زمان خواندن دعای نادعلی

بهترین زمان خواندن دعای نادعلی برای حاجت

تاریخ انتشار : 16 فروردین 1403کد مطلب : 92946زمان مطالعه : 2 دقیقه
نادعلی یکی از دعاهای توصیه شده برای حاجت روایی است و روش و زمان خاصی برای قرائت دارد که به طور کامل در این مطلب برایتان توضیح داده ایم.

زمان خواندن دعای نادعلی صبح است یا شب؟

یکی از سوالات رایجی که درمورد دعای نادعلی مرتب پرسیده می شود، درباره بهترین زمان برای خواندن دعای نادعلی است که برخی ادعا می کنند برای حاجت روایی نادعلی را صبح بخوانید و برخی دیگر زمان طلایی خواندن نادعلی صغیر و کبیر را شب میدانند اما با بررسی منابع معتبر، به پاسخ این چنینی نرسیدیم اما در دل یکی از احادیث معتبر درمورد این دعا اشاره ای به پاسخ این سوال شده است که در ادامه بخش دین و مذهب نمناک به آن اشاره خواهیم داشت.

استاد کشمیری (ره) در مورد ذکر نادعلی فرمودند:

اگر یا علی در این ذکر 100 بار گفته شود، خوب است. من از ناد علی خیر زیادی دیدم. هر زمان هر مشکلی در نجف برایم پیش می آمد، می رفتم صحن حضرت امیرالمؤمنین (ع) و چند بار آن را می خواندم مشکلم حل می شد. (روح ریحان، شرح حال عارف کامل مرحوم آیت الله سید عبدالکریم رضوی کشمیری، سید علی اکبر صداقت ص 93 و 94)

با دقت در متن این حدیث به خوبی میتوان متوجه شد که هر زمان نیاز شد و احتیاج به دعایی برای حاجت روایی داشتید، میتوانید نادعلی را قرائت کنید.

دعای نادعلی

زمان مناسب خواندن نادعلی

روش ختم دعای نادعلی برای حاجت فوری

علامه سید محمدحسین حسینی تهرانی از مرحوم سید هاشم حداد نقل کرده که هر کس هر روز ١١٠مرتبه بگوید:«نادِ علیًّا مَظهَرَ العجائبَ، تَجِدْهُ عَونًا لکَ فی النَّوائب، کُلُّ همٍّ و غمٍّ سَیَنجَلی، بعَظَمَتِکَ یا اللَهُ، بِنُبوَّتِکَ یا محمّد، بولایتکَ یا علیُّ یا علیُّ یا علیّ». و این دستور را سه روز پی در پی انجام دهد هر حاجتی داشته باشد، خداوند عطا می‌فرماید. (حسینی طهرانی، سیدمحمدحسین، مطلع الانوار، ج2، ص155)

برای مشاهده دیگر روش های خواندن نادعلی برای حاجت روی لینک زیر کلیک کنید

"طریقه حاجت روایی و برآورده شدن آرزوها با دعای ناد علی" 

برای مشاهده متن کامل دعای نادعلی روی لینک زیر کلیک کنید

"متن کامل دعای ناد علی کبیر و صغیر با ترجمه" 

بهترین زمان خواندن دعای نادعلی برای حاجت

4.730
این مطلب مفید بود ؟282
منبع : بخش دین و مذهب نمناک/ن/ن.ح
وبگردی