تشخیص بوی دهان
اغلب افراد برای تشخیص بوی دهانشان کف دست نفس کشیده و آن را بو می کنند اما باید بدانید یک روش بسیار جالب تر و بهتری برای این کار وجود دارد.

ترفندهای روزمره که آن ها را اشتباه انجام میداده اید

نکته زیبای زندگیِ همه ما این است که مهم نیست چند سال داریم، در هر صورت هیچ وقت چیزهای جدید را برای کشف و یادگیری تمام نمی کنیم. ممکن است که سال ها کاری را انجام داده باشید و تصور کنید که بهترین و ساده‌ترین روش بوده است؛ اما در این قسمت از نمناک قصد داریم که شما را به چالش بکشیم و بگوییم بعضی از ترفندهایی که در طول روز آن ها را انجام می دادید؛ کاملاً اشتباه بوده اند و بهتر است که از این به بعد این گونه عمل کنید.

تشخیص بوی بد دهان خود با لیس زدن

لیس زدن مچ دست برای اینکه بفهمید دهان ‌تان بو میدهد یا خیر بهترین و راحت ترین تست است. اکثر ما برای اینکه متوجه شویم دهانمان بو می دهد یا نه، کف دست نفس می کشیم و آن را بو می کنیم اما یک روش جالب تر این است که می توانید مچ دست خود را لیس بزنید و آن را بو کنید که نتیجه دقیق تری به شما می ‌دهد.

تشخیص بوی دهان

شور یا ترشی را به صورت وارونه نگهداری کنید

برای این که از رشد کپک ها در قوطی شیشه های شور و ترشی جلوگیری کنید، کافی است که شیشه آن را برعکس روی زمین بگذارید تا در مدت زمان طولانی، تر و تازه باقی بماند.

کیبورد را با براش تمیز کنید

این که بخواهید کیبورد را با یک براش تمیز پاکسازی کنید؛ بسیار راحت تر است تا این که بخواهید روی آن دستمال بکشید. انجام این کار گرد و غبار را به راحتی پاک می کند.

هنگام بستن چمدان، به جای تا کردن لباس، آنها را رول کنید.

رول کردن لباس ها باعث می شود تا فضای ذخیره ساز داخل چمدان بیشتر شود و از چروک شدن لباس هم جلوگیری می کند.

رول کردن لباس ها

ناخن ها را داخل آب سرد بگیرید

اگر می خواهید لاک ناخن شما در عرض یک دقیقه خشک شود، آن ها را داخل یک کاسه آب یخ نگه دارید تا هم نتیجه کارتان زیباتر باشد و هم لاک سریع تر خشک شود.

بطری آب را لای یک دستمال خیس بپیچید

اگر می خواهید بطری آب بعد از اینکه داخل یخچال می گذارید، سریع تر خنک شود، کافی است که آن را در یک دستمال خیس بپیچانید. چند دقیقه در همین حالت نگه دارید و بعد داخل یخچال یا فریزر بگذارید تا خیلی سریع خنک شود.

کفش های خود را انعطاف‌پذیر کنید

اگر کفش های خیلی خشکی دارید، کافی است یک جوراب کلفت و ضخیم پا کنید؛ سپس کفش ها را پا کنید و با سشوار، هوای گرم را روی آن بگیرید. بعد اجازه دهید که کفش داخل پاهای تان خنک شود و نباید از پای خود در بیاورید. انجام این کار باعث می‌‌ شود که کفش حالت انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد.

انعطاف پذیری کفش

گوشی موبایل را هنگام شارژ شدن از داخل قاب دربیاورید

وقتی که می خواهید گوشی موبایل خود را شارژ کنید، دمای آن بالا می رود؛ پس باید مراقب باشید که قاب و کیس را از داخل گوشی در بیاورید، زیرا گرم شدن بیش از حد گوشی موبایل، باعث آسیب به باتری آن خواهد شد.

برای حمل و جابجایی خرید های زیاد از یک میله استفاده کنید

وقت هایی که به خرید رفته اید و بار زیادی دارید و چندین بار رفتن و آمدن برایتان سخت است؛ بهتر است که از یک چوب یا میله استفاده کرده و همه پلاستیک های خرید را آویزان کنید؛ این کار در زمان شما بسیار صرفه جویی خواهد کرد.

میخوای بدونی دهنت بو میده یا نه؟ این تست رو انجام بده

518
این مطلب مفید بود ؟180
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی