین کریم پور با حواشی زیادی همراه بود و بسیاری از چهره های شناخته شده سینما موافق حضور او در دنیای سینما نبودند.

واکنش کریم امینی به کارگردانی محمد امین کریم پور

کریم امینی کارگردان و بازیگر کشورمان در واکنش به کارگردانی محمد امین کریم پور در صفحه توئیترش پستی را به اشتراک گذاشت.

این کارگردان و بازیگر درباره مجوز ساخت فیلم محمد امین کریم پور نوشت:

سینمایی که ناصر تقوایی باید خونه نشین باشه و رقصنده های اینستاگرام پروانه ساخت سینمایی بگیرن، باید درش رو تخته کرد.... استاد تقوایی، استاد بیضایی ما از شما عذر میخوایم....

این واکنش کریم امینی با انتقادهای تند و تیزی از سوی مردم و چهره های فضای مجازی روبرو شد و متاسفانه با واکنش های بی ادبانه ای از سوی فعالان مجازی همراه بود که کریم امینی را مجبور به انتشار پست های دیگر کرد.

پست کریم امینی

واکنش سامان سالور به کارگردانی محمد امین کریم پور

سامان سالور کارگردان فیلم سه کام حبس هم به کارگردانی محمد امین کریم پور واکنش نشان داد.

این کارگردان سینما درباره دریافت مجوز ساخت فیلم محمد امین کریم پور نوشت:

از سرزمینی که بیضایی ها را مجبور به ترک وطن می کند و تقوایی ها را سالها خانه نشین؛ و استعداد های جوانش را بدلیل نداشتن روابط و نشناختن سرمایه گذار و معروف نبودن در فضای لجن مال مجازی سالها پشت دیوار بلند مجوز معطل مانده اند هیچ بعید نبود که به شاخ های اینستاگرام و دلقکهای مزاجی و مجازی مجوز فیلمسازی دهد تا از سفره پهن بی صاحب و بلبشوی پر سر و صدا لقمه ای چرب بگیرد....

عکس های محمد امین کریم پور و هنرمندان

در ادامه این مطلب تصاویری از محمد امین کریم پور را در کنار هنرمندان مشاهده خواهید کرد.

محمد امین کریم پور و هنرمندان

محمد امین کریم پور و رضا عطاران

بازیگران تلویزیون

محمد امین کریم پور

بزرگان سینما

واکنش ها به ورود محمد امین کریم پور شاخ اینستا به سینما

3.39
این مطلب مفید بود ؟63
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی